Recenze: Říše bouří

Pro Aelin dlouhá cesta k trůnu teprve začala, ale už nyní je jasné, že bude plná zrady, nepřátelství a nevraživosti. Pokud si chce udržet korunu a ochránit své království, musí se spojit s lidmi, kteří až do teď byli nepřáteli a musí bojovat proti zlu, které se chystá pohltit celý svět. Zkáza se na ni řítí ze všech stran a jediná zoufalá možnost, jak přežít, je obětovat to, co miluje nejvíce na světě. Å˜Ã­Å¡e bouří

Na úvod bych chtěla říct, že mě kniha opravdu bavila a podle všeho je to snad nejdelší díl z celé série Skleněný trůn. Díky této knize, která se mi dostala do rukou jako první, jsem si musela přečíst 4 předcházející díly a ani jeden se mi nelíbil ani z poloviny jak tento. Asi to bude tím, že já takto rozsáhlé knihy opravdu zbožňuji. Než jsem se dostala k ostatním knihám, měla jsme za to, že Říše může být přečtena bez znalosti děje, bohužel jsem se v tom zmýlila. Přečetla jsem pár stran, ale nechápala jsem co se dělo a kdo tam vlastně vystupoval. Knihu bych nedoporučovala číst jako samotný díl.

Říši bouří jsem si oblíbila. Ať už kvůli skvěle graficky zpracované obálce, či po stránce obsahové. Titulní stránka je snad jedna z nejpovedenějších z celé série. Jednoduché protlačené písmo, hlavní postava ve středu na čestném místě, kde kolem ní šlehají specificky barevné plameny. A ledová skála v pozadí.

KOUKNI SE  Recenze: 101 minut v pražské podzemce

Přesto že se kniha řadí mezi ty obsáhlejší, čte se to opravdu skvěle. Ale podle mého přeci jen se mi zdálo, že předcházející díl byl o trochu více promyšlenější a propracovanější, ale líbí se mi, jakým směrem to Sarah chce usměrnit.

Kniha byla velmi čtivá, je promyšlená, nechybí ani spousta zvratů, které se daly, dokonce některé i nedaly čekat. Nechybí tam ani akce, romantika. Kniha od Sarah j. Maasové se neobejde ani bez nějaké té erotiky.

Narazíme tam na některé páry, které buď spolu budou či nebudou některým fandíme už od začátku, o některých se nám nechce ani číst.

Ať už žhaví milovníci romantiky, napětí nebo akce si v této knize najdou opravdu to svoje. Sarah dokázala, že její další kniha je taky obrovské boom a myslím si, že Říši snad už nic nepřekoná.

Nemohu se dočkat dalšího šestého dílu, poněvadž netuším co měl být ten konec, ale když jsem sáhla pro knihu od Sarah, myslím že jsem to, co se tam zrodilo mohla čekat.

Simona Irlbeková

Říše bouří, Sarah J. Maas, 2018, CooBoo

Knihu můžete zakoupit ZDE

 

 

ZÁVĚR
Hodnocení
9
Předchozí článekPrvní recenze: A Star Is Born je kvalitní něžná love story
Následující článekTrailer na ztřeštěnou muzikálovou komedii plnou zombií
recenze-rise-bouriPátý díl bestsellerové série Skleněný trůn.

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

thirteen + two =