Svatební noc, jakou opravdu nechcete

Ke svatbě se váže mnoho tradic a původně magických obřadů, které se snažíme více či méně dodržet. Svatba a manželství není žádná sranda a snažíme se tak pojistit si své budoucí štěstí všemi dostupnými prostředky. Když nastane den D a vy si řeknete své vytoužené ANO, ještě boj o manželské štěstí nekončí. Svatební noc byla magickým okamžikem a nebylo radno ji podceňovat.

I přesto, že jste si ke svatebním šatům vzala něco modrého, starého, půjčeného i nového, vsadím se, že na svatební noc chystáte něco romanticky rajcovního. Teda doufáte, že se novomanžel nezlíská tak, aby byl schopen to z vás vášnově strhat a naplnit manželství hned o vaší první velké noci. Byly doby, kdy k tradici patřilo, že si dlouhou cudnou noční košili jen zepředu oba nastřihnete tak, aby jeden z druhého při výkonu první manželské povinnosti zahlédl co nejméně.

Panenská bělost svatebních šatů symbolizuje neposkvrněnost a čistotu. Milé nevěsty, nalijme si čistého vína: kdo z nás si partnera pořádně neotestoval před tím, než jste se rozhodli do toho praštit. Zpět na zem. Upřímně, je to jen dobře. Alespoň si můžete být jistá, že i když se třeba v budoucnu neshodnete nad barvou koupelnových obkladaček, víte, že vám to bude v posteli klapat. A nemusíte před novomanželem shovávat v ložnici lahvičku s krví, abyste uhájila svou pověst po svatební noci.

Svatební noc mění mnohé. Změnilo by se i bez tohoto svátečního a mýty opředeného sexu. Ale jste konečně manželé a z vás je vdaná paní. Dneska už to nemusíte přiznat ani v občance. Pokud nenosíte prstýnek, nejste za poběhlici a klidně si můžete nechat i své jméno. Dřív se ženy dostaly pod čepec a byl konec volnosti. A na důkaz toho jim byl po svatební noci, v některých končinách, ustřižen cop. Stejně už neměly na koho vnadit a slušnost velela zahalovat hlavu.

KOUKNI SE  Šokující seznam států, kde je legální sex s dětmi

Jestli si myslíte, že tak intimní věc, jako je svatební noc, nebo vaše láska patří k vašim výsostným intimním záležitostem, nebylo tomu vždy tak. Koneckonců i dnes se mnohdy víc ohlížíme na to:“ Co na to řeknou lidi,“ než na to, jak se cítíme sami. A nebylo tomu v minulosti jinak. To, že si novomanžel vybral slušnou a počestnou dívku bylo potřeba dokázat. Noční košile či prostěradlo potřísněné panenskou krví bylo tak na uklidnění veřejného mínění nutno vyvěsit hned ráno z okna.

Vidíte tu nesparvedlnost, kolik nároků se kladlo na slušnost a mravnost něvěsty. Zato novomanžel vyvázl vždy ze svatební noci poměrně snadno. Jistě že musel předvést očekávaný pevný výkon. Ale to stačilo oznámit libovolným hlukem tak, aby se hodující svatebčané ujistili, že svatební den proběhl od začátku až do samého konce tak, jak měl. Rozbití džbánu o zeď či výstřel bohatě stačil.

Darina D.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

one × five =