RECENZE: Extrémní spojovačky dot to dot

RECENZE: Extrémní spojovačky dot to dot  od nakladatelství Grada mě pořádně vyškolily. Nadšeně jsem po publikaci sáhla ihned, jakmile jsem se dozvěděla o její existenci. V dětství jsem spojovačky milovala. Místo obrázků Kačera Donalda jsem se těšila na 42 mimořádných míst z různých částí světa, tvořených více než 50 000 body.

Dech mi došel hned na první stránce. 1200 teček divoce rozházených po papíře mělo představovat Golden Gate Bridge v americkém San Franciscu. Ani by tomu jeden nevěřil. Ze začátku to byla sranda, jedna, dvě, tři… ale se zvyšující číselnou řadou mi stále déle trvalo najít následující bod. Ještě štěstí, že v závěru publikace je náhled jednotlivých dokončených děl. Tajně jsem na tyto stránky nakukovala, jako kdysi na hodinách francouzštiny do klíče, který byl shodně umístěn na konci učebnice.

S vypětím všech sil se mi podařilo Golden Gate Bridge dokončit. Výsledek ovšem není valný. Čáry mám křivé, někdy se dokonce i kříží, nebo vedou přes jiné body. Propiska místy vynechává a párkrát jsem musela dokonce některý tah přelepit, protože jsem se omylem rozjela jiným směrem.

Frustrovaně jsem se pustila do další spojovačky – Manhattan Bridge v New Yorku. Zkušeně jsem si přinesla pravítko a černý centropen document. Závěrečný výsledek je rozhodně lepší. Skoro se mi vám ani nechce vyprávět, že jsem dvakrát musela zavolat na pomoc manžela. Kdyby mi totiž nepřišel pomoci najít tu zpropadenou 796 a 1117, jsem si jistá, že bych celý sešit roztrhala na kusy. Často je totiž následující bod na místě, kde byste ho tedy rozhodně nehledali. Jednu chvíli mám dokonce pifku i na autorku, Patricii Moffettovou.

KOUKNI SE  Recenze: Slyšet jeleny zpívat - Beskydská samota jako místo činu
Grada

S dalšími a dalšími spojenými body jsem ovšem ve hledání lepší a čím dál méně nakukuji do „výsledků“. Po deseti dokončených dílech se dokonce i přestávám vztekat a musím se přiznat, že mě spojování baví a výsledek těší. Jakmile fixem protnu poslední tečku, ihned otáčím na další stránku a začínám znovu, protože začátek je vždycky nejjednodušší. A pak už mi zvědavost a hrdost nedovolí nepokračovat.

Bohužel je spojování dost náročné na oči. Tečky jsou malé a často blízko sebe a čísla jsou vytištěna poměrně slabě. Proto nezapomeňte na kvalitní osvětlení. A pokud vás cokoliv přinutí odejít od nedokončeného díla, rozhodně si bod, u kterého jste skončili nějak označte. Nejlépe samolepícím papírkem, ale i žvýkačka či kočičí tlapa mohou účel za příznivých okolností splnit 🙂

Musím se vám přiznat k tomu, že jsem někdy bod, který jsem nemohla najít, prostě přeskočila. Stejně jako jsem někdy začala spojovat na libovolném místě. Když jsem měla jó rozvernou náladu, startovala jsem od nejvyššího čísla k jedničce. Tuto techniku jsem ale později zavrhla, protože mě nebavilo nejvyšší číslo hledat.  

Pokud máte rádi omalovánky, můžete si spojovačku po dokončení i vybarvit, či jinak přizdobit. Jestli nejste choleričtí a netrpěliví, budou pro vás extrémní Dot to dot výbornou zábavou. Nejvíce se mi na spojování líbí, že výsledek je zaručen. A ne jen výsledek, ale poměrně pěkný výsledek. Vím jistě, že bych tak krásně Šikmou věž v Pise nikdy nenamalovala. Vůbec nejlepší je nepodívat se, co má být výsledkem spojovačky, a nechat se prostě jenom vést. A těšit se z rýsujícího se obrázu.

KOUKNI SE  Šamanské léčení jsou karty diagnostiky bytí

Leona Šťávová

Extrémní spojovačky Dot to dot, Patricia Moffett, Grada

Spojovačky můžete zakoupit ZDE

 

ZÁVĚR
Hodnocení
8
Předchozí článekRecenze: Klinická smrt Jima Jarmusche
Následující článekRecenze: Aristokratka na koni opět baví

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

one × one =