Skauti, zombie apokalypsa a Silvestr

'Scouts Guide to the Zombie Apocalypse' (October 31): (L-R) Sarah Dumont, Tye Sheridan and Logan Miller star.

Po úspěšných hororových komediích Soumrak mrtvých/Shaun of the Dead a Zombieland, přichází Skautův průvodce zombie apokalypsou/Scouts Guide to the Zombie Apocalypse. Až na konci roku (31. 12. 2015), kdy má film premiéru v českých kinech, uvidíme, jestli jde o další úspěšný horor okořeněný tím správným humorem. Název napovídá ledacos. Hlavní bude fungování snímku jako celku. Jen aby nešlo o zklamání v podobě Fantastické čtyřky.

O režii se postaral Christopher Landon. Na svém kontě má především scénáře k filmům Paranormal Activity 2, 3, 4 a jihoamerický spin-off Paranormal Activity: Prokletí a další, např. Disturbia. Doposud režíroval pouze dva filmy. Těmi jsou komediální drama Burning Palms (i scénář) a Paranormal Activity: Prokletí. S posledním zmíněným snímkem se moc nevyznamenal, tak jsem docela zvědav, jak to dopadne tentokrát. I Skautův průvodce sází na neokoukané mladé tváře v podobě Tye Sheridana (Bahno z Mississippi, Temné kouty), Sary Malakul Lane (Jurrasic City), Patricka Schwarzeneggera ((J)elita ze střídačky, Stuck in Love)a Logana Millera (seriály Grimm a Procitnutí, film Bling Ring: Jako VIPky). Krom nich si ve filmu ovšem zahrály i známější tváře – Halston Sage (The First TiNEfxvQB9TBIFjj_1_bme, Sousedi, Papírová města) a David Koechner (Děkujeme, že kouříte; Králové ro(c)ku, Paul, Nezvratný osud 5 či Liberace!).

O co vůbec ve Skautově průvodci zombie apokalypsou půjde? Režisér osobně oznámil, že jde o spojení humoru s vražděním zombíků a hektolitry krve (kečupu chcete-li). A když hlavní hrdinové budou při tom všem nosit skautské kroje, je minimálně o zájem budoucích diváků postaráno. Pravdou je, že už snímek Zombieland z roku 2009 nasadil laťku hororovým komediím pěkně vysoko. Ve filmu uvidíte kromě lidských zombíků i ty zvířecí. Trailer ukazuje zombie-kočičky a máme se těšit i na další (např zombie-jelena).

KOUKNI SE  První sexuální scéna z epizody Hry o trůny - Rod draka. Co nám naznačuje?

V kostce: Tři mladí skauti a zároveň nejlepší kamarádi se spojí s místní servírkou (někdo by řekl striptérkou), aby čelili nenadálé invazi zombie, která decimuje jejich klidné městečko. Musí se stát neobvyklým týmem hrdinů. Mezitím odhalí i pravý význam slova přátelství, tváří v tvář zombie apokalypse.

Samotný trailer místy napadá na jednu nohu, působí trochu nemastně, neslaně. Má i své světlé momenty. Ale já doufám, že je to jen první dojem. Koneckonců, dát do traileru to nejlepší z filmu taky není dobrý nápad. Viz Apokalypsa v Hollywoodu, kde trailer sršel vtipem a po zbytek stopáže už nebylo moc čemu se zasmát.

 

Ondřej Blahut

 

www.collider.com, www.imdb.com, www.whatculture.com

Předchozí článekRECENZE: Založte si i vy svůj Google
Následující článekPoradna: 10 věcí, které vám pomohou přežít apokalypsu

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

8 − 3 =