Režisér Nicolase Cageho se chystá na Tiché místo 3

Po komerčním úspěchu hororového thrilleru Tiché místo z roku 2018, jenž s rozpočtem 17 milionů dolarů vydělal celosvětově 350 milionů. I loňské pokračování Tiché místo: Část 2, které stálo 60 milionů, utržilo přes uvedení během stále trvající pandemie, až pětinásobek rozpočtu. Dávno bylo jasné, že studio Paramount Pictures nebude otálet s výrobou dalších pokračování. A třetí snímek už je pomalu, ale jistě na cestě.

Ještě donedávna byl s chystaným snímkem spojován režisér Jeff Nichols, zodpovědný za povedené thrillery Úkryt nebo Bahno z Mississippi. Nakonec ale z projektu odstoupil v říjnu minulého roku, s tím, že se musí věnovat jinému sci-fi dramatu pro Paramount.

Aktuálně to vypadá, že studio už našlo náhradu za Nicholse. Vyjednávat by mělo s režisérem Michaelem Sarnoskim, jenž režíroval nezávislé drama Pig s Nicolasem Cagem. Snímek získal několik mezinárodních ocenění a kladné ohlasy u kritiků i diváků. Pokud si režisér s producenty opravdu „plácne“, tak nejspíš také napíše scénář podle námětu Johna Krasinskiho. Ten je „duchovním otcem“ celé série: napsal a režíroval první dva filmy, v jedničce si také zahrál jednu z hlavních rolí.

Režisér atmosféru umí

Pro srovnání se podívejte na trailer k filmu Pig. Jedná se o atmosférické drama na hraně revenge thrilleru. Nicholas Cage hraje bývalého šéfkuchaře, kterému jednoho dne ukradnou prase na hledání lanýžů. Je to jeho miláček a jeden z posledních přátel, takže Cage na nic nečeká a vyráží do akce. Jde po stopách únosců prasete a propadá se do „gastronomického“ podsvětí. S nadsázkou se dá o filmu mluvit, jako o Johny Wickovi, který se ocitá v jakémsi kuchařsko-gangsterském polosvětě. Opravdu výrazný, osobitý a originální snímek.

KOUKNI SE  Ferry má vlastní seriál. Proč se na něj od listopadu na Netflixu dívat?

O chystaném třetím dílu se dále zatím ví jen to, že by nemělo jít o přímé pokračování prvních dvou snímků. Spíše by se mělo jednat o spin-off s novými postavami. Každopádně film bude zasazen do stejného postapokalyptického světa, který je tyranizován monstry z vesmíru, která jsou nadpřirozeně agresivní k jakémukoliv zvuku. V tuto chvíli má film v produkci Michaela Baya, Brada Fullera a samotného Johna Krasinskiho předběžně stanovenou premiéru na konec března 2023.

Pokračování hororu Tiché místo: Část 2 si už nyní můžete pustit na HBO GO.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

eleven − 8 =