Recenze: Extinction je parodií na apokalyptické sci-fi filmy

Je radost psát recenze na takové hovadiny, jako je sci-fi film Extinction, jenž máte možnost vidět mezi novinkami Netflixu.

Netflix jede bomby, zřejmě nás všechny připravuje na konec světa. Nedávno přišel se survival hororem Bird Box, oblažil nás také přihlouplou postapo road movie How it ends. A teď si na nás připravil Vyhlazení (Extinction).

Michael Peňa jako Peter je vzorný tatík dvěma dětem a starostlivé manželce. Jenže je chudák zanedbává, protože má noční můry, v nichž vidí velmi nepříjemné katastrofické události. A nemůže se soustředit na práci technika v továrně.

Těch prvních 15 minut vypadá nadějně. Ptáte se, jak využije Peter svou schopnost? Jaký vliv budou mít jeho vize na vývoj příběhu? Žádný. K čemu tedy slouží intro příběhu? K ničemu. Jen tak.

Jenže to je jen začátek WTF momentů této nechtěné parodie na apokalyptické sci-fi filmy. Na konci filmu se už budete ptát, dělají si z nás legraci? Proč točí takové hovadiny?

Je tu jeden zásadní twist, o nějž bych vás nerad připravil. Můžu jen prozradit, že Peter je jako McGywer, dokáže pomocí kabelů a drátků cokoliv. Ale nejen on. Pro opravu sofistikovaného systému, který vypadá na první pohled jako originál, stačí vytrhnout nějaký kabel ze zdi. Hotovo. Jak to celé funguje, se neptejte. Účelem je se nechat unášet nepřehlednou akcí, v níž útočí zvláštně těžkopádné stroje vyluzující skřípavé zvuky a bytosti v nesmyslných oblečcích (proboha, proč mají ty kukly?).

KOUKNI SE  Recenze: Lehkovážný a melodramatický Lupin uhrane dámské publikum

Michael Peňa byl oživením třetí řady seriálu Narcos. Tady se celou dobu tváří jen jako imbecil, protože sám nemůže rozumět tomu, co hraje. Michaeli, tvař se starostlivě, jako že ti záleží jen na tvé rodině. A vykuleně, protože nevíš, co se to vlastně děje.

My to taky nevíme, ale podstatné pro Netflix je, že je to jízda. Stále se něco děje. Že to nedává v celku smysl, nevadí. Nějaká myšlenka tam byla ne?

Neumětelské zpracování a příběh na úrovni telenovely, twist hraničící s podvodem na divákovi.

Kubin

 

 

ZÁVĚR
Hodnocení
3
Předchozí článekFantastické věci, o které si příště napsat Ježíškovi
Následující článekMaturita: Top 4 filmy k maturitě

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

eighteen − 6 =