RECENZE: Ozdravení těla i ducha sebepoznáním

 

Je úplně jedno, jestli jste v alternativní medicíně tak nějak běžně zběhlí, nebo jestli k ní přicházíte poprvé. Tato kniha je od autora, který patří k české špičce mezi léčiteli a psychotroniky a jeho mnoho desítek let prožité zkušenosti jsou v této knize znát. Patří ještě ke generaci, která pojímá svou práci poctivě a z knihy je cítit pokora a respektování toho, co nám doporučovaly naše babičky. Stará obyčejná lidská moudrost, fakt, že na teplotu je skvělá lípa a po meduňkovém likéru se bude dobře spát. Takže si představte takto pěkně postavenou knihu a k tomu nabalte obrovský boom poznatků posledních let. Energie, jóga prstů, akupunktura, vliv barev, vůní, hudby, energetické zářiče, superpotraviny poslední doby… všechno to zaobalil tak, že máte naprosto dokonalou encyklopedii zdraví.Je souvislá a umožňuje pochopit fungování lidského těla

Na této knize jsem ocenila především to, že v sobě skýtá dva způsoby, jakými ji lze číst.

  1. Nechte si ji jako encyklopedii pro chvíle, kdy budete hledat konkrétní problémy. Vzadu je rejstřík, který vás přesně navede na nejrůznější možnosti, jak si pomoct, ať už jde o bylinky, nebo o třeba vlastní energetické působení…
  2. Přečtěte si ji pěkně v klidu, celou, souvisle a najednou. Způsobila mi krásný a příjemný stav, kdy jsem pochopila, jak úžasně samoléčící je lidské tělo a zároveň jak snadné je ho dnešním způsobem života přivést k nerovnováze. A že opravdu nemůže dělat nic jiného, než se bránit nemocí.
KOUKNI SE  Recenze: Vlk Samuela Bjorka

Josef Schrötter je známý tím, že jeho knihy jsou propracované do nejmenších detailů a když jsem před lety četla jeho Studánku zdraví, byla ve své podstatě podobná. Postavená na stejných základech. Ale časy se mění, znalosti a zkušenosti přibývají a tak je tato kniha ještě obsáhlejší a věnuje se psychotronice, alternativním způsobům léčení ještě ve větší míře. Příště, to už bude snad tlustá obrovská encyklopedie, řekla bych. Je to domácí lékař i obecně dobře čitelná a čtivá kniha o zdraví.

V každém případě je to kniha, která vás přivede na mnoho zajímavých myšlenek.

Víte, že léčí i hudba a barvy?

Dost informací z knihy jsem věděla, vliv potravin, bylinek, aromaolejíčků, akupunktura… ale i to je dobré mít hezky pohromadě v jedné knize. Dost informací mne překvapilo a jistě je ráda vyzkouším. Třeba hudba… Dokonce tu autor píše jednotlivé klasické skladby, které mohou dobrým způsobem ovlivnit psychiku nebo třeba krevní oběh. Zachází i do velmi esoterických témat, jako je třeba energetický upír, ale když se sami zamyslíte, jistě ve svém okolí máte někoho, kdo se takto chová a energii vám vysává. Vědomě i nevědomě. Můžete zakroutit hlavou, ale v tu chvíli se zastavte a zahleďte se do vlastní minulosti. Opravdu jste se s tím, o čem autor mluví, ještě nikdy nesetkali?

A víte, že léčí i kočky? Ano…srotr3_900

„Kočky nepředou jen tak, není to ani nějaké jejich zpívání. Kočky předou, když jsou u člověka nebo na nějakém místě. Předení, to jsou především vibrace. Jako by jimi nasávaly negativní energii z našeho těla a „likvidovaly“ jí. Bylo zjištěno, že všechny kočky, bez výjimky rasy, pohlaví, věku nebo velikosti, předou na stejné frekvenci – 24 cyklů za minutu. Kočka si na vás lehne a začne příst. Vaše dýchání, krevní oběh, svaly, začnou postupně rezonovat souhlasně s kočičími vibracemi, harmonizují se a vy se uvolňujete. Kočka si sama určí, kolik času s vámi musí strávit. Mnohdy přitom ještě tlape na „poškozeném“ místě předními tlapkami. Tam, kde kočka byla, mizí narušení a díry v biologickém poli (energetickém obalu). Stejně jako s člověkem to funguje i s místy. Kočky velice přesně určí, kde jsou geopatogenní zóny, protože je vyhledávají, aby v nich mohly zalehnout a odpočívat.“

Eminent
KOUKNI SE  Recenze: Jo Nesbo - Zatmění je jen pro silné povahy

Jak vidíte, dalo by se o této knize psát dlouze, ale raději si ji pořiďte. Využijete ji jako příjemného a účinného domácího lékaře.

Je dobré vědět, jak vaše tělo funguje po té energetické a základní stránce.

O autorovi:

Ing. Josef Schrötter se v oblasti psychotroniky, alternativní medicíny a léčitelství pohybuje desítky let. Patří mezi přední české psychotroniky a zaměřuje se především na energetickou terapii a lokalizaci patogenních energií. Provedl řadu experimentů s prokázanými výsledky, které byly publikovány v měsíčníku Regenerace, s nímž pravidelně spolupracuje. Je autorem knih Cesty do třetího rozměru s léčivými obrázky, Studánka zdraví a léčivé 3D mandaly a Praktický Su-Jok.

Vydalo nakladatelství Eminent, www.eminent.cz , 2015

Renata Petříčková

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

10 + 14 =