Domů Knihy Knižní Nej Tipy na dobrého „knižíška“

Tipy na dobrého „knižíška“

Už se nám to pomalu blíží. Brzy se stmívá, obchoďáky jsou plné vánoční výzdoby a ve městech se to začíná hemžit vánočními světýlky. Ano, Vánoce jsou tady!

Už víte jaké dárky letos k Ježíškovi nadělit? Nevíte? No přece knihy. Dobré knihy! Pokusili jsme se naše tipy rozdělit podle členů rodiny, aby se vám lépe hledalo. Takže si uvařte čaj nebo svařák, nandejte si něco dobrého, natáhněte nožky a pojďte se s námi inspirovat…

Mezi tipy najdete výběr knih pro maminku, tatínka, bráchu, ségru, ale i pro babičku, dědečka, kamarádku nebo manžela. Tak šup na to!

 

IONA GREY Z tohohle příběhu jsem byla úplně paf. Řadím ho mezi svých TOP 5 nejoblíbenějších knih. Opravdu silné a srdcervoucí čtení. Román je napůl vyprávěný běžným stylem a napůl se skládá z dopisů, které si Dan se Stellou psali. Má to určité kouzlo a dýchá na nás ze stránek ta těžká doba. Období druhé světové války. Nálety zničený Londýn, rozbořený kostel a v něm Dan… Ufff. Tak silná a opravdová láska, tolik smutku a bolesti. Pouto trvající až do smrti!

VÍCE O KNIZE

Purpurové doteky

MARKÉTA HARASIMOVÁ Má vaše maminka ráda detektivky, ale nepohrdne ani erotikou? Pak je tato kniha ta správná volba. Novinka od Markéty Harasimové je skvělý erotický thriller, který je opravdu propracovaný, je plný dějových zvratů, překvapení a nechybí ani kapitoly z pohledu masového vraha. Příběh je tak napínavý, že mamince nedá spát!

VÍCE O KNIZE

Lidé, kteří mě znali

HOOPER KIM Velice silný příběh o ženě, která se nevzdává, přežije 11. září 2001 v New Yorku a bojuje až do samého konce. Vaše maminka bude plakat, bude Emily držet palce a bude se modlit, ať vše dobře dopadne. Ne vždy život končí, jak si představujeme. Ale když budeme silní jako Emily, můžeme začít znovu…

VÍCE O KNIZE 

DNA

YRSA SIGURDARDOTTIR Yrsa je právem královnou islandské krimi – to je jisté. Že od ní ještě váš tatínek nic nečetl? Tak to ale musíte napravit. Určitě se mu bude líbit. DNA je trošku jiná, než ostatní její knihy. Nenajdete zde žádné duchy ani nadpřirozeno. Je to klasická detektivka se zamotanou zápletkou, kde se poodhaluje temný příběh z minulosti. Děj ze strany oběti, jak osudnou noc prožívala, co se jí honilo hlavou, byl pro mě na psychiku nejvýraznější zážitek. Kdo další bude na řadě?

KOUKNI SE  Top 5 knih z nakladatelství Jota aneb Které knihy vám nesmí uniknout

VÍCE O KNIZE

Není cesty zpět

TIM WEAVER David Raker opět zasahuje. Série knih od Tima Weavera má mezi čtenáři veliký úspěch. Ať už koupíte jeho starší díly nebo nejnovější knihu Zlomené srdce, neprohloupíte. Není cesty zpět je propracovaný thriller s nečekaným rozuzlením, dávným tajemstvím, které by vás ani ve snu nenapadlo. Zapeklitý děj, při kterém si váš tatínek bude při čtení okusovat nehty a bude napjatý až do samého konce!

VÍCE O KNIZE

Povídky podivných

RANSOM RIGGS Nakladatelství Jota nedávno vydalo tuto krásku od Ransoma Riggse. Myslím, že knihu si může přečíst každý, jak bez rozdílu věku, tak také ten kdo ani nečetl sérii Sirotčinec slečny Peregrinové. Povídky se dají v podstatě brát jako pohádky. Například O bohatých kanibalech nebo O dívce, která dokázala zkrotit noční děsy. Jedna lepší než druhá. A pro příznivce série mají i svůj skrytý význam…

VÍCE O KNIZE

Lovci duchů

NEIL SPRING Má váš brácha rád tajemno, duchy a vše okolo toho? Pak musí navštívit faru v Borley. Nejstrašidelnější místo v Anglii. Záhadný a mrazivý příběh opírající se o skutečné události. Román je plný záhad, duchů a nadpřirozena, kterým se Sára s Harrym snaží přijít na kloub, ale nakonec jim logické chápání nestačí. Ve faře v Borley prostě straší. Tohle místo je ztělesněné zlo. Nechtějte se tam vydat!

VÍCE O KNIZE

Rychleji mluvit nedokážu – Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím)

LAUREN GRAHAM Miluje vaše sestra Gilmorky? Pak jí tahle kniha rozhodně nesmí chybět! Vyprávění je vyloženě úsměvné a ze života. Lauren mluví tak, jak jí pusa narostla a nebere si s ničím servítky. Ona je opravdu vtipná! Ale jak! Přesně tím stylem, jako Lorelai! Opravdu stejný styl humoru, který znáte ze seriálu. Kniha je doplněna osobními fotografiemi a výňatky z deníku, který si autorka psala při nedávném natáčení pokračování Gilmorových děvčat.

VÍCE O KNIZE

Divoká píseň

VICTORIA SCHWAB Hltá vaše ségra fantasy? Divoká píseň je plná monster a příšer. Neustále se někde něco děje, někdo někde číhá za rohem a pozoruje. Vítejte ve městě Verity. Zde najdete všechno, jen ne bezpečí… „Zrůdy a zrůdičky, velký i malý, vás by si, dětičky, k večeři daly.“ Vaše sestra bude určitě číst a číst a napětím ani nebude dýchat.

KOUKNI SE  10 nejlepších knížek s LGBT tématikou

VÍCE O KNIZE

 

 

La Buchta – Cesta z jednoho těsta

JOHANA POŠOVÁ, PETRA FRÝDLOVÁ, VENNY HLADÍK Myslím, že každá babička ráda peče. Je to tak i s tou vaší? Koláče, bábovky nebo buchty? Co takhle jí darovat vychytanou kuchařku La Buchta, jejíž hlavní náplní je jedno jediné, jednoduché těsto. Díky obměnám, náplním a krémům dává kniha neomezený prostor k realizaci nekonečného množství buchet, koláčů, dokonce i slaných variací. A to grafické zpracování je prostě boží!

VÍCE O KNIZE

Zahrádka v květináči

ANITA BLAHUŠOVÁ Bydlí vaše babička, dědeček nebo klidně i maminka ve městě, v paneláku? Chtěla by mít svůj kout přírody u sebe doma a navíc ve svém stylu? Pak musí mít tuto knihu, protože je to opravdový skvost! Jak ji dostane do ruky, už nebude chtít mít na svém balkóně pouze stůl a židle. Může si vytvořit balkon v provensálském stylu, ve středomořském, italském, asijském stylu nebo třeba bylinkovou, citrusovou zahradu a jiné. Kniha nabízí nepřeberné množství.

VÍCE O KNIZE

Cukrářova dcera

MADELEINE LAURA Pokud potřebuje babička příběh, který ji pohladí po duši, Cukrářova dcera je to pravé! Je to příběh plný lásky, která zruší všechny hranice společenských pravidel počátku 20. století. Je to román o rodinném tajemství, o rozdílech vyšších a nižších vrstev. Ale přesto se mladý hrdina nevzdává a jde si za svým snem a za svou láskou, které se nehodlá vzdát za žádných okolností.

VÍCE O KNIZE

Děti, které přežily Mengeleho – Zpověď dvojčat Evy a Miriam

EVA MOZESOVÁ KOROVÁ, LISA ROJANYOVÁ BUCCERIOVÁ Jedna z mnoha knih o holocaustu a přesto je jiná. Protože Mengeleho přežilo opravdu jen pár dětí, na kterých dělal pokusy. Pokud dědečka zajímají fakta z války a holocaustu, pak by mu tato kniha neměla chybět v knihovně. V příběhu je také popisováno, jak složitě se všichni přeživší z koncentračních táborů dostávali po válce domů a co se s jejich životy dělo dál.

VÍCE O KNIZE

Já, voják v Afghánistánu

PAVEL STEHLÍK Vzpomínky českých veteránů, se opírají o rozhovory s vojáky, kteří prošli zahraniční misí v Afghánistánu, a na jejich základě rozebírá otázku válečných veteránů v různých rovinách. Probírá se, co zažívali vojáci na samotné misi, ale i jak prožívali loučení s rodinou, jak jsou finančně zajištění a jakým dalším těžkostem byli nuceni čelit. Pokud dědečka zajímá military a podobná literatura, určitě mu ji pořiďte.

KOUKNI SE  Rider Waite Tarot: Klasika znovu na pultech!

VÍCE O KNIZE

Roma mi amor

KATY YAKSHA Miluje vaše kamarádka cestování? Nebo přímo Itálii či Řím? Touží po lepším životě? Pokud jste alespoň na jednu otázku odpověděli ano, pak jí musíte Roma mi amor pořídit jako dárek. Knihu hodnotím jako velice povedené dílo. Nemluvě o té překrásné obálce! Ta je prostě boží!

VÍCE O KNIZE

Sůl moře

RUTA SEPETYS Sůl moře je velice silný příběh, založený na skutečných událostech – historických faktech o lodi Wilhelm Gustloff a jejím potopení. Tato událost se stala a mluví se o ní tak málo. Přitom to byla největší tragedie v dějinách mořeplavby. Mnohem větší než Titanic. Kapacita lodi byla okolo 1400 lidí, ale nakonec se nalodilo přes 10 000 pasažérů. Bylo zde pouze 12 záchranných člunů. Velice silný román o lidské naději, víře, lásce, odhodlání a obětování se pro druhé, až je to k neuvěření.

VÍCE O KNIZE

Americký sniper

CHRIS KYLE, JIM DEFELICE, SCOTT MCEWEN Chris Kyle byl odstřelovačské eso. Měl na kontě nejvíce odstřelovačských zásahů v dějinách USA. Spolubojovníci mu přezdívali Legenda. Tahle autobiografická kniha líčí strhující zážitky z boje, které Kyle na misích prožil. Jeho život, jak mu válka ovlivnila vztah k rodině, jak se cítil, co prožíval. Příběh je označovaný jako jeden z nejlepších a nejvýznamnějších válečných memoárů všech dob. Americký sniper byl také skvěle zfilmovaný.

VÍCE O KNIZE

Dům od domu

DAVID BELLAVIA Pokud má váš manžel nebo přítel rád military, rád čte válečná fakta a skutečné příběhy, mám tu ještě jeden tip. Jsou to vzpomínky seržanta americké pěchoty na druhou bitvu o Fallúdžu. Válečné memoáry jednoho z velkých hrdinů války v Iráku, štábního seržanta Davida Bellavii, začínají úpornými městskými boji se šíitskými povstalci v provincii Dijála. Po šesti měsících se jeho 3. četa, součást roty mechanizované pěchoty Alfa, připravuje k útoku na povstalci silně opevněné město Fallúdža. Ve své knize líčí brutální akce ve smrtelné zóně – v domech militantních vzbouřenců, napěchovaných výbušnými nástrahami. David Bellavia získal za svou službu v Iráku Stříbrnou hvězdu a celou řadu dalších vyznamenání. V roce 2005 byl uveden do newyorské Síně slávy veteránů.

VÍCE O KNIZE

Tyto a další báječné knihy pod stromeček najdete v e-shopu Dobrých knih
 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

7 + 10 =