Recenze: Příběh plný zrady, lží i lásky

vždycky je to manžel

Seznámily se na vysoké. Tři dívky, každá úplně jiná. Kate – krásná, bohatá a divoká. Aubrey z chudé neúplné rodiny, která se zoufale snaží utéct před vlastní minulostí. Jenny – cílevědomá, ambiciózní a nebojácná. Zatímco se Kate dostávala z jednoho problému do druhého a Aubrey se jí pokaždé nechala strhnout, Jenny se je snažila od potíží držet co nejdál. Přísahaly si věrnost a věčné přátelství. Jenže o dvacet let později stojí jedna z nich na okraji mostu, který má pro všechny tři temný význam, a někdo ji nutí, aby skočila. Když pak najdou její mrtvé tělo, vyvstává nad městem velká otázka – ukončila žena svůj život sama nebo to byla vražda?

Přátelství, zrada. Láska, nenávist. Vražda

mystery press„Vždycky je to manžel“ není kniha s rychlým spádem, u které se vám dech nezastaví od začátku do konce. V první části je děj naopak poměrně pomalý a dává vám prostor postavy opravdu poznat. Zažíváte s nimi jejich vysokoškolské problémy, trable s láskou, zlomená srdce i ztrátu v rodině. Padáte společně s nimi z jednoho problému do druhého a snažíte se zorientovat v komplikovaných vztazích. Zároveň ale prožíváte i jejich dospělé životy, ve kterých nejsou věci takové, jak si dívky vysnily. Kate žije v nespokojeném manželství a svůj život nenávidí. Aubreyin manžel má další aféru a ani sebevíc lekcí jógy ji nedokáže uklidnit. Jenny, starostka města, se snaží vyrovnat s tím, že téměř celé její manželství je založené na lži.

KOUKNI SE  Rebecca Campbell: Karty hvězdných duší

Jakmile u řeky najdou mrtvé tělo jedné z nich, odhodlaný policejní šéf se rozhodne zjistit, kdo je za její smrt zodpovědný. Byla to skutečně sebevražda, jak se ho všichni snaží přesvědčit? Nebo ženě někdo její život vzal? A pokud je to druhá možnost, byl to, jak to v podobných případech bývá, skutečně manžel?

Manžel nebo nejlepší kamarádka?

vždycky je to manželPrvní část knihy vás plně seznámí s postavami i prostředím, v němž žijí. Vše, včetně fungování prestižních vysokých škol, je zachyceno velmi věrně a je vidět, že autorka ví, o čem píše. Scény, ve kterých studenti, zhýralí a rozmazlení zbohatlíci, ujíždějí na drogách, aby se dokázali dostat skrz zkoušky, zní přesně jako nechvalně známé pověsti, které o amerických univerzitách často slýcháme. K postavám si velmi rychle vytvoříte vztah, ať už pozitivní nebo negativní. Nikdo není dokonalý. Každý má své téměř neodpustitelné chyby, ale i pozitivní stránky. Nemůžu říct, že bych si některou postavu skutečně oblíbila a přála jí ten pravý sladký happy ending. Osobně s tím nemám problém a přijde mi, že právě díky způsobu, jakým jsou všichni vylíčení, působí opravdu skutečně.

Jakmile se v druhé polovině rozjede vyšetřování, intriky a boj o nalezení i ukrytí pravdy, začnete s napětím očekávat rozuzlení. Budete si vytvářet vlastní teorie a přemýšlet nad tím, kde leží skutečnost. Ve světě, kde jsou všechny vztahy založené na neupřímnosti, se můžete bodance do zad dočkat úplně od každého. Komu tedy můžete skutečně věřit? Postavy v knize milovaly, lhaly a zemřely. Kdo je za to zodpovědný a koho máme vinit? Autorka poskytuje hodně vodítek, které můžete sledovat. Některé vás zmatou, další přivedou na špatnou stopu a jiné, pokud budete dávat pozor, mohou napovědět, kde se pravda skutečně ukrývá. Dočkáte se několika nečekaných zvratů, ale až do posledních stran si nemůžete být jistí vůbec ničím.

KOUKNI SE  Recenze: Zrnko v soukolí - historická detektivka z Brna

Kateřina Kovandová

ZÁVĚR
Hodnocení
8
Předchozí článekSoutěž o knihu Ještě to nebalím, vzkazuje babička…
Následující článekRecenze: Spříznění -odfláknutý nacistický flashback

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

eleven − two =