The Batman: První trailer odhaluje korupcí a zlem prolezlý Gotham!

Velkolepý a noirem nasáklý detektivní příběh ukazuje ztýraného a životem znaveného superhrdinu. Netopýří muž se vrací do gothamských ulic, kde se to hemží gangstery a zloduchy, kteří nevěstí nic dobrého. Hádankář má velmi blízko k Zodiacovi a Tučňák je variací na Al Caponeho – zločinci jsou lidé z masa a kostí a Batman Roberta Pattinsona ukazuje zlomeného, ale odhodlaného muže s touhou po pomstě. Film The Batman se představuje prvním trailerem a vypadá to, že snímek bude spíše detektivním thrillerem s prvky hororu, nežli superhrdinským flákem. Trailer vyšel na komiksové přehlídce DC Fandome a slibuje epickou podívanou!

Nové filmové zpracování v režii Matta Reevese se nebrání komiksové inspiraci, ale zároveň se snímek tváří hodně hmatatelně. Nejsme v říši fantazie, ale ve světě lidí z masa a kostí. Bude to více než komiksová akčňárna temný detektivní thriller s parádní noirovou atmosférou. Trailer si zakládá na nočních scénách, které jsou plné výparů ze špinavých kanálů a zločincích zalezlých v temných uličkách. Bitky, tajemné otazníky, klauní gangy, kriminální syndikáty a zkorumpovaní policisté jsou běžnou součástí Gothamu.

Batman jako noirový detektiv v boji za lepší Gotham

Batman s tváří Roberta Pattinsona je vykreslen jako muž, který dokáže zvládat extrémně nebezpečné situace díky tomu, že je zkrátka tak trochu vyšinutý. Se zločinem chce bojovat do roztrhání těla a jeho věrný komorník a mentor Alfred má o mladého Bruce značné obavy. Batman je rozporuplná postava, která je rozkročena mezi zločinem a spravedlností.

KOUKNI SE  IFFKV 2023: česká stopa na festivalu v Karlových Varech

Vedle Batmana se dočkáme Catwoman a legendárních záporáků v čele s Hádankářem. Ten zůstává skrytý ve stínech, je to hybatel děje a všude po městě nechává své tajemné otazníky. Kromě Hádankáře bude netopýrovi zavářet také Tučňák, který tu vystupuje jako těžkotonážní mafián s Al Caponovskými rysy, jako by vypadl ze Zjizvené tváře. Obecně to potom vypadá, že největší potíže budou Batmanovi dělat právě mafiáni, gangy a Hádankářův šílený plán. Kromě toho se ale po gothamských ulicích objevují i zločinecké gangy s maskami klaunů. Film se odehrává necelé dva roky poté, co si Bruce Wayne nasadil poprvé netopýří masku a vrháme se přímo do detektivního případu, který ohrožuje celý Gotham.

Dospělá komiksovka pro velká plátna

The Batman v ukázkách vypadá hodně filmově. Některé komiksové snímky se snaží rozpohybovat políčka předlohy, jiné připomínají estetikou videohry a další jsou tak trochu bezpohlavní, kdy anonymní záběry spoléhají na to, že je oživí digitální efekty. Nic z toho není případ The Batmana. Matt Reeves natočil opravdový filmový biják s filmovým zrnem, promyšlenými kompozicemi, kde si tvůrci chytře hrají se světlem, deštěm, temně noirovou atmosférou a vším, co chcete vidět na velkém plátně.

Režíruje Matt Reeves, který natočil mrazivý horor Ať vejde ten pravý, ceněný found footage thriller Monstrum nebo trilogii Planeta opic. Scénář napsal Matt Reeves, začínající scenáristická hvězda Mattson Tomlin (Projekt Power, Malá rybka) a autor drsných žánrovek Peter Craig (dystopická trilogie Hunger Games, revenge thriller Ve jménu krve, pokračování akční série Mizerové navždy). Za kameru se postavil mistr Greig Fraser, který vedle The Mandaloriana a Rogue One: Star Wars Story natočil aktuální sci-fi epos Duna. V hlavních rolích dorazí Robert Pattinson, Zoe Kravitz jako Catwoman, Paul Dano jako Hádankář a Colin Farrell jako Tučňák. Dále se jako Bruceův komoří Alfred představí Andy Serkis a casting doplní John Turturro, Peter Sarsgaard a Jeffrey Wright, a další.

KOUKNI SE  Killers of the Flower Moon: Vyvražďování Indiánů kvůli ropě s DiCapriem v hlavní roli

Film by měl do českých kin dorazit 3. března 2022.

VIKTOR H

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

5 × two =