Odhoďte oblečení! Nahý spánek vám zlepší život

spanek

Zapomeňte na pyžama a noční košilky! Nahý spánek totiž výrazně zlepší nejen vaše zdraví a psychiku, ale i sebevědomí, sexuální život a vzhled. Spát bez oblečení je pro tělo přirozenější a mnohem zdravější. Nevěříte? Tyhle důvody vás přesvědčí!

1Lepší cirkulace krve

Už poměrně dlouho se říká, že ženy by neměly spát v podprsenkách a muži v boxerkách. Upnuté spodní prádlo zhoršuje cirkulaci krve a zvyšuje hladinu kortizolu. Tento hormon má pro tělo spoustu pozitivních účinků a zvyšuje pohotovost organismu. Jenže jeho nadbytek zároveň zvyšuje krevní tlak, ovlivňuje chuť na rychlé cukry a zhoršuje hojení ran i imunitu.

Pokud se oblečení naopak úplně zbavíte, krevní oběh bude šlapat na plné obrátky a organismus se správně okysličí. Správně fungující krevní oběh navíc posiluje srdce a cévy. Běhém nahého spánku se sníží vaše tělesná teplota, což vám pomůže snadněji usnout. Omezí se časté buzení a vy si díky tomu mnohem lépe odpočinete.

2Méně místa pro vznik bakterií

Dostatečně ovzdušněná pokožka je důležitá hlavně v boji proti nejrůznějším druhům bakterií. Bakteriálním a kvasinkovým infekcím se nejlépe daří ve vlhkém a teplém prostředí. Pokud celý den trávíte v několika vrstvách oblečení a navečer se navlečete do neprodyšného pyžama, stane se vaše kůže pro vznik bakterií úplným rájem. Přirozené a dostatečné větrání je podstatné zejména v oblastech, které se snadno potí, tedy podpaží a okolí genitálií. Nahý spánek tedy bojuje proti riziku vzniku infekcí, akné a vaginální mykózy.

KOUKNI SE  Nejlepší jedlé adventní kalendáře

3Zvýšené sebevědomí

Mnoho psychologů se shoduje na tom, že spánek bez oblečení výrazně ovlivňuje naši psychiku. Velký vliv má hlavně na ženy. Ty si díky němu uvědomí své vlastní tělo a snáze přijmou jeho tvary. Je prokázané, že spánkem naostro začnete své tělo mnohem lépe vnímat a postupně se v něm budete i lépe cítit. Na náladě se pozitivně podepíše i to, že se během spánku více uvolníte. Rychleji usnete a místo toho, abyste se ráno probudili s pyžamem připlepeným k tělu, budete vypadat odpočatí.

4Větší chuť na sex

nahý spánek

Kromě zvýšeného sebevědomí a pozitivnějšího vztahu se sebou samým se výrazně zlepší i váš vztah s partnerem. Při dotyku nahých těl se uvolňuje velké množství oxytocinu – hormonu důvěry, pohody a lásky. Díky tomu se zvyšují sexuální reakce těla, chuť na sex a zároveň se snáze odstraňují psychické překážky.

5Vyspíte se do krásy

Aby byla pokožka skutečně zdravá, potřebuje dostatek vzduchu. Celý den je ale většinou zahalená až do několika, většinou neprodyšných, vrstev oblečení. Kvůli tomu hrozí vyrážky, opruzeniny či kožní nemoci. Po spánku bez oblečení se vám pokožka postupně rozzáří a probouzet se budete zásadně svěží.

6Budete hubnout

hubnutí

Spánek bez oblečení nejspíš nevyřeší problémy s nadváhou, ale váš boj o štíhlost podpoří hned na několika frontách. Díky ochlazení organismu a snížení hladiny kortizolu budete mít menší chutě a výrazně se tím zmírní vaše potřeba během dne něco ujídat. Se sníženým kortizolem se zároveň prohloubí kvalita vašeho spánku a ráno se probudíte s mnohem větší energií, což může značně podpořit vaši chuť si během dne zacvičit. S celkovým ochlazením organismu bude vaše tělo během spánku zároveň spalovat více kalorií.

KOUKNI SE  Blahodárná sůl: Pro tělo, detox i dýchání

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

12 + 3 =