Recenze: Too Hot To Handle Brazílie

O čem je reality show Too Hot To Handle, respektive její brazilská verze?

Partička osvalených, mladých, pravděpodobně asi krásných mužů a jejich ženských protějšků, podle brazilských poměrů krásných dívek s velkými zadky a obřími umělými ňadry, se dobrovolně nechá zavřít do krásného přímořského rezortu s vidinou výhry 500.000 brazilských reálů.

Producenti reality show vybírají záměrně muže a dívky, kteří se chlubí promiskuitním životem a jak si užívají sexu, co mohou. 24 hodin po uzavření v budově se všichni dozví, že podmínkou vyhrát patřičnou sumu bude se zdržet sexuálních aktivit včetně líbání a že to myslí producenti vážně se dozví velmi brzo – za každý polibek, osahávání, jakoukoliv sexuální aktivitu obdrží tučnou pokutu a celková částka 500 000 brazilských peněz se začne snižovat a ztenčovat. Tím přichází na řadu konflikty mezi účastníky a vznikají zajímavé situace, z nichž vyvěrá kruciální otázka – je důležitější sex, nebo peníze?

To ale není jediná originální součást reality show. Účastníci jsou opravdu pravidly soutěže nuceni více přemýšlet o vztazích, více se otevírat, než si jen užívat sexu. Přestože účastníci nejsou žádní vzdělaní vysokoškoláci, jsou to často obyčejní nebo dokonce primitivní jedinci, ukazuje se, že nastavená pravidla hry je donutí v uzavřeném prostoru k zlepšování vztahu k sobě samým i k ostatním. Neviděl jsem americké verze této reality show, ale i podle ohlasů je tato brazilská verze ve svém důsledku daleko průzračnější v efektu na účastníky, protože jsou velmi temperamentní, otevření a nekomplikovaní, tím pádem se krásně odhalí skupinová dynamika

KOUKNI SE  Recenze: Filmu Spiderhead chybí vše kromě prvotního nápadu

Ta funguje ve vztazích bez ohledu na inteligenci účastníků, důležitá je jenom zdravá sociální inteligence, schopnost v těch vztazích fungovat. Jaký efekt zajímavý experiment na účastníky bude mít, můžete samozřejmě patřičně nahlédnout v posledním dílu této reality show.

Ve srovnání s reality show, které probíhaly u nás, jako Vyvolení nebo Big Brother, budete muset uznat, že tvůrci přišli s velmi inspirativními způsoby, jak využít uzavřeného prostoru k určitému rozvoji potenciálu účastníků, ne jen pro honbu za úspěchem a za penězi.

CHarlie Brown

ZÁVĚR
Hodnocení
8
Předchozí článekTrailer: Do kin vstoupila černá komedie Okupace s Pechlátem, Formanovou i Brouskem
Následující článekRecenze: Ztracené střípky Tima Weavera
recenze-too-hot-to-handle-brazilieVelmi dobře vymyšlená a zinscenovaná reality show s přesahem do skupinové terapie u lidí, do nichž byste neřekli, že dokážou ve vztazích fungovat.

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

nine + fifteen =