Trailer na MONSTRózní komediální sci-fi Colossal

Pokud jste fanoušky sci-fi komedií jako například Paul, tak byste měli zbystřit a bez zdržování mrknout na nejnovější trailer k lehce akčnímu komediálnímu sci-fi snímku Colossal. Sice to vypadá, že české premiéry se nejspíš nedočkáme, ale si myslím, že jde o počin, který by ani tak českým divákům neměl ujít. Koneckonců průměrné pokračování Záhady Blair Witch s názvem Blair Witch: 20 let poté jsme v našich kinech také potkat nemohli. Přesto film vyšel stejně jako ostatní na DVD v originále i s českým dabingem.

Přes 20 dat premiér v nejrůznějších, převážně severoamerických a jihoamerických zemích. Z toho minimálně polovina premiérových odvysílání se konala nebo budou konat na filmových festivalech. Tenhle fakt činí z filmu Colossal kousek spíše pro festivalové diváky. Žádný blockbuster nebo těžkotonážní digitální efekty. Festivaly odjakživa cílily na postavy, propracované děje, emoce a umělecké ztvárnění filmu. Je to zkrátka jiný šálek čaje, než na jaký chodí lidé do kina.

V čem tkví dosavadní úspěch filmu? V perfektním obsazení ústřední dvojice Anny Hathaway a Jasona Sudeikise. Láká taky na originální děj v rámci filmů s monstry (jako Godzilla, Pacific Rim, King Kong).

Zprvu totiž sledujeme hlavní hrdinku Glórii (Anne Hathaway), která zrovna prožívá těžké období. Ve Velkém Jablku přišla o práci a její přítel Tim Glórii odkopl a vyhodil z bytu (Dan Stevens). Vrací se tedy do svého rodiště za kamarádem Oscarem (Jason Sudeikis). Po jedné propařené noci zjistí, že v Jižní Koreji (v Soulu) začalo řádit obrovské monstrum. Jak brzy pozná, ona monstrózní příšera je telepat. Jak jinak si hlavní hrdinka může vysvětlit, že všechny gesta, které provede, monstrum přesně napodobí. Od podrbání na hlavě po zlostné kopnutí do trsu trávy. Glórie si uvědomí, že má velkou moc, kterou může spoustu věcí změnit. Otázkou je, odkud se to monstrum najednou vzalo? A proč si vybralo, že bude napodobovat právě Glórii? Na tyto otázky bude muset přijít sama. Ale mezitím si může užít trochu srandy, ne?!

KOUKNI SE  Jaký bude seriál Fallout podle post-apo herní předlohy

 

 

Ondřej Blahut

 

 

www.imdb.com, www.collider.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

two × 1 =