Recenze: Když se introvertka vdá, realita ji zaskočí

Introvertčin komiks netřeba jeho fanouškům představovat. Pokud milujete samotu, knihy a čaj, určitě jste na knihu Debbie Thung narazili. Je jako vy a píše a maluje o životě. S nadhledem a jemným humorem.

Když se introvertka vdá

Když se introvertka vdá, přinese to spoustu nových věcí. Takových, o kterých snila, po kterých toužila. Jenže realita je jiná. Naprosto. Váš sen je najednou katastrofou a pohádka o tom, jak „žili šťastně až do smrti,“ najednou získává nepříjemně reálné kontury. Debbie Tung vám jednoduše vysvětlí, že v tom nejtse sami.

Komiks Když se introvertka vdá, nemá žádný jasně daný příběh, který by vyprávěl. Je to soubor jednotlivých okamžiků, kterými si nutně musíte projít, když se vdáte, přestěhujete, začnete spolu žít a budovat si společný život, společné přátele…

Realita vám nakonec dokonale zbortí vaše představy a můžete na nějaký čas získat pocit, že tohle všechno se děje špatně. Ale o no to tak není. ve větší či menší míře to potká každého. Jenže, když jste introvert, koupete se ve svých pocitech a obavách sami. A proto je tu Debbie Tung.

Knížka je báječná jako dárek novomanželům. Ale i kamarádce, pokud má zrovna pocit, že ne všechno vyšlo tak, jak si představovala. Nebo ji darujte své drahé polovičce, když získáte dojem, že ne všechno je tak růžové, jak jste si vše vysnili. Začtěte se, když se budete chtít ve vztahu nadechnout, nebo vám začne být podivné, jak rychle jste se ocitli v teplákách na gauči namísto romantické večeře v restauraci.

KOUKNI SE  Chaloupka na muřích nožkách je pohádka pro starší děti, co se po nocích rády bojí

Černobílé jednoduché kresby jsou přesně to, co komiks potřebuje. Má jasný záměr a netřeba ho lakovat duhovými barvami, které by zbytečně vzbuzovaly dojem akčnosti. Kniha plyne v kratičkých epizodkách o několika obrázcích. Můžete ji těřvít, kde chcete,nebo ji přečíst od začátku až do konce. Finále totiž směřuje k pokračováním jediným možným a snadno předvídatelným posunem. Pokud nevíte, nechte se překvapit.

Když se introvertka vdá

Za mě by celému komiksu jistě slušel i stěžejní příběh, který by všechny epizodky začlenil do dosebezapadajícího celku. Takhle působí sice veli autenticky a jistě se v něm poznáte, ale jsou to výkřiky, jejichž jeidnou pojítkem je manželství. Ano, jste v tom, ale rozhodně ne sami.

Introvertka vás nedostane třeskutým humorem, ale opravdovostí. Pokud máte po svatbě, najdete se v ní. jsou prostě věci a situace, kterým se nevyhnete. jenže, když jste introverti, holt to budete víc řešit v sobě, aniž byste obvinili obecná pravidla dlouhodobých vztahů vedoucích k malým životním katastrofám. Komiks Debbie Tung vás naučí se jim zasmát.

Kristina Doubravová

PŘEHLED RECENZE
Hodnocení
7
recenze-kdyz-se-introvertka-vda-realita-ji-zaskociHumorně a pravdivě podané epizodky z manželského života. Zaručeně se poznáte. Sice nedostanete návod, jak z toho ven, ale minimálně uvidíte, že v tom nejste sami.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

13 − 12 =