Předstírání orgasmu! Co nás k tomu vede?

Podle průzkumu celých 60 procent žen předstírá orgasmus. Ať už jen jednou, občas nebo stále. Proč to dělají? A kdo za to vlastně může?

Většina něžného pohlaví alespoň jednou za život orgasmus hrála. Zkusila jsem přijít na to, proč to ženy dělají.

Lež jako věž

Nejčastějším důvodem se zdá být vlastní neschopnost dosáhnout orgasmu „uvnitř“. Spousta z nás se pak cítí, jako bychom nebyly v pořádku. Jako bychom nebyly dost dobré. Stydíme se za něco, co vlastně ani nemůžeme ovlivnit. Ano, je to hloupost, ale zkuste poručit vnitřnímu cítění. Všude kolem nás je tolik orgasmů a pro nás ani jeden. Potom právě přistupujeme na onu lež jako věž a raději hrajeme před partnerem divadlo. Protože máme zafixované, že muž čeká, že ženu uspokojí a tak mu tím vlastně děláme radost. Než aby zjistil pravdu a mohli jste na tom začít pracovat.

Spousta mužů opravdu dělá, co může, aby partnerku přivedli na vrchol. Ale když se nedaří, může to být pro oba dost frustrující.

Trochu to urychlím…

Dalším častým (i když z mého pohledu ne tak závažným) důvodem je předstírání kvůli klidu. Některé z nás vyvrcholení zahrají, aby sex urychlily. V tomto bodě je to buď z důvodu, že už to samy chtějí ukončit, nebo z důvodu, že zrovna v tu chvíli vyvrcholit nemohou, ale nechtějí partnera zneklidnit, aby si nemyslel, že je něco v nepořádku. Tyto ženy většinou orgasmu dosahují, jen ne právě teď. Přiznejme si, někdy jsme tak unavené, že to prostě nejde. Ale partner se přitom tolik snaží…..

KOUKNI SE  Jak si udělat doma romantický večer

Nejvážnějším důvodem však bývá ochladnutí vůči partnerovi. V této fázi už se nepředstírá jen orgasmus, ale i spousta dalšího. Tady to většinou bývá konečná stanice. Dřív nebo později vlak vykolejí, není tedy lepší vystoupit na příští zastávce a zkusit nastoupit do jiného vlaku?

Zeptala jsem se ze zvědavosti pár žen, proč to vlastně dělají….

Sandra(38)

Do pětadvaceti jsem nebyla schopna dosáhnout vyvrcholení s žádným mužem, tak jsem ho předstírala. V současné době už tohle naštěstí řešit nemusím a mám skvělého partnera, se kterým to klape.

Veronika(29)

Ne pokaždé jsem schopna dosáhnout orgasmu. Nechci, aby si přítel dělal starosti, tak občas předstírám. Mě osobně nevadí, že jsem někdy bez vyvrcholení, ale bojím se, že by to partner nepochopil.

Jana(42)

Někdy předstírám orgasmus, jen abych se mohla vyspat. Vím, že je to hrozné, ale občas nemyslím na nic jiného než na spánek. S manželem se stále milujeme, ale on se neudělá, dokud nevyvrcholím já, tak občas hraju.

Michaela(30)

Mnohem víc jsem předstírala, když jsem byla mladší. Na střední a na vysoké. Líbil se mi pocit, že jsou muži spokojení. Vůbec jsem se kvůli tomu ale necítila provinile.

Podle průzkumů nedosahuje někdy orgasmu až 69 % Češek. Celých 8 % z nich vrcholu nedosahuje pravidelně.

Takže dámy, vidíte, že nejste samy. Každá z nás má něco. Nestyďte se za to, vy za to přeci nemůžete. Vy byste ho chtěli. Jenže příroda je mocná čarodějka a hádat se s ní prostě nemá smysl. Tak se snažte užít si každou intimní chvilku s partnerem a vykašlete se na čekání na Godota.. Stejně nepřijde…   A NEPŘEDSTÍREJTE… 

KOUKNI SE  Vyholená, nebo přírodní?

 

Adéla Lacinová

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

fourteen − seven =