TIP: Vychází Vražedné léto královny švédské detektivky

vrazedneletoNakladatelství Kniha Zlín vydává v květnu další ze série detektivek Švédky Mari Jungstedtové. Tato žurnalistka tráví každé léto na ostrově Gotland, který se jí stal inspirací pro její detektivní romány, ve kterých vystupuje komisař Anders Knutas.

Pro Jungstedtovou je důležitá psychologie postav, jednoduchý jazyk, dobře postavená zápletka a věrohodnost popisovaných událostí, jež se odehrávají na skutečných místech, které autorka dobře zná.

Mari Jungstadtová se v nové detektivce Vražedné léto poprvé vydala pryč z ostrova Gotlandu a píše pro změnu o jednom nepovedeném létě na ostrůvku Fårö, který se nachází severně od Gotlandu na jihovýchodě od Švédska. I vyšetřování vraždy probíhá od začátku trochu jinak, protože není přítomen komisař Anders Knutas, který je zrovna na dovolené a řeší si svou manželskou krizi. Případ si bere na starost inspektorka Karin Jacobssonová, která se stala Knutasovou zástupkyní, a vraha hledá i novinář Johann Berg.

A o jaký případ se jedná tentokrát? Byl zavražděn Peter Bovide, majitel stavební firmy a tatínek od rodiny, který na ostrůvek přijel strávit s manželkou a dětmi část dovolené. Bovide často trpí záhadnými nekontrolovatelnými záchvaty strachu a před tím, než poznal svou ženu, trpěl alkoholismem a byl ukázkovou ztracenou existencí.

Láska ho přiměje k tomu, aby alkohol vyměnil za ranní jogging, který mu pomáhal si držet strach od těla. Svůj zvyk ráno si zaběhat si s sebou bere i na dovolenou. To se mu ovšem stane osudným. Do svého přívěsu k rodině se už z ranního běhu nevrátí, zůstane jim po něm jen jeho tělo rozstřílené na maděru. Jedno je ale jisté, jeho strach byl opodstatněný.

KOUKNI SE  Paolo Coelho: Lukostřelec

PAVLA KAMEŠOVÁ

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

2 + 1 =