Sexuální deviace: Koczwarismus – vzrušení z přiškrcení

Známý zpěvák Michael Hutchence nebo kung-fu herec David Carradine se rádi škrtili a věšeli, aby dosáhli vzrušení a vyvrcholení. Oba zemřeli.

Český název koczwarismus vychází z jména Františka Kočvary, českého hudebního skladatele, který tuto úchylku praktikoval. Tato deviace se také nazývá erotická asfyxie či erotická asfyxiofilie a označuje záměrné zamezení přívodu vzduchu do plic a krve do mozku. Pomocí škrcení či dušení dochází ke zvýšení sexuálního vzrušení a prožitku masturbace a orgasmu, a to buď v páru, kdy se jedná o takzvanou breath control play praktiku, či samostatně, kdy se hovoří o autoerotické asfyxii (AEA). Při autoerotické asfyxii si „jedinec dušení a škrcení přivodí sám za použití různých zařízení nebo prostě nasazením igelitového pytle či latexové kukly bez otvorů na hlavu.“

Autoerotická asfyxie

Tato sexuální praktika je mimořádně nebezpečná, protože při ní může dojít k poškození mozku či reflexivní zástavě srdce (tlakem na baroreceptory krkavic vyvolaná vagotonie). Ještě nebezpečnější je autoerotická asfyxie, během níž může dotyčný ztratit vědomí a udusit se. Záliba v této praktice, označovaná jako asfyxiofilie, je klasifikována jako parafilie (úchylka).

Muži většinou tuto nebezpečnou praktiku provádí o samotě. Vymýšlí důmyslné způsoby, jak se přiškrtit a zároveň se věnovat masturbaci. Oblíbenou praktikou je věšení se na kliku u dveří nebo na lustr. V lepším případě končí tato honba za vyvrcholením mdlobou a zástavou srdce, jsou tací, kteří mají poté trvale poškozený mozek. Ještě v 17. století se tato praktika využívala k léčbě erektilní dysfunkce, tedy pro jedince to může být jediný způsob, jak dosáhnout ztopoření a následně vyvrcholení.

KOUKNI SE  Vyholená, nebo přírodní?


Michael Hutchence, zpěvák skupiny INXS, měl zrovna 37 let a vyrazil s kapelou na světové turné. Byl ubytovaný v hotelu Ritz, kde jej také našli oběšeného na stylovém pásku z hadí kůže, klečel naproti dveřím.

Kungfu hrdina a herec David Carradine se při natáčení v Bangkoku zavřel v hotelovém pokoji a začal se přiškrcovat. Našli jej druhý den mrtvého, oběšeného, s přiškrcenýma rukama, krkem i genitáliemi. Podle slov jeho partnerek celé dny plánoval, jak se efektivně přidusit, kupoval speciální lana a šňůry, snažil se experimentovat.

Tuto praktiku můžeme najít také v knize Justina od známého zvrhlíka Markýze de Sade. Této kratochvíli se věnoval i český malíř František Boudník.

Charlie Brown

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

5 × three =