RECENZE: After – nový život jedné vysokoškolačky

Tessa je horlivá studentka, která plánuje téměř každý aspekt svého života, má milujícího přítele a chystá se studovat na vysoké škole. Jenže jakmile udělá tento krok do dospělosti, celý život se jí obrátí vzhůru nohama. Nejenom, že má sdílet pokoj s dívkou, která od ní nemůže být více odlišná, ale také se zamotá do její party, jejímž členem je i Hardin. Drzý kluk s britským akcentem, který má potetovanou téměř každou část kůže a piercing ve rtu.
Tesse je jasné, že by se od něj měla držet dál, což je možná přesně ten důvod, proč ji to k němu tolik táhne…

Netušila jsem, že budu řešit tolik spíš osobních než studijních záležitostí. Netušila jsem, že výběr volitelných předmětů pro první semestr se mi po pár měsících bude zdát jako trivialita. Byla jsem naivní, a v mnoha směrech pořád jsem. Ale nemohla jsem tušit, co mě čeká. Seznámení s mou spolubydlící na koleji bylo intenzivní a zpočátku rozpačité, a seznámení s její divokou partou ještě víc. Tolik se lišili od všech lidí, které jsem znala, a mě jejich zjev tak děsil, tolik mě mátlo jejich naprosté ignorování okolí. Rychle jsem se ale stala součástí jejich šílenství a libovala si v něm…
A tehdy se mi do srdce vplížil on.

Příběh Tessy a Hardina je fanfikcí na populární chlapeckou kapelu One Direction, což jsem zjistila teprve ve chvíli, kdy se mi kniha dostala do rukou a jelikož téhle kapele zrovna moc nefandím, docela jsem se vyděsila nad tím, co mě čeká. Pokud jste na tom stejně jako já, mohu vás uklidnit, protože to na knize vůbec nebylo poznat. Kdybych to před přečtením knihy nezjistila, nejspíš bych to nevěděla ani teď. Tudíž, jestli je to jediná věc, která vám ve čtení knihy brání, tak se do ní můžete s klidem v srdci pustit.polibek
To by bylo k obecným informacím všechno a teď už k samotnému příběhu. Hned po otevření knihy vás čeká opravdu poutavý prolog, ze kterého lze poznat, že příběh bude opravdu něco, což můžu po přečtení potvrdit.
Po celou dobu čtení se u vás budou střídat různé pocity a místy nebudete vědět, jestli se máte spíš smát nebo začít nadávat, ale rozhodně budete napnutí, co hlavní postavy zase vyvedou.
Sice po několika stránkách zjistíte, že příběh není nijak složitý, takže nesmíte očekávat nějakou složitou zápletku, protože je to spíše oddechová kniha, ale přesto neházejte flintu do žita. Ono se totiž ukáže, že Anna Todd umí psát hodně poutavě, a když už se do příběhu jednou začtete, jen tak lehce vás nepustí. Sama jsem to zjistila, když se mi ji v brzkých ranních hodinách nechtělo odložit a po dvou dnech čtení jsem byla na konci.
Abych pravdu řekla, knížka byla tlustší, než jsem čekala, takže jsem byla zvědavá, co chce autorka na tolika stránkách rozebírat, proto mě mile překvapilo, když jsem za celých pět set stránek měla pouze jednou pocit, že už je příběh natahován. Což se po pár stránkách opět změnilo a já se zase dostala do stavu, kdy jsem knihu prostě nemohla odložit.
I když se příběh točí převážně kolem Tessina nového života a jejím vztahu s Hardinem, není to to jediné, na co v knize můžete narazit. Potěšilo mě, že autorka nakousla i vážnější témata, jako jsou předsudky proti odlišným lidem. Sice tomuto problému nevěnovala tolik prostoru, kolik by mohla, ale přesto to stálo za zmínku.

KOUKNI SE  Recenze: Odbočka v lesích umí pěkně zavařit

Pokud jsem vás doposud nepřesvědčila, že kniha stojí za přečtení, snad vás nalákám aspoň na ten konec, protože i když jsem si představovala různé scénáře, tohle mě upřímně překvapilo a způsobilo, že si budu v kalendáři odškrtávat dny do vydání dalšího dílu. A věřím, že vy na tom budete podobně.

Co se hlavních postav týče, překvapilo mě, že jsou tak dobře zpracované. Smekám klobouk před autorkou, jaké jim dokázala vymyslet osobnosti.
Tessin postupný přechod od vzorné studentky k jejímu novému já byl zvládnutý na jedničku a já se nestačila divit, jak odlišná Tessa je na začátku, od té na konci.
Obzvlášť dobrou práci Anna odvedla i na samotném Hardinovi, který měl prostě všechno. Jeho výbuchy a změny nálad vás budou bavit po celou dobu příběhu.
I když se v knize občas objevily těžko uvěřitelné rozhovory mezi postavami, protože to prostě k danému charakteru postavy nesedělo, přesto si stojím za tím, že celkově je Anna Todd zvládla napsat výborně.

Na závěr už nezbývá nic jiného, než říct, že kniha After: Polibek byla neuvěřitelně čtivá, rychle vás pohltí a nepustí, dokud nebudete na úplném konci. Vlastně, ani tak ne, protože budete odpočítávat dny, dokud se vám do rukou nedostane další díl a mám takový pocit, že se máme ještě na co těšit.

 

Anna Todd: After: Polibek, Euromedia Group k. s.  (Yoli), 2015, 528 stran.

KOUKNI SE  Recenze: Šepot z lesa mrazivě vábí

Za recenzní výtisk děkujeme nakladatelství Euromedia Group k. s.

 

ELIŠKA RICHTEROVÁ
Úvodní foto: Pixabay.com

ZÁVĚR
Hodnocení
9
Předchozí článekRecenze: Fantastická čtyřka je úplně zbytečný restart
Následující článekRecenze: Schmitke – důvěřujte českému filmu
recenze-after-novy-zivot-jedne-vysokoskolackyKniha After: Polibek byla neuvěřitelně čtivá, rychle vás pohltí a nepustí, dokud nebudete na úplném konci.

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

twenty − 18 =