Sex v šestinedělí – netlačte na pilu ani neotálejte

Celé těhotenství se těšíte, až vaše tělo zase nabude původních rozměrů a umožní vám pohyb, na který jste byla kdysi zvyklá. Konečně oblečete své normální oblečení, vyspíte se na zádech, na břiše a konečně se nebudete cítit jako velryba.

Ten okamžik s porodem nastane….nebo alespoň pár týdnů po něm, kdy se tělo vyrovná s nově nastalou situací. I přesto bude trvat ještě hodně dlouho, než bude vše v normálu. Otázka sexu v šestinedělí je nasnadě. I když to ve skutečnosti dopadne asi jinak, než jste si s partnerem slibovali.

Vaše tělo se sice pomalu navrací k normálu, ale slovo pomalu, je tu více než na místě. To, jak rychle se bude hojit po porodu je velmi individuální a zvlášť po těžkých porodech, může být tato doba delší, než jen zmiňované šestinedělí. Navíc se dostavila laktace. Sice se už nepotíte s velkým neforemným bříškem, ale radost z pěkného oblečení a spodního prádla vám mohou kazit zase velká rozbolavělá a mlékem nalitá prsa s rozkousanými bradavkami od vašeho drobečka.

Sex v šestinedělí

Hojení a čištění těla je tedy pohledem do křišťálové koule a u každé ženy bude probíhat se zcela jinou dynamikou. Lékaři radí, že byste měli se sexem během šestinedělí počkat. Sice se říká, že žena v této době nemůže znovu otěhotnět, ale to neznamená, že zrovna vy nejste ten výjimečný případ a že se to nepovede. Po šestinedělí vám navíc lékař může doporučit vhodnou antikoncepci a to i v případě, že žena kojí. Protože ani vydatné kojení, při kterém bude miminko kynout kilo za měsíc nezaručí dostatečně antikoncepční účinek.

KOUKNI SE  Prostituce v době Koronaviru - sexuální pracovnice v krizi

Zhruba polovina žen může pociťovat takzvané poporodní blues, které u některých přeroste v deprese. Toto velmi citlivé a plačtivé období ženy je náročné pro všechny zúčastněné a je dobré netlačit na pilu. Veškerou pozornost ženy navíc vyžaduje miminko a její život se točí jen kolem něj. Odborníci radí, dát si se sexem pauzu i z tohoto důvodu. Neměla by ale trvat déle než tři měsíce. Velmi snadno přeroste v blok, kterého se žena jen obtížně zbavuje.

Darina D.

Předchozí článekXbox Series X má již svou cenovku pro český trh
Následující článekNejděsivější horory odehrávající se ve dne

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

fifteen + 13 =