Nejvíc nenáviděné postavy ze světa Harryho Pottera

Každý film, seriál či celá filmová série má své oblíbené i neoblíbené postavy. Stejně tak se najdou vyloženě nenáviděné postavy, na které jsem se tentokrát zaměřil. Jde o nejvíce nenáviděné postavy z kouzelnického světa Harryho Pottera. Kvůli vysvětlení, proč jsou v tomto TOP10 seznamu, se nevyhnu několika spoilerům.

10Severus Snape

Dá se říct, že jen tak tak se dostal na tento seznam, protože pro některé je určitě hrdinou celého příběhu. Dvojitý agent, jehož láska k Harryho matce byla jeho hlavní hnací silou od samého začátku. Nezapomínejme, že byl obětí šikany a ponižování ze strany Harryho budoucího otce, když byl ještě studentem Bradavic. Není tedy divu, že se chová tak, jak se chová v blízkosti Harryho.

Ale můžeme se na to podívat také z druhé strany. Je správné abychom nechali osobní zášť z minulosti ovlivňovat naše chování v budoucnosti? A navíc, pokud to má vliv na profesionalitu a férové jednání učitele? Asi ne. Je pravdou, že ten, který si projde šikanou, se v budoucnu stane šikanátorem. Ale Snape coby učitel by si to neměl dovolit. Stůj, co stůj. Jeho minulost byla smutná a tragická, ale osobní a profesní život by se neměly míchat. To zkrátka neděla dobrotu.

Zpátky

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

17 − 14 =