Padouši fantasy světů, kteří dostali, co si zasloužili

Záporáci stráví většinu filmů ničením životů ostatních. Fantasy darebáci mají tendenci být obzvláště nepříjemní, protože mohou vládnout sílou a magií zkombinovanou s touhou po moci
Zánik padoucha je karmičtější, pokud je proti němu použito to, co sám vyrobil, sestrojil. A vůbec nejlepší třešničkou na dortu je to, když tuto „zbraň“ použije hlavní hrdina nebo jiná osoba, které padouch nejvíce ublížil. Psychicky a fyzicky. Pojďme se tedy ponořit do světa, kde všichni záporáci nakonec dostali to, si zasloužili.

2Dolores Umbridge – Harry Potter a Fénixův řád

Lord Voldemort je sice ústřední záporák, ale naprosto klasicky podaný. Kdežto ministryně Dolores Umbridge, to je jiné kafé. Postava Dolores je během působení ve filmech Harryho Pottera natolik nepříjemná, že mnoho fanoušků série jí pohrdá více než samotným Voldemortem. Podle některých informací to byla právě ona, kdo poštval mozkomory na Harryho, kteří ho mohli zabít. Nakonec byl Harry málem vyhozený ze školy za použití magie v přítomnosti mudly, i když to bylo v sebeobraně. Kvůli právě zmíněným mozkomorům. Později potrestala Harryho tím, že mu kouzlem vyřezala na ruku to, co měl jejím brkem napsat na papír. Později hrála ústřední roli v Brumbálově útěku z Bradavic a převzala roli ředitelky v jeho nepřítomnosti. Vyhodí Hagrida a použije nepřiměřenou obranu na kentaury.


Dolores nakonec zaplatí za své opovrženíhodné chování a činy, když ji kentauři odvlečou hlouběji do Zapovězeného lesa. Zachráněná je jen díky Brumbálově laskavosti. Jenže její činy jsou natolik hanebné, že ztratí pozici ředitelky školy i ministryně kouzel. Později, po porážce Voldemorta, je Umbridge poslaná do Azkabanu na zbytek svého života. A tento fakt je ta nejsladší třešnička na konec. Její konec.

Předchozí článekRecenze: Střípky jsou kriminálka jako ze staré školy, ale bez jiskry a se spoustou otázek
Následující článekRebecca Campbell: Karty hvězdných duší

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

twenty − nine =