Recenze: Zmizení v hotelu Cecil řídí fanoušci na sociálních sítích

Rekonstrukce skutečné události zmizení mladé dívky v hotelu Cecil je předmětem dalšího z dokukrimi seriálů stanice Netflix. Je to asi nejprázdnější dokusérie, kterou jsem dosud viděl.

Mladá dívka Elisa Lam se rozhodne na vlastní pěst cestovat z Kanady do Los Angeles. Dcera čínských imigrantů se ubytuje v nechvalně známém hotelu Cecil. Hotel nemá dobrou pověst, protože slouží jako ubytovna pro ty nejméně majetné, bezdomovce i závislé na drogách. Mladá studentka si ale pravděpodobně nemůže dovolit bydlet v LA v dražším pokoji.

Po několika týdnech pobytu v hotelu Lam zmizí. Je vyhlášeno pátrání, na kameru vypovídají tehdejší detektivové, kteří najdou několik záznamů na kamerách, v nichž se dívka objeví. Z nich vydedukují, že dívka hotel vůbec neopustila, někde v něm zmizela.

Skoro čtyřhodinová čtyřdílná série je postavená na jedné z nahrávek, která unikne na veřejnost. V ní snímá kamera dívku ve výtahu, kde se chová velmi prapodivně.

Nepoužívám rád argument, že dokument na Netflixu měl být kratší, jak to činí uživatelé čsfd, ale roztáhnout tento v podstatě rozumem pochopitelný osud jedné dívky na tak dlouhý čas, nemohlo přinést divákům řádnou satisfakci. Děje se tak jen díky tomu, že obsah ujíždí na fantasmagorických a konspiračních teoriích, které vytváří fanoušci na sociálních sítích v době vyšetřování. Samotný případ ustupuje do pozadí a prostor okupují názory a přesvědčení lidí, kteří nejsou kompetentní, aby k případu něco sdělili.

KOUKNI SE  REFLEXE: Bod varu – Rozpad života jako na talíři

Čím déle se tak děje, tím je zřejmější, že tvůrci nafukují bublinu davového šílenství, které jim samotným přeroste přes hlavu. Dokument je tak bezděčně důkazem toho, jak zcestný může být fanatismus veřejného mínění. Jenže dokument se to nesnaží ani příliš reflektovat, protože se snaží šokovat.

Kubin

Zmizení v hotelu Cecil trailer:

ZÁVĚR
Hodnocení
4
Předchozí článekRemaster Diablo 2 vám umožní hrát za vaši původní postavu
Následující článekNový Crash Bandicoot 4 se objeví i na PC
recenze-zmizeni-v-hotelu-cecil-ridi-fanousci-na-socialnich-sitichTajemný detektivní případ, nebo snůška konspiračních teorií uživatelů internetu?

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

seven + 12 =