Šest důvodů, proč hráči milují Mass Effect

Série Mass Effect pokračuje čtvrtým dílem v daleké galaxii Andromeda. Zda-li má cenu se jí věnovat, si musíte říci sami, ale zde se podívejte na šest důvodů, proč hráči milují Mass Effect.

Parťáci

Jestli něco perfektně funguje ve všech dílech, tak je to chemie mezi všemi členy týmu a hráčem. Samozřejmě jsou zde zapomenuté postavy, jako je nedoceněný Kaidan z jedničky nebo Jacob, ale většinu budete porovnávat s postavami z jiných her ještě hodně dlouho. Kde by byl Shepard, bez Garra Valkariana, který se postupem času stal nejlepším parťákem v herní historii. Wrex, Mordin, Miranda, Ashley a Joker nabídli příběhu to nejdůležitější. Nikdy neutuchající dynamiku i ve chvílích, kdy hra musela zpomalit.

Scifi – uvěřitelný svět

Uvěřitelný svět? Jasně, Reapeři, biotické síly, Citadela, či mnohé rasy by ve skutečnosti nikdy nemohly existovat, ale autorům se podařilo všemu dát ten správný šmrnc reálnosti. Většina vyspělých technických scifi udělátek je prostě ověšena tunou detailů, vysvětlení a téměř až matematických vzorečků za jejich fungováním. Vezměte, si jen obsáhlost kodexu a všech jejich záznamů. Přečíst vše vydá na několik dlouhých zimních večerů.  Zvlášť u Citadely je popsáno snad naprosto vše.

Jednoduché, ale zábavné boje

Akční hra se špatným soubojovým systémem by šla jednoduše do kopru. Vývojáři se dříve chlubili, že každý střet bude mít taktickou hloubku. RPG systém tomu napomáhá, ale stále lze nahodit Rambo šátek a jít všechen vesmírný šmejd vystřílet. Na druhé straně, je to jen jeden z mnoha postupů při bojích.  Obrovská škála zbraní, technologií, biotických schopností se kombinuje ještě s podobným větvením u společníků, takže ve výsledku si lze opravdu zahrát na velkého stratéga a v žádném boji nepostupovat stejně.

KOUKNI SE  Nejlepší hra roku 2021

Volby, které něco změní

Já vím, já vím, třetí díl to celé pokazil barevným koncem, ale přesto kolik předchozích voleb změnilo další vývoj příběhu celé série? Dost. Ať už opět zmíníme nedoceněného Kaidana a milovanou Ashley. Ti patří mezi asi nejdůležitější volbu prvního dílu, a možná celého herního průmyslu. Stejně lze zmínit i ukončení druhého dílu, kdy jste ve velkolepém finále mohli ztratit celou posádku, čímž jste si znatelně omezili zážitky ve trojce.

 

Epické momenty, dojemné chvíle

První díl stál před velkou výzvou, jak rychle a snadno chytit hráče do sítě celého nového univerza. A právě představení úhlavního nepřítele se povedlo na jedničku. A můžeme pokračovat představením Shepharda jako Spektra, srdcervoucí scénu zničení Normandie v druhém díle, až bychom se dostali k nejepičtější scifi scéně všech dob – závěrečnému střetu spojenecké flotili s Reapery. Série hráčům dávkovala momenty, při kterých tělem projíždělo vzrušující mravenčení.

Vše souvisí se vším

Každý předchozí bod by sám u mnohých her zvýšil celkové hodnocení o desítku procent, ale u Mass Effectu by nastal problém, kdyby byť jen jeden chyběl. Epické momenty by nebyly možné bez zajímavých postav pohybujících se v uvěřitelném světě, ve kterém na každém činu záleží. A je jen otázkou, zdali i restart série v galaxii Andromeda si toto udrží. Však se již můžete sami přesvědčit například díky Key4You.cz

KOUKNI SE  5 schopností, které byste měli získat ve hře Dying Light 2 co nejdříve

Matěj Říha

Předchozí článekGhost in the Shell představuje jeden z posledních trailerů
Následující článekRecenze: Lovec králíků

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

eleven + 16 =