Sex během menstruace – Pro a proti

Jezdíte rádi na červenou? Prý každý rytíř by měl mít svůj meč od krve.

Pro mnohé je to naprosto přirozené, jiní jej ještě nikdy nevyzkoušeli. Sex během menstruace rozděluje lidi od nepaměti na dva tábory. A je to samozřejmě úplně logické.

Technicky mu totiž nic nebrání, ale spoustu lidí odrazuje fakt, že v tu chvíli žena nekontrolovatelně krvácí a tato krev se mnohým může jevit jako nečistá, zkažená nebo špinavá. Ve starověkém Řecku považovali lidé menstruující ženu za nečistou a nic nesmělo přijít do styku s její krví. Věřili totiž, že by třeba psi dostali vzteklinu, nebo klisny by mohly přijít o hříbata.

Přitom tomu ale tak vůbec není. Je to naprostý nesmysl. Během menstruace pouze tělo vyplavuje ven to, co by tam být nemělo společně s krví. Prakticky je tato krev mnohem čistší než zevní poševní orgány ženy. Na druhou stranu je žena v tomto období více zvlhčená a její sliznice je hodně prokrvená, což znamená, že snáze dosáhne orgasmu.

A jako bonus na závěr – většina žen v tuto dobu nemůže otěhotnět. Pro mnohé je proto zašpinění od krve až úplně na posledním místě a sex si během menstruace pravidelně dopřávají. Jedno přísloví dokonce říká: “Každý rytíř by měl mít svůj meč od krve.

Je sex při menstruaci bezpečný?

Co se týče otěhotnění, v tomto ohledu by měl být sex během menstruace bezpečný. Pokud ale otěhotnět za žádných okolností nechcete a nevíte, kdy máte ovulaci, pak používejte i během menstruace nějakou antikoncepční metodu. To, že totiž většina žen v tuto dobu nemůže otěhotnět, neplatí vždy a na 100 %. Kondom je tedy nejjednodušším řešením a jistotou.

KOUKNI SE  Láska je když Tereza Ramba Voříšková ukáže sexy zadek a nohy

Sex při menstruaci bez kondomu – ano nebo ne?

V případě pohlavně přenosných chorob je situace zcela odlišná. Při menstruaci je totiž ženský děložní čípek více otevřený než v jinou část cyklu. To znamená, že může snáze dojít k přenosu bakterií, zánětů či infekcí přímo do ženiny dělohy.

Rozhodně tedy nelze říct, že by nechráněný pohlavní styk během menstruace byl pro ženu bezpečný. Naopak je možná ještě nebezpečnější než v jinou část měsíčního cyklu.

Pokud si tedy budete užívat sex při menstruaci s někým „cizím“, použijte ochranu, jakou byste zvolila v kteroukoliv jinou část vašeho cyklu. Kondom by v takovou chvíli měl být základem.

Naopak muži mohou být zcela v klidu. Menstruační krev je naprosto neškodná, a pokud se vám dostane na váš penis, nic se vám s ním nestane. Menstruační krev je směs zdravé krve a tkání, které tělo již nepotřebuje, a proto se jich zbavuje. Stačí se po sexu jednoduše osprchovat.

Pro a proti

Pro: Tak si to shrňme. Ženě přináší sex během menstruace více benefitů než mužům – ženy jsou v tomto období více vzrušivé, jejich tkáně jsou více zvlhčené a lépe dosáhnou orgasmu. Orgasmus během menstruace navíc uvolňují menstruační křeče a symptomy PMS. Muži mohou ocenit, že i v tomto období nebudou bez sexu. Ten, kdo neovládá přerušovanou soulož asi ocení i malou pravděpodobnost otěhotnění v tomto období.

KOUKNI SE  Pornifikace sociálních sítí aneb špulení rtů a kozy ven

Proti: Ne každý má rád krev při sexu, ne každému voní pach krve a vyloučených tkání. Ženy se v tomto období čistí, co z nich vytéká je odpad. Spojení vzrušení a krve a tkání není každému při chuti. Riziko infekce je jak bylo napsáno také vyšší, takže bez kondomu hrozí přenos nákazy více než při běžném sexu.

Charlie Brown

Předchozí článekJak bydlí Sandra Bullock? Podívejte se do jejího luxusního domu
Následující článekCelebrity, které se objevily ve videohrách

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

two × four =