Článek obsahuje drtivé spoilery, nečtěte prosím, pokud chcete zůstat překvapení.

Hráči bombradují tvůrce hry, aby přepsali příběh druhého dílu The Last of Us. Proč?

Protože je z hlediska postav a jejich rozhodování značně kontroverzní. Ellie se dozví pravdu z konce předchozího dílu, totiž fakt, že Joel upřednostnil záchranu jejího života před záchranou lidstva – Ellie tvrdil, že její protilátky by lidstvu nepomohly. Ellie totiž navštíví nemocnici a posléze Joela konfrontuje s tím, co tam našla. Joel jí řekne tedy pravdu, že by po zákroku zemřela, a to nechtěl dopustit. Ellie je na něj naštvaná, ale zůstává v Jacksonu.

Na jedné z hlídek se dostane Joel s Tommym do úzkých a zachrání jej až úkryt u vlků – mezi nimi Abby. Zde dochází k nejkontroverznější scéně hry, kterou hráči nemohou překousnout. Abby velmi překvapivě umlátí Joela i před očima příchozí Ellie golfovou holí. A to tak, že se na to musíme koukat, je to velmi kruté.

Od té doby sledujeme cestu Ellie a někdy i jejích parťáků za pomstou. Rozhodne se zabít Abby, ale daří se jí zabíjet jen její blízké.

Další kontroverzí je vytěsnění všech silných mužských postav do suterénu, nebo ještě lépe do říše mrtvých. Joel je před očima Ellie zabit transkou Abbey golfovou holí. Tom hraje vedlejší roli hodného strýce našeptávače. Ellie naváže sexuální vztah s Dinou. Její hlavní sokyně je Abbey. Muži hrají roli otravného hmyzu, planeta přežije jen zlomením bludného kruhu pomsty mezi ženami, které jediné toho jsou schopné. Ženy ve hře okupují nejen role žen, ale obsadily i role mužů. Abby je velmi maskulinní typ, proto hráči také nelibě nesou, že vypadá jako ženská v těle chlapa – nevypadá to, že by byla trans, ale určitě má více mužských rysů než ženských.

KOUKNI SE  5 schopností, které byste měli získat ve hře Dying Light 2 co nejdříve

Pro hráče je velmi nepříjemné ve třetině hry začít hrát za Abby – tvůrci chtěli, aby hráči pochopili její motivaci – dozvíme se, že při záchraně Ellie zabije Joel jejího otce, který měl Ellie operovat (Světlonoš). Začínáte s ní prakticky od začátku, sledujete její paralelní akci s Ellie.

Ellie se dočká střetu s Abby, ale nepodaří se jí Abby zabít. Proto se rozhodne svou pomstu dokonat. Ale na konci hry, kdy může Abby zabít, se jí rozhodne nechat odejít.

Autoři se rozhodli do hry nacpat velkou myšlenku a postavy zvolit dle mého záměrně progresivisticky dle témat, které hýbou mediálním prostorem – diskriminace a práva menšin s jinou sexuální orientací nebo pohlavní identitou. A tyto postavy obdařit schopností vystoupit z nekonečného kruhu násilí a pomsty (to je ta myšlenka).

Na závěr chci dodat, že stále je příběh v této hře více dospělý než například ve všech dílech akce Far Cry, nebo tak obdivované sérii Metal Gear Solid.

Charlie Brown

Předchozí článekVlak do Pusanu 2 a první plnohodnotný trailer
Následující článek5 důvodů, proč by měli světu vládnout krásní lidé

1 komentář

  1. Mě jen na té hře přišlo smutne to že přišla o Dinu šla zabit abby a nezabila a zbytečně přišla o dinu myslim si že by bylo fajn udělat rádoby pokračování kde se jenom děje něco že se vrátí do Jacksonu nebo tak něco a že by byla s abby nakonec v pohode nebo tak něco ale dohrála sem to po druhé a mam z toho divne pocity

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

5 × 5 =