Pravidla pro úspěšné použití seznamky díl první: Proč na tu seznamku vůbec lezu?

Pravidla pro úspěšné použití seznamky I

Nemám prostě štěstí

Tak je to tady. Přestalo vás bavit vymetat bary a diskotéky, kde narážíte na stále stejné typy, které pravděpodobně teď podvádějí svou snoubenku, i když vám tvrdí, že zrovna nikoho nemají. Chcete si hlavně užít a nic neřešit, ale to noční lovení a hledání vhodné kořisti stojí spoustu promarněného času a peněz. Nehledě na to, že ten basový buben a kocovinu po zbytek víkendu už špatně snášíte.

single a sámMáte omezený okruh svých přátel a známých, většina z nich je zadaných nebo pro partnerský život nepoužitelných. Navíc je to trochu zvrhlá představa, něco jako spát se svou setrou nebo bratrem. Zjišťujete, že v práci není prostor pro seznamování- a kdo by vlastně chtěl se svým partnerem sedět v jedné kanceláři a chodit s ním denně i na oběd? Poslouchat celý život rozumy z oblasti, které sami rozumíte nejlépe?

Nemáte tolik volného času, abyste obráželi kdejakou akci a hledali tu pravou. Kamarádka vám pořád někoho dohazuje, ale jsou to samí nekompatibilní jedinci, sami byste si vybrali daleko lépe. Zkusili jste někoho oslovit v metru a akorát jste se ztrapnili? Pohled, který na vás dotyčná podle vás upínala, nakonec znamenal jen, že kouká „do blba“ a s pohrdáním vám dala jasně najevo, že s cizím chlapem se bavit nebude? Pohádkám o tom, jak oslovíte krásnou slečnu na ulici a ta se stane Vaší ženou, už nevěříte.

KOUKNI SE  Expertka vysvětluje, co to opravdu znamená, když ho máte ráno tvrdého

Dobře, začnete chodit do zájmového kroužku, nejlépe uměleckého nebo sportovního, kde doufáte, že najdete spřízněnou duši s obdobným cítěním a pohledem na svět. Nacházíte však stejně zoufalé a opuštěné duše, s kterými potom trávíte zájmové víkendy plné zájmové činnosti. Tam se večer spolu opět opijete, zanadáváte si na svět- rozuměj na sobecké muže a zlé ženy, politujete se a vrátíte se do svého v lepším případě prázdného 1+1.

Ale víte co? Nemáte prostě štěstí. Nevěšte hlavu, máte pořád na výběr udělat zásadní rozhodnutí: Buď na hledání vhodné partnerky úplně rezignujete, nebo budete pokračovat jako dosud a doufat, že se na Vás štěstí nakonec usměje. Anebo? Zkusíte seznamku.

 

Seznamka? Tam bych nikdy nešla

Dating appsNa lidi, kteří se seznamují prostřednictvím internetu, se stále ještě dívá společnost skrz prsty. Setkáte se s reakcemi, kdy se váš známý zahledí za obzor a moudře praví: „Tu pravou můžeš potkat jen přirozenou cestou.“ (Následuje výčet míst a situací uvedených výše v textu). Vaše spolupracovnice vám na obědě s pohrdáním odsekne: „Seznamka? Tam bych nikdy nešla. Jsou tam jen samí uchyláci.“

Jistě mají částečně oba pravdu, ale nevěřte jim, že o seznamce nikdy nepřemýšleli. Řada lidí se za zkušenost se seznamkou stydí a na seznamky chodí anonymně, aniž by se svou zkušeností někde chlubili. Proto na seznamkách najdete tolik profilů bez fotografií a s nepřesvědčivou charakteristikou sebe sama.

KOUKNI SE  Jak chutná sperma? A jak by sperma vlastně mělo chutnat a lze jeho chuť změnit?

A kdo na seznamkách tráví nejvíce času? Podle dat seznamky Jiskření.cz za 1Q2017 jsou to ženy – v průměru jim jedna návštěva zabere přes 6 minut, což je o 1,5 minuty více než u opačného pohlaví. Trendem se navíc stávají i mobilní telefony, počet návštěv na seznamce Jiskření vzrostl v 1Q2017 oproti 4Q2016 o 18,76% oproti předchozímu období. Nebojte se tedy hledat novou lásku i na mobilu.

 

Vyber si svůj dokonalý protějšek

Jak hlásá titulek, na seznamce můžete najít poklad a váš poklad může objevit někdo jiný. Výběr je tak široký, že záleží hlavně na vás, jak se prezentujete a jak si vybíráte. Zní to velmi jednoduše, ale prakticky to vypadá často tak, že se můžete velmi dlouho míjet se svým cílem, narážet na podivné existence nebo setrvávat v nekonečném virtuálním dopisování. Nehledejte ale chybu u seznamky, ta je jen jedním z prostředků, jak dosáhnout cíle.

 

Kdo nám to tu radí?

Woman receiving roses onlineRozhodl jsem se, po vydatných vlastních zkušenostech z internetových seznamek, stát se vaším průvodcem po džungli virtuálního snění a chtíče, andělem strážným v síti anonymních nicků se skrytými motivacemi a úmysly. Samozvaný expert na vztahy, který vám krok za krokem odhalí úskalí seznamování přes internet a pokusí se za vás pojmenovat pravidla, která pokud budete dodržovat, budete úspěšní a najdete to, co hledáte. Jestli ne, tak jsem se zmýlil a za vinu to může mít jedině láska, která je vrtošivá, nevypočitatelná a žádná pravidla neuznává.

KOUKNI SE  Láska je když Tereza Ramba Voříšková ukáže sexy zadek a nohy

Začneme výběrem seznamky, registrací a tvorbou profilu. Vybereme si nick, zvolíme vhodnou fotografii a sestavíme si autentickou sebeprezentaci své osobnosti. Zamyslíme se nad tím, co můžeme očekávat od ideálního partnera/ky. Dalším krokem bude vhodné navázání a vedení konverzace přes internet. Jaká témata při oslovení zvolit, jakým se naopak vyhnout. Probereme cesty, kudy se ubírat k dosažení prvního setkání naživo. A samozřejmě, že se připravíme i na první osobní rande.

 

Připravte se, hrajeme!

 

Kubin

Předchozí článekRECENZE: Chybíš mi, hlásá Harlan Coben
Následující článekVíkend v Praze s divadlem, výstavou a kiny pod širým nebem

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

eleven + 19 =