Trailer: Spring breakers aneb Franco se zlatými zuby a odrostlý Disney

Na první pohled to vypadá jako podivná směsice všech ingrediencí nutných pro vznik ujeté hollywoodské parodie – loupež, slečny, kterým tak akorát vypršel kontakt  imagesssss Disney studiem, a James Franco, tentokrát nikoliv v roli rozervaného spisovatele, ale se zlatými zuby a naplétanými rasta copánky. Naprostá ztráta času? Ne tak docela. Trailer slibuje drsnou a nepřikrášlenou gangsterku.

Spring Breakers je o čtyřech kamarádkách (Selena Gomez, Ashley Benson, Vanessa Hudgens, Rachel Korine), které kromě stejné univerzitní koleje spojuje i sen netrávit jarní prázdniny v knihovnách a úkolech, ale na Floridě. Jelikož je to ale cíl mimo finanční možnosti studentek, nejlepším řešením bude sehnat peníze nelegálně. A třeba rovnou loupeží ve fast foodu. Spravedlnost mladé delikventky záhy dostihne, to když jsou zatčeny na jedné z floridských party za držení drog, a tak se jejich slunná dovolená pomalu mění na prázdniny v chládku. Nebýt ovšem místního dealera (James Franco), který je sice dostane z vězení, ale zadarmo to rozhodně nebude.

Spring breakers má už podle upoutávky pár neladících momentů, které mohou očekávání potencionálního diváka lehce srážet. Prvním z nich je již zmiňovaný Franco omotaný zlatými řetězy a vybavený nigga slovníkem, druhým z nich je přítomnost spoře oděných dědiček Disney fenoménu. Přes to všechno si upoutávka zachovává jakýsi nádech surového nezávisláku. Atmosféru špinavých klubů a ještě špinavějších praktik dobře dokresluje soundtrack , který má na svědomí DJ Skrillex a Cliff Martinez, který se podílel např. na hudbě ke snímku Drive.

KOUKNI SE  John Wick: Chapter 4 – našlapaný první trailer je tady

Springbreakers si podle prvních ohlasů nevedou špatně. Vysloužily si už například nominaci na Zlatého lva Benátského filmového festivalu. Do tuzemských kin vstoupí 21. 3. 2013.

Zuzana Hofmanová

Předchozí článekKutcher zakládá nejznámější jablíčko na světě
Následující článekRecenze: Gangster Squad zběsile střílí, ale nezasáhne

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

three + five =