Nový Playstation dorazí k hráčům na Vánoce 2020

To, že se nového Playstationu dočkáme během příštího roku, byla téměř jistota. Otázkou bylo, kdy přesně. Nyní už to víme. PlayStation 5 výjde na Vánoce 2020.

Již dlouho se spekulovalo o datu vydání nástupce součásného Playstationu 4. Ti nejoptimističtější jedinci hovoříli o začátku roku 2020. Ta realističtější skupina, do které jsem patřil i já, věřila, že PS5 výjde na podzim příštího roku. Nakonce Sony vypekla úplně všechny a nový Playstation se k hráčům dostane na Vánoce příštího roku. Tedy v době nákupní sezóny. Kromě data vydání víme i něco málo o technických parametrech nového modelu.

Nový Playstation 5 by měl být standartně dodávaný s SSD disky. To by mělo mít za následek výrazné snížení načítacích časů a úsporu místa, jelikož některé soubory nebudou vytvářet duplikáty. Ve hře Marvel’s byly údajně některé soubory duplikovány až 400x, což by mělo u PS5 odpadnout, jelikož by měl umět najít jedinou vhodnou variantu a tu pak použít. Další často probíranou věcí je Ray Tracing. Kdyby někdo nevěděl, o co vlastně jde, pokusím se vám to vysvětlit svým laickým pohledem. V podstatě jde o novou metodu renderovaní světla a stínů. Ten bude mít u nového Playstationu na staroasti GPU. Takže nepůjde o žádne polovičaté softwarové řešení.

Co se týče fyzických nosičů, hry budou opět dodávány na 100GB Blu-ray discích. Pár slov věnujme i ovladači. Zatím nevíme, zda se bude jmenovat, po vzoru svých bratrů, Dualshock 5. Za to víme, že zásadní novinkou u něho bude haptická odezva, namísto standartních vibrací. Velkou záhadou zatím zůstává vzhled samotné konzole. Samozřejmě se vyrojilo spousta dohadů, na jejiž základě byly vytvořeny různé varianty vzhledu nové konzole. Na skutečnou podobu si však budeme muset ještě nejaký ten čas počkat.

KOUKNI SE  RPG Final Fantasy VII je nejlepší hra výstavy E3

Martin Kudělka

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

4 × 4 =