Šílené útraty filmových studií za nesmyslnosti

Filmová studia a tvůrci musí utrácet peníze za spoustu důležitých věcí a úkonů. Ale o tomto následující řádky nejsou. Já jsem se zaměřil na 10 nejabsurdnějších a kolikrát neuvěřitelně předražených věcí nebo také zbytečností, za které filmová studia vyhodila peníze. Myslím, že se občas budete skutečně divit.

10Replika Londýnského oka – Příběh rytíře (500 000 dolarů)

Příběh rytíře je jedním z těch filmů, které definují žánr a nelze jej nemilovat. Díky svému pestrému obsazení, podivnému ale svým způsobem roztomilému příběhu je jasné, proč je dnes natolik oblíbeným kultovním snímkem.

V polovině filmu, kdy nesourodá skupina protagonistů zamíří na turnaj do Londýna, se divákům naskytne díky filmařům letecký pohled na město. To by samo o sobě nebylo nic podivného. Jenže snímek přišel s bizardní a snadno přehlédnutelnou konstrukcí moderního Londýnského oka, které má vypadat jako skutečná stavba, ale v souladu se středověkým zasazením filmu.

Replika slavné stavby byla podle všeho vyrobená ze dřeva a tvůrci ji podle všeho zasadili do záběru jako jakýsi easter egg či vtip. Vtip, který je přišel na půl milionů dolarů. Vzhledem k tomu, že předražená replika je v záběru sotva vidět, je dobré říct, že tento vtípek/easter egg nefungoval a ani nešlo o dobře utracené peníze.

Zpátky
Předchozí článekPrvní dojmy: Polda 7 – Pořád je to sranda
Následující článekChystaný S.T.A.L.K.E.R 2 se pochlubil záběry ze hry

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

12 − 6 =