Podvádí vás váš partner? 7 typů nevěrníků a nevěrnic

Nikdo si nechce připustit, že jej jeho partner nebo partnerka podvádí, že mu zahýbá. Ale skutečnost je drsná a k nevěrám dochází poměrně často. Přitažlivost k jiné osobě, pocit nespokojenosti a zanedbávání partnera jsou některé z důvodů, že k nevěře nakonec dojde. Podle odbornice na vztahy, Kate Taylorové existuje 7 typů nevěrníků a nevěrnic, zde jsou:

 

1Malíček

Drobný nevěrník, který si rád se svými protějšky píše na sociálních sítích. Obecně jde o neškodný způsob flirtování a svádění, který většinou nevede k žádnému fyzickému styku, ale je varovným znamením, že dotyčnému něco ve vztahu chybí.

2Lovec

Pro tento typ nevěrníka je téměř nemožné mít dlouhodobý vztah. Lovci mají obavy z intimity a velmi rychle se začnou ve vztahu nudit, proto neustále mění partnery. Lovci nevěrníci necítí se svým partnerem žádnou skutečnou spojitost a podvádění berou jako formu úniku. Mohou být destruktivní a mohou mít problém se sebeúctou. Ale pokud si potají užívají s někým jiným, mohou se projevovat poměrně vyrovnaně.

3Ublíženec

Pro tento typ je velmi těžké mluvit s partnerem o svých potřebách. Místo toho se snaží získat soucit u milence, za kterým přichází s patetickým příběhem o partnerovi, který jim ubližuje. Jejich typická stížnost je: “Můj partner mi nerozumí”, svůj vztah popisují v tragických barvách a přehání. Ublíženec vidí nevěru jako únik z nešťastného vztahu.

4BDSM

Pro vnější svět vede tento zahýbač obyčejný život, ale za zavřenými dveřmi má neobvyklé sexuální preference. Pokud jeho partner nemá smysl pro fetišistické praktiky a není nakloněn masochismu a sadismu v sexuálním životě, může se cítit tento typ člověka ve vztahu frustrovaný, protože nemůže vyjádřit, co mu je blízké. Tento typ nevěrníka či nevěrnice půjde pravděpodobně raději do sexuálního klubu nebo na sex párty, než by hledal někoho se stejnými sexuálními úchylkami.

KOUKNI SE  Trendy ve vyhledávání porna, o kterých jste nevěděli

5Oportunista

Příležitostný nevěrník. Tito zahýbači jsou emocionálně nestabilní a jsou impulzivně přitahováni novými sexuálními zkušenostmi. Nejsou to manipulanti, ale postrádají sebeovládání. Prostě následují své touhy a využijí příležitost, pokud se naskytne. Obvykle mají dobré vztahy se zdravým sexuálním životem, ale mohou jednat nezrale, impulzivně a sobecky.

6Pomstychtivec

Pomstychtivý nevěrník se hněvá na svého partnera, protože má pocit, že od něj nedostává dostatek sexu. Cítí se zanedbáván a partnerovi vyhrožuje, že pokud mu nebude dávat, co potřebovuje, že zahne. Nemusí zůstat u výhružek a svou nevěru zdůvodňuje sexuální neuspokojeností a mstou za sexuální frustraci, které je vystaven.

7Profesionál

Typický sňatkový podvodník. Má milenky na několika místech. Nevěra je jeho živobytím. Dokáže proplouvat mezi několika vztahy, jeden vztah jej neuspokojí. Obává se intimity, na nevěrách nevidí nic špatného, naopak jej vzrušuje přeskakovat z kvítku na květ.

Charlie Brown

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

seventeen − 4 =