Recenze: Paddington 2 – Medvídek, který zbožňuje marmeládu, opět dobývá Londýn

Paddington 2

Jsou tomu již tři roky, co tento roztomilý medvídek z nejtemnějšího Peru připlul do hlavního města Anglie a nesmazatelně se zapsal do srdcí nás všech. Tenkrát se mu podařilo pobavit a rozněžnit jak děti tak i dospělé. A jinak tomu není ani tentokrát. Pohodlně se usaďte a sledujte, jak jeho dobrodružný příběh pokračuje.

Medvědi udělají kvůli dárku pro tetu cokoliv

Medvídek Paddington se již vcelku pohodlně zabydlel u lehce kontroverzní rodiny Brownových a stačil se spřátelit s lidmi napříč celým Londýnem. Aktuálně prožívá trochu stresy z blížících se stých narozenin své milované tety, medvědice Lucy. Ta přebývá v Peru v medvědí obdobě domova důchodců. Paddington by chtěl svojí tetu co nejvíce potěšit, a tak usilovně přemýšlí o vhodném narozeninovém dárku. Shodou okolností narazí u starého známého majitele antikvariátu na vzácné leporelo s pamětihodnostmi Londýna (a teta Lucy Londýn vždy toužila vidět!)

Naneštěstí leporelo je mimo jeho finanční možnosti. A navíc si na něj dělá zálusk i upadající herecká star, Phoenix Buchanan (Hugh Grant), který je tak trochu i kouzelník a brilantní mistr převleků. Díky svému umu se mu podaří leporelo získat, přelstít londýnské muže zákona a dobrosrdečného medvídka dostat za mříže. Rozsudek zní: 10 let za těžké ublížení na vlasech (a krádež). Ale nebojte se, děti, medvídek se jen tak nevzdá!

Schizofrenní narcis dominuje

O pokračování příběhu tohoto roztomilého chlupáče lze říci, že rozhodně nezůstává pozadu za svým tři roky starým předchůdcem. Ba naopak! V podstatě všechno, co bylo v prvním filmu, uvidíte i ve filmu druhém. Ale tak nějak více a lépe. Více akce, více humoru, více barev, emotivnější momenty a vstupy živé kapely a naprosto jednoznačně lepší záporák (nic proti Nicole Kidman v „jedničce“).

KOUKNI SE  Koukat či nekoukat: Kosmonaut z Čech

Určitě nebudu jediná, kdo bude pět ódy na herecký výkon ozubeného Hugh Granta. To, jak ztvárnil teatrálního a schizofrenního kouzelníka Buchanana, jehož sklon k narcismu je opravdu značný, nelze přehlédnout. A nezaostávají za ním ani další herecké hvězdy jako Brendan Gleeson (v roli vězeňského kuchaře), Jim Broadbent (antikvář) či Hugh Bonneville jako hlava rodiny Brownových.

Co to jenom připomíná?

Film je plný odkazů na jiné filmy a témata, která dětské publikum asi úplně nepochopí (např. roznožka mezi jedoucími vlaky ve stylu J.C. Van Damma, různé sexistické a politické narážky apod.). Ale rozhodně to nijak neškodí. Scény z vězení, které se promění v růžovou nadýchanou cukrárnu, svou barevností i celkovou náladou připomínají Grandhotel Budapešť. Honba za hlavním padouchem na jedoucím vlaku zase Jamese Bonda.

Stačí milé srdce mít

Paddingtonovi 2 nelze nic vytknout. Jedná se o film, který pobaví, potěší a rozněžní v podstatě kohokoliv. A také ve vás vyvolá pocit, že přece jenom všechno na světě není tak úplně špatně. Pokud se mezi diváky najde nějaký zarytý skeptik, kterých je mezi námi v dnešní době opravdu požehnaně, může mu to připadat občas trochu naivní (celá myšlenka filmu) a přitažené za vlasy (zejména závěrečný vězeňský taneček).

Naproti tomu, pokud se jakožto zástupkyně něžného pohlaví vypravíte na tento film při úplňku (či v podstatě jakoukoliv jinou kritičtější dobu v měsíci), vězte, že si budete připadat zase jako malé dítě (nebo hysterka). Budete chvíli brečet dojetím (a vzápětí smíchy) a přistihnete se, že tomu kreslenému medvědovi v červeném kloboučku držíte všechny palce. Tak neskutečně vás film pohltí. 

KOUKNI SE  Recenze: Mission: Impossible Odplata - První část opět překonává hranice diváckých očekávání

A cestou z kina se sami sebe ptáte, co vlastně bylo tak naivního na tom, že Paddington viděl v každém jen to dobré. Vždyť všem jenom pomáhal, byl laskavý, milý a dobrosrdečný! A tak po cestě domů přesvědčíte sami sebe, že od nynějška už budete žít také jenom tak. A nikdy jinak. No, dobře, tak alespoň jeden den…

Kateřina Valentová

 

Paddington 2

Komedie/Rodinný/Fantasy

Velká Británie/Francie, 2017, 103 minut

Režie: Paul King

Hrají: Ben Whishaw, Hugh Grant, Brendan Gleeson, Jim Broadbent, Hugh Bonneville, Sally Hawkins, Julie Walters, Peter Capaldi

 

 

 

Zdroj:

http://www.imdb.com

PŘEHLED RECENZE
Hodnocení
9
recenze-paddington-2-medvidek-ktery-zboznuje-marmeladu-opet-dobyva-londynPaddingtonovi 2 nelze nic vytknout. Jedná se o film, který pobaví, potěší a rozněžní v podstatě kohokoliv. A také ve vás vyvolá pocit, že přece jenom všechno na světě není tak úplně špatně.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

nine + 7 =