Sex na usmířenou – kdy ano a kdy ne

Nikdy mu nevysvětlíte, jak složitá situace to byla, když došlo k ulomení zrcátka a promáčknutí nárazníku. On zase nikdy nenajde dostatečně efektivní metodu, jak vám vysvětlit, co pro něj to auto znamená. Ona nabídne vášnivý sex a on neodmítne. Spolu si to užijí a usmíří se. Alespoň do doby, než mu to auto zruší úplně, nebo mu nenajde v mobilu zprávu od milenky.  Sex na usmířenou má zkrátka ve vztahu místo, ale ne vždy.

Pokud ve vaší partnerce vře krev tak, že slyšíte její krev hučet v tepnách a zorničky jsou nebezpečně zúžené, je nabídka usmiřovacího sexu naprosto nevhodná. Pokud hádka teprve vrcholí, zapomeňte, že byste vyvrcholili i vy. V lepším případě vám hrozí újma na zdraví, v tom horším poslání do oněch míst, eskalaci konfliktu a posílení sporu o argument, že stejně na nic jiného než na sex nemyslíte. Byť jste to mysleli dobře.

Nejlepším lékem je prevence. Nabídnout sex, když máte máslo na hlavě a jaksi preventivně se snažíte toho druhého zrelaxovat a vylepšit mu náladu, aby posléze lépe nesl špatné zprávy fungovat může. Pokud to praktikujete pravidelně, můžete v druhém vypěstovat podmíněný reflex. A při další nabídce sexu půjde rovnou zkontrolovat, co jste zase kde provedli. Na druhou stranu jako malá ochutnávka toho, k čemu se směle vrátíte jakmile: „maminka odjede po víkendu zase domů,“ to určitě vylepší přijmutí informace, že přijede „milovaná“ tchyně. Katastrofy většího kalibru můžete sdělovat ve svůdném negližé, nebo ještě lépe nahá, ale o nic intenzivnějšího bych se nepokoušela. Může to zavánět kupčením s rozkoší a trochu vám to snížit partnerské skóre. Pánové, vám asi obnažení příliš nepomůže, pokud nemáte tělo antické sochy. Ale květinářství je na každém rohu.

KOUKNI SE  Jak často spolu v současnosti lidé souloží

Když se všechny mraky přeženou a vy jste řekli všechno, co jste chtěli, nemusí být na sex ani na jedné straně nálada. Vyřčená slova bolí a zpátky se vzít nedají. Řekli jste toho hodně a možná víc, než jste museli. Problém to nevyřešilo. Oba jste ukřivdění, poražení. Pokud je váš vztah pevný, víte, že to sice bolí, ale že v základu jeden druhého milujete. Je to zrada a dočasné zatmění lásky. Slova zranila a další na tom nic nezmění. Možná je nejlepší čas říct to sexem. Ale jen v případě, že to tak cítí oba.

Možná ten druhý ne, ale nechá se vést a svést. Pak může usmiřovací sex skutečně jiskřit znovuobjevenou důvěrou a intimitou.

Řekla bych, že je lepší se nerozhádat než se usmiřovat, ale znáte to. Někdy tomu člověk neporučí. Správně načasovaný usmiřovací sex je jak další poloha, co vám okoření milostný život.

Darina D.

Předchozí článekZimní výprava na dno lidské zvrácenosti
Následující článekJak herci a herečky zvládají natáčení intimních scén

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

18 + 1 =