Recenze: Seriál Castle Rock vyvolává údiv, ne strach

Recenze: Seriál Castle Rock vyvolává údiv, ne strach
 
Po zkouknutí osmi z deseti epizod první řady seriálu Castle Rock mě nepřestává udivovat, jak se daří prošustrovat tolik času složitým rozkládáním jednotlivých linek příběhu a donekonečna vedoucích stop a odkazů. Asi nepatřím do klubu hardcore fanoušků knižního díla Stephena Kinga.
 
Advokát na smrt odsouzených Henry (Andre Holland) se vrací do svého rodného města Castle Rock ve státě Maine poté, co přijal z věznice Shawshank podivný telefonát. Seriál na motivy knížek Stephena Kinga od producenta od J.J. Abramse.
 
Tempo seriálu je tak vražedně pomalé a příběhové linky tak zamotané a přes sebe i časově jdoucí, že tu není moc prostoru se bát. Seriál chce vytvářet atmosféru všudypřítomného zla, ale nedokáže nabídnout plynulý zážitek, který by dovolil napětí gradovat a zarýt se pod kůži diváka. Jestli je seriál o mysteriózním zlu, naplňuje mě údivem, jak se daří strávit tolik času vysvětlováním a taháním diváka za fusekli, aniž by se k vám to zlo vůbec dostalo.
 
A to jsou tu obsazení typově velmi zajímaví herci, v čele s Billem Skarsgardem, který toho sice moc nenamluví, ale zase se umí opravdu ošklivě podívat. Je to jediná postava, která je v seriálu opravdu strašidelná, i když vlastně nevíte proč.
 

Jinak jsou tu všechny postavy předurčeny očividně k tomu, aby vám zprostředkovaly hříšnost a nevyslovené tajemství tohoto města. „Stane se něco špatného, protože špatní lidé vědí, že jsou v bezpečí,“ říká důstojník Zalewski Henrymu. Než nám ovšem sympaťák Henry odvypráví celý svůj příběh a my se konečně dostaneme k inkriminovanému místu v jeho dětství, dávno ztratíme zájem po smyslu toho, co se v městečku odehrává.

KOUKNI SE  Recenze: 6. série seriálu Peaky Blinders je nejtemnější a nejméně akční

Pochopil jsem záměr tvůrců. Chtěli vytvořit živoucí svět z knížek Stephena Kinga. Pokouší se ovšem o tak sofisikované vyprávění, že může uspokojit jen opravdu dřevnaté fandy hororového velikána.

 

Kubin
ZÁVĚR
Hodnocení
4
Předchozí článekWillem Dafoe jako Vincent Van Gogh ve filmu At Eternity’s Gate
Následující článekSoutěž o Velmi osobní knihu o zdraví Margit Slimákové
recenze-serial-castle-rock-vyvolava-udiv-ne-strachPo zkouknutí osmi z deseti epizod první řady seriálu Castle Rock mě nepřestává udivovat, jak se daří prošustrovat tolik času složitým rozkládáním jednotlivých linek příběhu a donekonečna vedoucích stop a odkazů. Asi nepatřím do klubu hardcore fanoušků knižního díla Stephena Kinga.

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

one × three =