Na letním počasí miluji ty chvíle, kdy si prostě můžete jen lehnout do trávy nebo do písku k rybníku a začíst se. Léto s sebou nese teplé jasné noci, které zvou k nočním toulkám a bdělému snění. Stezky odvahy a bojové výpravy patří k létu již od dětství. Pokud ve vás zůstalo něco z toho malého kluka nebo copaté holky, určitě oceníte napínavé thrillery, které vás nenechají v klidu na houpací síti na zahradě. S nimi se můžete znovu vydat za dobrodružstvím jako kdysi. 

1Exil – James Swallow

Exil

Marc Dane, hrdina mezinárodního bestselleru Nomád, se vrací v novém vzrušujícím thrilleru. Brutální srbský gang, jehož zisk pochází z falešných jaderných zbraní. Zdiskreditovaný ruský generál s přístupem ke skutečné atomové bombě. Pomstychtivý vůdce somálských pirátů, který má důvod zničit celý svět. Vládní zpravodajská služba, která neví, jak ho zastavit. Jen jeden muž vidí, k čemu se schyluje. Ale ani on tomu možná nedokáže zabránit… Tajné vězení CIA, mrakodrapy v Dubaji, bouřemi ošlehané vrtné plošiny u afrických břehů či starobylé podzemní chodby a jeskyně pod Neapolí – tam všude svede Marc další závod s časem v boji proti neúnavným nepřátelům a nemilosrdným fanatikům. V boji o přežití.

2Artemis – Andy Weir

Artemis

Autor celosvětového hitu Marťan se znovu hlásí o pozornost milionů čtenářů: tentokrát novým thrillerem z blízké budoucnosti – napínavou kriminálkou odehrávající se na Měsíci. Jazz Bashara je zlodějka. Teda tak trochu. Jak jinak přežít v Artemis, jediném městě na Měsíci, když nejste bohatý turista nebo výstřední milionář? Když si tu poctivou prací vyděláte sotva na bydlení? Když ani příležitostné pašování nestačí na splácení vašich dluhů? Všechno se ale změní v okamžiku, kdy Jazz dostane nabídku provést velkou věc. A za odměnu tak závratnou, že se prostě neodmítá. Jenže tahle zakázka jí brzy přeroste přes hlavu – zaplete se totiž do vysoké hry, v níž jde o ovládnutí Artemis. A kterou by nemusela přežít…

KOUKNI SE  7 knih, které nutně musíte mít

3Vlaštovka, kočka, růže a smrt – Håkan Nesser

Vlaštovka, kočka, růže, smrt

Spojitost mezi škrtičovými oběťmi je velmi slabá. Když bývalý komisař Van Veeteren neochodně opustí bezpečí svého antikvariátu, aby se zase jednou utkal s poslem smrti, objeví vzorec se silnými vazbami na svět knih. Blake. Musil. Rilke. A vytuší, že má tu čest s vrahem nezvyklého typu. Velmi nezvyklého.
Vlaštovka, kočka, růže, smrt je devátým dílem Nesserovy cenami ověnčené série o policistech z fiktivního města Maardamu.

4Černá díra – Yrsa Sigurdardóttir

Černá díra

Tajemná hrozba z minulosti se začíná naplňovat… Dvanáct let po znásilnění a vraždě mladé dívky v Hafnarfjörduru je v Reykjavíku objeveno pouzdro s poselstvím pro budoucí generace. V pouzdru se nacházejí deset let staré dopisy, v nichž školáci popisují, jak si představují Island v roce 2016. Mezi dopisy se ovšem nachází i nepodepsaný vzkaz udávající iniciály lidí, kteří se mají stát obětí vraždy. Krátce po objevení pouzdra se v lázních v centru města najdou dvě useknuté paže, plavající v bazénku. Ruce vykazují známky toho, že je pachatel uťal oběti zaživa. Přesto policie nedostala žádné hlášení o pohřešované osobě a stejně tak se nevyrojily ani žádné zvěsti o chybějících rukou. Když se však přece jen objeví první znetvořené tělo, nedlouho po něm následuje další a začíná být zřejmé, že dopis z pouzdra nelze brát na lehkou váhu. Kriminalista Huldar upadl na policejním oddělení v nemilost, vyčítá se mu, že nezvládl jiný případ. Jelikož už na stanici nešéfuje, většina někdejších podřízených se ho straní. V troskách je i jeho vztah s psycholožkou Freyjou, přesto doufá, že se mu ho podaří zachránit, když ji do vyšetřování zapojí. Jenže s tím, jak celý případ i vrahův svět Huldara s Freyjou stále víc vtahuje, zjišťují, že nic neběží tak, jak si malovali, a nic není takové, jak se zdá.

KOUKNI SE  Únikovky, které by vám neměly uniknout!

5Hon na mrtvého – Tim Weaver

Hon na mrtvéhoPRVNÍ PŘÍPAD DAVIDA RAKERA, SPECIALISTY NA PÁTRÁNÍ PO POHŘEŠOVANÝCH OSOBÁCH… Před rokem bylo nalezeno tělo Alexe Townea. Před měsícem ho jeho matka viděla na ulici. Před týdnem David Raker souhlasil, že ho vypátrá. Nyní si přeje, aby tenhle případ nikdy nevzal. Syn Mary Towneové Alex před šesti lety zmizel. Pět let nato ho konečně našli – mrtvého ve vraku auta. Jenže pak ho jeho matka uviděla na ulici, živého a zdravého… David Raker, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách, tenhle případ nechce vzít: nepochybuje o tom, že Alexovu matku jen přemohl žal a viděla to, co vidět chtěla. Jenže sám dobře ví, jak obtížné je vyrovnat se se ztrátou někoho blízkého, a tak nakonec neochotně svolí. Čím hlouběji Raker do případu zabředá, tím palčivěji si uvědomuje, že Alex nebyl ani zdaleka tak nevinný, jak se jeho matka domnívala. V jeho minulosti je pohřbeno mnoho tajemství, která neměla nikdy spatřit světlo světa – a střeží je velmi, velmi nebezpeční lidé. Raker brzy zjistí, že člověka může potkat i mnohem horší osud než jen smrt.

6Já si tě najdu – P. D. Jamesová

Já si tě najdu

Adoptivní dceři známého psychologa Philippě je osmnáct let a vydává se na matriční úřad pro svůj rodný list, aby se konečně dozvěděla, kdo jsou její skuteční rodiče. Byla adoptována až v devíti letech, ale její předchozí život vymazala ztráta paměti. O svých vlastních rodičích nic neví, zjevují se jí jen idylické útržky obrázků šlechtického sídla, v němž zřejmě prožila rané dětství. Nedbá varování svých adoptivních rodičů a za každou cenu chce znát pravdu. Čeká ji ovšem šokující objev…

KOUKNI SE  3 nejprodávanější knihy měsíce října

7V pasti lží – B. A. Paris

V pasti lží

Cass si konečně dala svůj život do pořádku, je šťastně vdaná a pracuje jako učitelka. Jedné deštivé noci se ale na neosvětlené lesní cestě stane něco, co jí převrátí život naruby. Paralyzovaná výčitkami zapomíná, kde nechala zaparkované auto, jestli si vzala prášky nebo že si domluvila schůzku. V hlavě má jen zmatek a mrtvou ženu, kterou možná mohla zachránit. Je blázen? Nebo si s ní zahrává její mysl?

Kristina Doubravová

Tyto a další báječné thrillery najdete v e-shopu dobre-knihy.cz

8 

Předchozí článekPrvní reakce na Deadpoola 2 jsou venku – má Deadpool problém?
Následující článekNa co se těšit na veletrhu Svět knihy

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

three + eight =