Novinky v kinech: Šípková Růženka naruby

Maleficent-photoStudio Disney poprvé udělalo ze záporné postavy hlavní aktérku, stalo se tak v případe zlé víly Maleficent (Zloba), která zaklela Šípkovou Růženku. Hraný film Maleficent (v českých kinech se objeví jako Zloba-Královna černé magie) vypráví životní příběh krásné a hodné čarodějky, která vyrůstá v lesním království. Zlom nastává v okamžiku, kdy na lesní království zaútočí dobyvatelská armáda.

Maleficent ze všech sil bojuje za svou zemi, když se ale stane obětí zrady, zahořkne a začne bažit po pomstě. Zakleje tedy vnučku dobyvatelského krále Auroru (Růženku), tím ale znemožní mír ve svém království, a i přes svou zaslepenost pomstou si uvědomuje, že uvalit kletbu na malou princeznu možná byla chyba.

Zlou čarodějku si zahrála Angelina Jolie, která se podílela i na produkci snímku. Ve filmu se objeví i její dcera, Vivienne Jolie-Pitt, jako malá Růženka. Další herečky, které si zahrály Růženku, jsou Elle Fanning a Eleanor Wortington Cox. Dále se v pohádce objeví Sam Riley, Miranda Richardson či Brenton Thwaites. Za výpravu Avatara a Alenky v říši divů Oscary ověnčený Robert Stromberger si v nové disneyovce odbyl svůj režijní debut. Premiéra v českých kinech je plánovaná na 29. května letošního roku. Maleficent je jen první vlaštovkou z připravované série hraných pohádek od studia Disney.

 

 

Jitka Kubátová

 

Předchozí článekRecenze: Jarmuschovi upíři
Následující článekRECENZE: Nadžánrový a brilantní Jo Nesbø a jeho Červenka

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

12 − 6 =