Recenze: Padesát odstínu kuřete – kuchyňská erotika v drůbežím podání

Ode dne, kdy spatřil světlo světa první výtisk knihy Padesát odstínů šedi, uplynulo již víc než rok. Fenomenální úspěch tohoto erotického dílka inspiroval kdekoho. Zdá se, že slovní spojení – padesát odstínů – působí na peněženky víc než – přispějte na opuštěná štěňátka. Začínala jsem už být vůči těmto rádoby tahákům poměrně imunní.Kuchařka Padesát odstínů kuřete s pečlivě zabandážovaným, chlípně se lesknoucím kuřetem na titulní straně však voněla něčím jiným než laciným marketingovým trikem. Voněla humorem a nadsázkou. A ani na dalších stránkách nezklamala.

Hlavním hrdinkou je Koko. Mladá, křehoučká nevinná kuřecí slečna, která se oškubaná a chlazená cítí být poněkud nahá a zranitelná. Zvlášť, když vejde do kuchyně ON. Lišák Blades. Je mladý, svalnatý, dominantní a ví, jak to má slečna Koko ráda.

„Cítím, jak se mě dotýkají něčí ruce a jemně mě zvedají z kachlíkové podlahy. Dlouhé a silné prsty mě pevně svírají a zkušeně mi zasouvají vypadlé drůbky zpět na místo. Panebože. Cítím, jak mě hluboko uvnitř něco svírá…“ Můj zachránce si mne zlehka položí na kuchyňský pult. Má na sobě jen džíny a čistou bílou zástěru. 

Tak a tady byste se možná mohli začít cítit trochu úchylně.

Ne, začnete se tak cítit až po výčtu jednotlivých kapitol, které nesou názvy jako Extra panenská prsa, Podvedené kuřátko, Pták na víně, Ojetá slepice, Lepivé prstíky, Šťavnatá stehýnka, apod. Recepty jsou doplněny fotografiemi, na kterých vás více než svazované, kuchané či plněné kuře zaujmou poměrně vypracované, svalnaté ruce s vystouplými žilami, popřípadě pekáč buchet v pozadí. A tím pekáčem fakt nemyslím moučník. Padesát odstínů kuřete

KOUKNI SE  Phở-Bò - Udělej si doma Vietnam a táhni!

Soft erotika šťavnatého kuřátka a machistického kuchaře je pokladnicí dvojsmyslných obratů a lechtivých scén, za kterými si je možné představit cokoliv, i když ve skutečnosti jde jen a pouze o vaření.

Co se týče receptů samotných, je Padesát odstínů kuřete přesně tou knihou, se kterou bych bez starostí nechala manžela o samotě. Ale ne, že bych chtěla, aby to skončilo těmi lepivými prstíky nebo nějakou slepicí od vedle.

Kuře je báječným základem pro cokoliv. I nezkušený kuchař z něho vykouzlí voňavý sváteční oběd. Pokud by ale chtěl překročit vlastní stín, opustit zajetou trojkombinaci sůl-kmín-máslo, je tahle kuchařka stvořena právě pro něj.

Padesát odstínů kuřete

V pěti desítkách receptů nejde ani tolik o krkolomné kuchařské výkony jako spíš o netradiční koření a kombince chutí. Recepty zvládne skutečně každý. Mnohé z nich mají velkou ambici stát se tím rodinným zlatem, na které budou všichni vzpomínat.

Albatros

Trochu váhám, co bylo skutečným záměrem autora knihy, který se schovává za pseudonymem FL Fowler. Určitě to byla touha trochu popíchnout fanatické obdivovatele knihy Padesát odstínů šedi. Možná je to jen extatický výkřik amatérského kuchaře následující po poznání, jaké divy se dají dělat v kuchyni s drůběží.

Kniha každopádně pobaví, inspiruje a může být i poměrně originálním dárkem například pro partnera nebo partnerku. Mnohé recepty pro  vás budou nové, jiné budete možná důvěrně znát s malými obměnami. Padesát odstínů kuřete není vrcholem gastro literatury. Humorná nadsázka a dvojsmysly s erotickým podtextem jsou důvodem, proč dát knize šanci, i když ani v jednom žánru nemá vyšší ambice.

KOUKNI SE  Sous vide chlapská jídla

 

Kristina Doubravová

Padesát odstínů kuřete, FL Fowler, Fragment, 2017

Knihu můžete zakoupit ZDE

 

Předchozí článek5 šílených hereckých výkonů, které nejsou hrané, ale skutečné
Následující článekRecenze: Vadná aneb nikdo není dokonalý

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

three + 15 =