Rok 2017 patří fanouškům Joa Nesboho

Jo Nesbo potěší své fanoušky hned třemi knižními novinkami. A pozve je i do kina, kde bude mít premiéru film na motivy jeho knihy. Bude to skvělý rok !

Již za tři měsíce vyjde další „holeovka“ Žízeň.

11. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V Oslu dojde rychle po sobě k vraždám několika žen, které si domluvily schůzku prostřednictvím seznamky Tinder.

Vyšetřovacímu týmu, jemuž nově ve

lí Katrine Brattová, zůstává rozum stát nad způsobem, jímž byly oběti zabity, i faktem, že z míst činů vždy zmizela část jejich krve. Vrchní policejní náčelník Mikael Bellman potřebuje případ co nejrychleji vyřešit, aby mohl na kariérním žebříčku postoupit ještě výš. Proto povolá zpět Harryho Holea, který se mezitím odstěhoval k Ráchel na Holmenkollen a chtěl si užívat spokojeného manželského života a poklidného vyučování na policejní akademii. Vzhledem k brutalitě vražd mu však nic z toho dopřáno není. Okolnosti ho donutí založit alternativní vyšetřovací skupinu a pustit se po stopě. Jenže dopátrat se pravdy není vůbec jednoduché, zvláště když ho život v určitém okamžiku postaví před zásadní dilema, zda má dát přednost rodině, nebo vyšetřování.Žízeň

Aby toho nebylo málo, do kin vstoupí Sněhulák a legendární detektiv ožije na velkém plátně. Ve snímku se objeví i sám autor Jo Nesbo. V hlavní roli Harryho Holea se můžete těšit na Michaela Fassbendera. Jeho tajemnou kolegyni ztvární Rebecca Ferguson. Pravému fandovi Joa Nesboho asi nemusím představovat děj tohoto detektivního příběhu.

KOUKNI SE  Kateřina Parrová: Šestá manželka

Pro ty začínající v krátkosti představím: Je listopad a v Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí sněhuláka, kterého na zahradě postavili její manžel a syn. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. V úžasu stojí celá rodina u okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen čelem k domu a jeho černé oči hledí přímo na okno, na ně… Vrchní komisař Harry Hole dostane anonymní dopis s podpisem Sněhulák. Později zjistí, že několik starých případů zmizení nese společné rysy. V den, kdy napadl první sníh, se ztratilo několik vdaných žen. Stejné noci si Sylvia Pedersenová razí cestu prvním sněhem v lese za Oslem. Ví, že běží o život, ale neví, před čím utíká. A naštěstí netuší, co má před sebou… Sněhulák obdržel roku 2007 Cenu norských knihkupců a rovněž Cenu norských čtenářů za nejlepší román roku.

Zpět ke knihám. Připravte si papír a tužku na pořádně dlouhý dopis Ježíškovi. Pokud vás do té doby nikdo holeovkou neobdaruje, má poslední šanci právě na sklonku roku. A může se těšit celá rodina. Vánoční příběh totiž prožije i Doktor Proktor. Poslední novinkou pak budou Zvířata, která ani nechcete znát. Znám Joa Nesboho, takže chci znát i jeho „Zvířata“, protože Nesbo je jedinečnou zárukou pořádné porce napětí a dobré severské krimi.

Tak co, těšíte se?

 

Kristina Doubravová

poster

Předchozí článek5 překvapivě nenominovaných favoritů na Oscara
Následující článekRecenze: Připoutej se, nebo zemře jednorožec!

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

three × 2 =