Virtuální prohlídky muzeí, zámků nebo třeba výstav, to není nic neobvyklého. Ale absolvovat takovou to prohlídku skrze videohru, to už zní zajímavě. A co teprve, když onou videohrou je legendární Doom.

Vypadá to, že legendární Doom tady bude s námi už navždy. My se například Doomem zabýváme v článku, který se věnuje herní disciplíně zvané speedrun. Ono se vlastně není čemu divit. Ve své době to byla naprosto přelomová hra. Kdo tehdy nehrál Doom, ten jako by neexistoval. I dnes si hra najde své oddané hráče. Přiznám se, že i já patřím k pravidelným hráčům. Je třeba dodat, že hraji značně vylepšenou verzi Brutal Doom. Ta se liší vylepšeným ovládáním a zcela přepracovanou grafikou. To hlavní však zůstalo, ryzí hratelnost, kterou moderní hry často postrádají. Co z této hry děla nesmrtelný titul, je i velká spousta modů, nových úrovní, nebo dokonce celých kampaní.

Nyní se v Doomu podíváte i do muzea. Konkrétně jde o Národní videoherní muzeum, které se nachází v městečku Frisco, které leží ve státě Texas. Autorovi WADu, Chrisi Baracanimu, se podařilo přenést muzeum do hry v poměru 1:1 a celá tvorba trvala rok. Na výsledek se můžete podívat ve videu, které zároveň ukazuje pro porovnání i záběry ze skutečného muzea. Nejlepší však bude, když si Národní videoherní muzeum projdete sami. Stačí vám jen Doom 2, program, přes který spustíte soubory s patchem (GZDoom, Zandronum) a pak samotný WAD soubor. Ten naleznete zde. Jen dodám, že mně se muzeum načetlo i z potvorami, tudíž mi to ztěžovalo prohlídku. Přesto jsem byl nadšený.

Martin Kudělka

Předchozí článekArtificial je slovenská adventura, která nevypadá špatně
Následující článekPiráti naprosto zhatili prodeje nadějné české hry

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

11 + sixteen =