O nové konzoli PS5 toho pořád moc nevíme. Největší otazník visí nad tím, jak bude samotný Playstation 5 vlastně vypadat. Další velkou záhadou byl Dualshock. Sony nyní provalilo zeď mlčení a odhalilo několik zásadních informací k novému ovladači.

Zatím co konkurenční Microsoft odhalil skoro vše, co se týká jejích nové konzole, Sony je v odkrývání informací značně zdrženlivější. O nové PS5 se toho bohužel pořád moc neví. Co je asi největší záhadou, je vzhled samotné konzole. Hodně nejasností kolovalo i kolem nového Dualshocku. Sony před pár dny však rozprášilo všechny nejasnosti okolo ovladače a uvolnilo spoustu informaci nejen okolo vzhledu, ale i technických parametrů.

Jednou z největších novinek, které se týkají nového ovladače, je název. Ten neponese označení Dualshock 5, jak by se logicky nabízelo, ale bude se jmenovat DualSense. Co se týče vzhledu, DualSense se snaží vzít si co nejvíce ze svého předchůdce DualShocku 4, přesto však vypadá velmi inovativně a neokoukaně. Zcela zásadní novinkou je dvoubarevné provedení, doplněné o světelné pruhy. Leccos by to mohlo napovědět něco o vzezření samotné konzole, ale to jsou pouze naše domněnky.

Již dříve jsme informovali, že nový ovladač bude disponovat haptickou odezvou. K tomu připočítejme navíc adaptivní triggery L2 a R2. Novinkou bude i tlačítko Create, které nahradí tlačítko Share. To nabídne především širší možnosti v tvorbě obsahu. Co si, kromě tvorby screenshotů a videosekvencí, které můžeme následně sdílet, představit, to není zatím zcela jasné. Samozřejmostí je opět zabudovaný mikrofon, který však opět nenabídne moc komfortu, jelikož technicky nenahradí headset. V Sony tvrdí, že nová konzole, spolu s ovladačem DualSense, bude znamenat transformaci ve hraní. Jestli jsou to jen velkohubé PR řeči nebo jde o konstatování pravdy, na to si budeme muset počkat minimálně do Vánoc.

KOUKNI SE  The Last Of Us Part II má datum vydání

Martin Kudělka

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

eighteen − eight =