Pět nejnudnějších populárních filmů

Jestli si je chystáte pustit, tak si sebou vezměte polštářek. Pět nejnudnějších populárních filmů.

Některé filmy nemusí být nutně špatné, abyste u nich usnuli. Stejně tak před sebou nemusíte mít oscarový snímek, abyste se královsky bavili. U naprosto absurdně směšných filmů se můžete alespoň smát tomu, jak moc jsou špatné. U hloupých mega filmů můžete vypnout mozek, ignorovat stupidní zápletku a hltat akční scény. Ale některé filmy se stanou populárními, i když jsou naprosto nudné. Například každý film Martina Scorseseho trvá přibližně měsíc a půl, ale nikdy jsem se u žádného z nich nenudil, stejně tak jsem se nenudil u Kmotra. Ale u téhle pětky jsem opravdu málem usnul. Buď je film prostě příliš dlouhý, příliš hloupý a nebo se tam nic nestane. No pojďme na to. Pět nejnudnějších populárních filmů.

Honorable mentions: Spectre, 50 Shades of Grey, Twillight, Titanic

Velký Gatsby

Moje kamarádka mi říkala, že Velkého Gatsbyho zničily písničky. Moc jsem ale nechápal, jak písničky mohly zničit film, kde se za 142 minut nic (ale opravdu nic) nestane. Oukej, je to dobře vizualizované, dobře vybraní herci a má to styl. Jenže to je asi tak všechno kladného, co se o Gatsbym dá říct.

Abych vám přiblížil největší problém tohoto filmu, půjčím si scénu z Family Guy.

Tom Buchanan pozve Gatsbyho, o kterém ví, že je zamilovaný do jeho manželky, do svého honosného domu. U stolu sedí Nick (vypravěč), Gatsby, Tom, Daisy (jeho žena) a jedna další naprosto nepodstatná postava. Tom chvíli vyčítá Gatsbymu, že přišel nelegálně ke svým penězům a pak ho upozorní, že se nemá přibližovat k jeho ženě ( i když ho pozval do svého domu na oběd a posadil vedle ní). Následně postavy jedou naprosto bez vysvětlení do města, kde mají naprosto stejnou diskuzi, která se liší jen tím, že je asi o deset minut delší.

KOUKNI SE  Herečky, které si užívají nahotu při natáčení

A takhle vlastně funguje celý Gatsby. Opakování dvou scén, vyplňované nesmyslnými prostřihy.

Hobit 3

Když vezmete jednu dětskou knížku a rozdělíte ji do tří trojhodinových filmů, nikdy vám z toho nevyjde žádný zázrak. A u Hobita se nejedná o žádnou výjimku. První film začne asi až po hodině, druhý film hodí Tolkienovu předlohu na vedlejší kolej a třetí film je už naprostá magořina.

Velké plus prvního a druhého filmu je geniální výkon Martina Freemana, který se chopil hlavní role Bilba Pytlíka. Dává smysl, že film, který se jmenuje Hobit, se bude zaměřovat na jediného Hobita v celé triologii. Třetí díl takto opravdu nepřemýšlel. Martin Freeman má minimum prostoru a více se zaměřujeme na naprosto zaměnitelného krále trpaslíků. Další chyby filmu? Tak třeba: po deseti minutách zabijí hlavního padoucha, naprosto zbytečně se snaží “navazovat” na Pána prstenu (asi třetina celého filmu), spousta naprosto absurdních scén a konec bez pořádného vyvrcholení. To všechno dělá z téhle tří hodinové mučící zbraně asi nejnudnější film, který jsem kdy viděl.

Avatar

Pamatujete si někdo, jak byl tenhle přelomový film Jamese Camerona naprostá bomba? Vyšli jste z kina a byli ohromeni tím neskutečným 3D a vizuálem, který jste právě viděli. Tak od vydání nejvýdělečnějšího filmu všech dob už uběhlo sedm let a možná je dobrý čas se na něj podívat znovu.

Avatar totiž za sedm let zestárl. Ale hrozně! Jeho neskutečný vizuál v současnosti vypadá jako videohra, je mi jasné, že sedm let je dlouhá doba, ale od vydání Matrixu už uběhlo 17 let a od vydání Terminátora 2 dokonce 25. A tyto filmy vypadají stále naprosto perfektně. Dokonce i Star Wars po 36 letech vypadá stále dobře (na to jak uplynula dlouhá doba). Schválně si pusťte Knihu džunglí a pak Avatar, uvidíte ohromný rozdíl. A co je hlavní? Po tom co Avatar přijde o vizuální sílu, tak se nemá o co opřít. Mizerný scénář, průměrní herci, průměrný příběh. A to všechno trvá skoro tři hodiny. No neusněte.

KOUKNI SE  Brad Pitt a Angelina Jolie zjistili, že nemají dceru, ale syna

Thor 2

Filmy od Marvelu mají spoustu problémů. Někdy zapomenutelnou hudbu, někdy chybějícího záporáka, někdy špatně udělanou grafickou scénu a někdy jsou naprosto zapomenutelné. Vezměte všechny tyto chyby, dejte je do jednoho filmu a vznikne Thor 2. Thor nepatří zrovna k divácky nejoblíbenějším superhrdinům a nepomohlo mu ani, že byl vydán mezi Avengers a dvojkou Kapitána Ameriky, což jsou dva nejlepší filmy, které Marvel udělal (mezi Avengers a Thora se ještě vecpal Ironman 3).

Hlavní chyba Thora je jasná. Nikoho nezajímal. Absolutně nejlepší část filmu je Tom Hiddlestone v roli Lokiho, se kterým se ale setkáváme už potřetí. A Thor tak nenabízí nic nového. Přináší dalšího generického padoucha, jenž dostane minimální roli, a ať se budu snažit, jak budu chtít, tak nepřijdu na to, o čem to vlastně bylo. Celé to samozřejmě přesahuje dvě hodiny.

 

Jak jsme hráli čáru

Nemohl jsem si odpustit alespoň jeden český film. A musím říct, že ze všech pěti není asi nejnudnější, ale je nejhorší. A i když možná nepasuje do kolonky “populární” filmy, tak se čtyřmi nominacemi na lva a 63% na ČSFD se do něj pustit musím.

Jak jsme hráli čáru pokračuje v trendu, že v Česku od dob Koljy a Pelíšků vznikají jen dva druhy filmů, prvním jsou kousky o děvkaři (asi každý film Jiřího Macháčka, nebo všechny filmy Jana Hřebejka za posledních 13 let) a druhým typem filmu jsou filmy popisující komunismus. Opravdu musí být každý druhý film z roku 69? A do tohoto přichází “Jak jsme hráli čáru”.

KOUKNI SE  Daniel Radcliffe řekl, že Harry Potter z něj udělal alkoholika

Tudíž dostáváme téma, které jsme viděli už stokrát a několikrát i lépe (Pupendo, Pelíšky, Občansý průkaz). A jediný rozdíl je, že hlavní role mají tentokrát děti. Velká chyba filmu je, že i přesto že se  odehrává v Československu, tak se česká produkce rozhodla nesmyslně předabovat slovenské herce. Další chybou filmu je, že se neumí rozhodnout jestli chce být rodinným filmem nebo závažným snímkem, který kritizuje tehdejší režim. Dostáváme absurdní smíchaninu, ze které se po nějaké chvilce vyklube z půlky špatně udělaná vykradačka Obecné školy a z půlky reklama na Kofolu. Jediné štěstí je, že film trvá jen 100 minut. Ale můžu vám říct, že v kině mi to přišlo jako věčnost.

 Matěj Drápela

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

14 − 1 =