Recenze: Konec hry – v sázce je všechno

Konec hry. Poslední díl trilogie autora Daniela Colea nám potřetí a naposledy představí dvojici detektivů Wolfa a Baxterovou.

Wolf je toho času na útěku. Od posledního případu je psancem na útěku. Jen zoufalství a touha dopadnout skutečného vraha jeho kolegy ho přivede dobrovolně do náručí policie. Výměnou za informace a jeho svobodu nabízí odhalení zločinu chytře maskovaného jako sebevražda.

Konec hry

Baxterová opět spolupracuje s Wolfem, i když ji stejnou měrou zaměstnává tajemství, které pečlivě ukrývá před zraky policie z minulosti. Poslední případ všem zamotal životy a poznamenal všechny zúčastněné. Název knihy Konec hry předznamenává, že všechny příběhy je třeba dovést k jejich konci.

Nejen osud Wolfa a Baxterové. Odhalení vraha bývalého policisty otevře mnohem starší případ, který nebyl nikdy dostatečně objasněn. A tak se stíny minulosti vynořují se stejnou naléhavostí, jako přítomné nebezpečí a sázka na nejistotu, která provází oba hlavní hrdiny.

Kdo nečetl předchozí dvě knihy Hadrový panák (recenzovali jsme ZDE) a Loutkář, bude poněkud zmaten a zklamán. Deficit znalostí nezpůsobí ani tak Hadrový panák, který je v podstatě uzavřeným případem, který nám představí poměrně svéráznou dvojku hlavních detektivů v profesní i soukromé rovině. Takže, pokud jste vynechali, berte to jako tip na zajímavý detektivní thriller.

Stejně takovým je i Loutkář. Až na to, že se v něm osudy všech protagonistů zamotají natolik, že je bude nutno připomenout. Autor se na předchozí příběh odkazuje na tolika místech, že bez znalosti Loutkáře, přestane čtenář držet nit a brzy se ztratí. Pokud jste Loutkáře četli a nepamatujete si detaily poměrně překvapivého a akčního konce, doporučuji si jej připomenout. Nebudete se úplně ztrácet, ale minimálně si Konec hry nevychutnáte tak, jak byste mohli. Autor se sice za neschopnost pokračovat bez dostatečně objasněné spojitosti s Loutkářem v předmluvě omlouvá, ale to není čtenáři nic moc platné.

KOUKNI SE  Recenze: Odbočka v lesích umí pěkně zavařit

Pokud již budete stateční a rozhodnete se příběhem prokousat stůj co stůj, možná vás to bude mrzet v samotném konci, kde zkrátka malé připomenutá především závěru předchozího dílu skutečně doceníte.

Tahle hra končí s poměrně svérázným smyslem pro humor, grácií a akcí, kterou si čtenář zaslouží a dává celé trilogii více než uspokojivé vysvětlení. Hra končí pro všechny, které jste v celé trilogii potkali. Autor Daniel Cole nezapomíná na nikoho a ani na své věrné čtenáře.

Konec hry je napínavý, hravý, akcí nabitý a inteligentní thriller pro náročné čtenáře. Potěšení z četby výrazně ruší odkazy na předchozí díl. Bez znalosti Loutkáře se ve faktech budete ztrácet a zkazíte si celkový zážitek.

Kristina Doubravová

ZÁVĚR
Hodnocení
7
Předchozí článekSexuální deviace: Fetišismus
Následující článekRuce pryč od této knihy! Říká Jan van Helsing
Napínavý a akci nabitý thriller, který vám pokazí jen neznalost předchozích dílů. Pokud si osvěžíte paměť, konec hry bude fenomenální pointou. recenze-konec-hry-v-sazce-je-vsechno

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

sixteen − three =