Trailer: Strategie Forged Battalion vás nechá navrhnout si vlastní frakci i jednotky

Co se real time strategií týče, musíme už řadu let držet hladovku. Ačkoliv tento žánr byl nesmírně populární především v 90. letech, moderní a kvalitní RTS by dnes člověk spočítal na prstech jedné ruky. To se ovšem dost možná brzy změní. Po nečekaném oznámení Age of Empires 4 tu máme dalšího nadějného kandidáta – Forged Battalion, který vyjde příští rok. A co je na tom úplně nejlepší? Za vývojem stojí studio Petroglyph, které založili lidé z týmu okolo série Command & Conquer.

A už podle traileru je jasné, že půjde o real time strategii ze staré školy s tak hektickým tempem, že životnost vaší myši prudce klesne. Jednoduchá malebná grafika skrývá příběh, ve kterém opět budeme muset zachraňovat svět. Co by členové odboje se postavíme proti Kolektivu, mocné vojenské síle, která po klimatické katastrofě v 21. století ovládla svět.

To k příběhu bohatě stačí, protože výjimečná bude Forged Battalion něčím úplně jiným, a to možností vytvářet si vlastní jednotky. Vývojáři slibují, že cestu skrze bitvy si budeme moci vybrat z obrovského množství možností. Ve hře se objeví pěchota, lehká vozidla, těžká vozidla a letectvo. Za zdroje získané v bitvách budeme moci postupovat skrz rozsáhlý technologický strom a odemykat si čím dál tím lepší vybavení. To znamená lepší druhy pancíře, účinnější zbraně a dokonce i speciální schopnosti jako stealth nebo regeneraci (podobný systém má např. vesmírná strategie Stellaris).

KOUKNI SE  Assassin's Creed Mirage: Ukázky ze hry (walkthrough)

Naprosto zásadní tak bude naše schopnost se přizpůsobit. Každá jednotlivá bitva bude znamenat novou výzvu a žádat si změnu strategie a taktiky. Pro jednu misi se například budou hodit těžce ozbrojená, ale málo mobilní těžká vozidla, zatímco v příští zase přijdou vhod lehce vyzbrojená vozidla, schopná dokonalého maskování. To vypadá zajímavě především co se multiplayerových bitev týče. Snad se povede hru dobře vybalancovat, aby hráči v záplavě technologií brzy neobjevili ultimátní buildy, proti kterým nebude obrany (což se přesně stalo ve zmíněné hře Stellaris).

Jak už z textu vyplývá, Forged Battalions bude obsahovat jak singleplayer, tak multiplayer. Dynamickou kampaň pro jednoho hráče o záchraně světa doplní rozsáhlá klání až sedmi online hráčů. Možná bude i kooperativní hra a těšit se prý můžeme na řadu různorodých módů. A jako sladkou tečku na závěr tvůrci slibují podporu Steam Workshopu, což znamená obsah navíc vytořený hráči pro hráče.

Na první pohled to vypadá na velmi zajímavý projekt, za kterým stojí parta ostřílených vývojářů z Petroglyph a Team17. Informací ale zatím není moc a který produkt nevypadá v reklamě dobře, že. V každém případě se jedná o hru, jejíž vývoj by měl každý milovník RT strategií sledovat s nadějí v srdci.

Forged Battalion se objeví v předběžném přístupu na Steamu začátkem roku 2018. Očekává se, že před finálním vydáním si zde pobude 6 měsíců.

KOUKNI SE  V lednu vyjde The Last of Us Part II Remastered, na co se mohou hráči těšit?

Jan Marek

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

fifteen + 8 =