Rooney Mara si zahraje filmovou ikonu Audrey Hepburnovou

Pro Apple natáčí režisér filmů Call Me by Your Name a Suspiria Luca Guadagnino biopic filmové legendy, kterou znáte třeba ze slavného filmu My Fair Lady.

Dvojnásobná držitelka nominace na Oskara Rooney Mara, která se právě objevila v roli v hvězdném thrilleru Guillerma del Tora Nightmare Alley, ztvární legendu filmového plátna Audrey Hepburnovou v novém životopisném filmu.

Luca Guadagnino, režisér snímků Call Me by Your Name, Suspiria a We Are Who We Are z produkce HBO, bude snímek natáčet pro Apple Studios.

Scénář k filmu píše Michael Mitnick, který byl výkonným producentem seriálu Vinyl z produkce HBO a spolupracoval s Guadagninem na krátkých filmech O Night Divine a The Staggering Girl.

Detaily zápletky jsou zatím pod pokličkou, ale její slavnou kariéru a elegantní styl známe snad všichni. Narodila se v Bruselu a stala se nesmrtelnou filmovou a módní ikonou. Připomeňme filmy Římské prázdniny (1953) Williama Wylera, Sabrina (1954) Billyho Wildera, Vojna a mír (1956) Kinga Vidora, Snídaně u Tiffanyho (1961) Blakea Edwardse a My Fair Lady (1964) George Cukora. Na jevišti se objevila také v broadwayské hře Gigi a ve hře Ondine, která získala cenu Tony.

Jennifer Love Hewittová, Emmy Rossumová a Sarah Hylandová již dříve ztvárnily Hepburnovou v různých obdobích života v televizním dramatu Příběh Audrey Hepburnové, které mělo premiéru v roce 2000 na stanici ABC. Loni v dubnu Variety informoval, že scenáristka a producentka Jacqueline Hoytová píše dramatický seriál o Hepburnové, který vychází z předlohy, kterou společně napsali Hepburnův syn Luca Dotti a italský novinář Luigi Spinola.

KOUKNI SE  Trailer: Tiché místo: První den mimozemské invaze

Mara byla již dříve nominována na Oskara za role ve filmech Muži, kteří nenávidí ženy z roku 2011 a Carol z roku 2015.

CHB

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

1 × three =