Rozchod na Vánoce, nebo raději až na Silvestra?

Konec roku patří nejen vánočnímu běsnění, ale i bilancování. Každý si v sobě rovnáme, co se nám povedlo a nepovedlo, jaký uplynulý rok byl a mohl být. Z toho logicky vyplyne i představa o tom, jaký chceme, aby byl ten rok nový, následující. Stejně jako do něj vstupujeme s předsevzetím, že konečně zhubneme, přestaneme kouřit, nebo řekneme tchýni, co si o ní myslíme, chceme promítnout očekávání i do našich vztahů.

Logicky z toho vyplyne i myšlenka na rozchod. Pokud delší dobu setrváváme v nefunkčním vztahu, je postupem času čím dál tím jasnější, že se musí něco stát. A tím něčím, může být buď nový impuls a obnovení zamilovanosti, nebo naopak konec. Rozchod a nové začátky.

Vánoce jsou velmi emočně vypjatým obdobím a už od mala máme v sobě pocit, že bychom je nikomu neměli kazit. Nezkazit je dětem, partnerovi, rodině….a tak rozchod oddalujeme na leden. Není to právě to nejhorší, co můžeme udělat?

Rozchod na Vánoce

Partner si ve finále uvědomí, že ty Vánoce byly plné lží, že jste už věděla, že se s ním chcete rozejít a ten pocit přetvářky a falše v něm zůstane déle, než oschlé cukroví na míse. Nakonec, třeba vás má také plné zuby, bojí se vám to říct a tím nejhezčím dárkem může být, že ho konečně pošlete k vodě a on si užije svátky konečně bez vás. Na co si nalhávat, že bez nás je uplně vyřízený. Připusťme si, že třeba nejsme takové hvězdy a Vánoce bez nás mohou být super a veselé a šťastné. A na Silvestra už můžete oba bilancovat nad vymeteným smetím a koukat bez zátěže vstříc novým zítřkům.

KOUKNI SE  Jak může oboustranná masturbace zlepšit vás sexuální život

Hlavně neplánujte nějaké velké divadlo na firemním večírku, nebo na rodinné oslavě. Ani se mu nepokoušejte zhrzeně chrstnout svařák do obličeje na adventních trzích. I vánoční atmosféra má mnoho vhodnějších příležitostí, jak mu dát pod stromeček svobodu.

Pokud o svém protějšku víte, že nakupuje dárky s předstihem, je fajn mu to dát vědět, než utratí peníze za něco, co se nedá vrátit, vyměnit, nebo prodat, když na to vyryje vaše jméno a nebo to jinak znehodnotí. Já vím, chce to odhodlání. Ale to celý život.

Koneckonců Vánoce nejsou jen o té rodinné idilce a všude stříkající lásce a romantice. Jsou i o lásce a upřímnosti k nám samým. A to, jestli získáme tu pravou lásku nerozhodují jedny zkažené Vánoce, ale my sami.

Takže Šťastné a …singl?

Darina D.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

18 − seventeen =