Pravidla pro úspěšné použití seznamky díl první: Proč na tu seznamku vůbec lezu?

Pravidla pro úspěšné použití seznamky I

Nemám prostě štěstí

Tak je to tady. Přestalo vás bavit vymetat bary a diskotéky, kde narážíte na stále stejné typy, které pravděpodobně teď podvádějí svou snoubenku, i když vám tvrdí, že zrovna nikoho nemají. Chcete si hlavně užít a nic neřešit, ale to noční lovení a hledání vhodné kořisti stojí spoustu promarněného času a peněz. Nehledě na to, že ten basový buben a kocovinu po zbytek víkendu už špatně snášíte.

single a sámMáte omezený okruh svých přátel a známých, většina z nich je zadaných nebo pro partnerský život nepoužitelných. Navíc je to trochu zvrhlá představa, něco jako spát se svou setrou nebo bratrem. Zjišťujete, že v práci není prostor pro seznamování- a kdo by vlastně chtěl se svým partnerem sedět v jedné kanceláři a chodit s ním denně i na oběd? Poslouchat celý život rozumy z oblasti, které sami rozumíte nejlépe?

Nemáte tolik volného času, abyste obráželi kdejakou akci a hledali tu pravou. Kamarádka vám pořád někoho dohazuje, ale jsou to samí nekompatibilní jedinci, sami byste si vybrali daleko lépe. Zkusili jste někoho oslovit v metru a akorát jste se ztrapnili? Pohled, který na vás dotyčná podle vás upínala, nakonec znamenal jen, že kouká „do blba“ a s pohrdáním vám dala jasně najevo, že s cizím chlapem se bavit nebude? Pohádkám o tom, jak oslovíte krásnou slečnu na ulici a ta se stane Vaší ženou, už nevěříte.

KOUKNI SE  Seznamte se, prosím - na síti!

Dobře, začnete chodit do zájmového kroužku, nejlépe uměleckého nebo sportovního, kde doufáte, že najdete spřízněnou duši s obdobným cítěním a pohledem na svět. Nacházíte však stejně zoufalé a opuštěné duše, s kterými potom trávíte zájmové víkendy plné zájmové činnosti. Tam se večer spolu opět opijete, zanadáváte si na svět- rozuměj na sobecké muže a zlé ženy, politujete se a vrátíte se do svého v lepším případě prázdného 1+1.

Ale víte co? Nemáte prostě štěstí. Nevěšte hlavu, máte pořád na výběr udělat zásadní rozhodnutí: Buď na hledání vhodné partnerky úplně rezignujete, nebo budete pokračovat jako dosud a doufat, že se na Vás štěstí nakonec usměje. Anebo? Zkusíte seznamku.

 

Seznamka? Tam bych nikdy nešla

Dating appsNa lidi, kteří se seznamují prostřednictvím internetu, se stále ještě dívá společnost skrz prsty. Setkáte se s reakcemi, kdy se váš známý zahledí za obzor a moudře praví: „Tu pravou můžeš potkat jen přirozenou cestou.“ (Následuje výčet míst a situací uvedených výše v textu). Vaše spolupracovnice vám na obědě s pohrdáním odsekne: „Seznamka? Tam bych nikdy nešla. Jsou tam jen samí uchyláci.“

Jistě mají částečně oba pravdu, ale nevěřte jim, že o seznamce nikdy nepřemýšleli. Řada lidí se za zkušenost se seznamkou stydí a na seznamky chodí anonymně, aniž by se svou zkušeností někde chlubili. Proto na seznamkách najdete tolik profilů bez fotografií a s nepřesvědčivou charakteristikou sebe sama.

KOUKNI SE  Sex na pracovišti -proč ano a proč ne

A kdo na seznamkách tráví nejvíce času? Podle dat seznamky Jiskření.cz za 1Q2017 jsou to ženy – v průměru jim jedna návštěva zabere přes 6 minut, což je o 1,5 minuty více než u opačného pohlaví. Trendem se navíc stávají i mobilní telefony, počet návštěv na seznamce Jiskření vzrostl v 1Q2017 oproti 4Q2016 o 18,76% oproti předchozímu období. Nebojte se tedy hledat novou lásku i na mobilu.

 

Vyber si svůj dokonalý protějšek

Jak hlásá titulek, na seznamce můžete najít poklad a váš poklad může objevit někdo jiný. Výběr je tak široký, že záleží hlavně na vás, jak se prezentujete a jak si vybíráte. Zní to velmi jednoduše, ale prakticky to vypadá často tak, že se můžete velmi dlouho míjet se svým cílem, narážet na podivné existence nebo setrvávat v nekonečném virtuálním dopisování. Nehledejte ale chybu u seznamky, ta je jen jedním z prostředků, jak dosáhnout cíle.

 

Kdo nám to tu radí?

Woman receiving roses onlineRozhodl jsem se, po vydatných vlastních zkušenostech z internetových seznamek, stát se vaším průvodcem po džungli virtuálního snění a chtíče, andělem strážným v síti anonymních nicků se skrytými motivacemi a úmysly. Samozvaný expert na vztahy, který vám krok za krokem odhalí úskalí seznamování přes internet a pokusí se za vás pojmenovat pravidla, která pokud budete dodržovat, budete úspěšní a najdete to, co hledáte. Jestli ne, tak jsem se zmýlil a za vinu to může mít jedině láska, která je vrtošivá, nevypočitatelná a žádná pravidla neuznává.

KOUKNI SE  Co to znamená být horňák, nebo dolňák? A jak se chová k ženám v posteli?

Začneme výběrem seznamky, registrací a tvorbou profilu. Vybereme si nick, zvolíme vhodnou fotografii a sestavíme si autentickou sebeprezentaci své osobnosti. Zamyslíme se nad tím, co můžeme očekávat od ideálního partnera/ky. Dalším krokem bude vhodné navázání a vedení konverzace přes internet. Jaká témata při oslovení zvolit, jakým se naopak vyhnout. Probereme cesty, kudy se ubírat k dosažení prvního setkání naživo. A samozřejmě, že se připravíme i na první osobní rande.

 

Připravte se, hrajeme!

 

Kubin

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

eighteen + 9 =