Velká Británie se pyšní doposud nejznámějším kouzelnickým světem, který kdy vznikl. V roce 2001 jsme měli poprvé možnost vidět filmovou verzi stejnojmenné knihy o mladém čaroději Harrym Potterovi. Některé lokace z kouzelnického světa jsou však skutečné a většina z nich se nachází právě v samotné Británii. Takže ať už jste Potterheadem nebo jenom zapáleným cestovatelem, tady je několik typů na zajímavé výlety.

10. Nástupiště 9 ¾, King Cross Station, Londýn

Výsledek obrázku pro St. Pancras StationLegendární nádraží King Cross a nástupiště 9 ¾ se točily na dvou odlišných místech. Pro natočení exteriéru posloužilo Londýnské nádraží St. Pancras Station avšak pravé nádraží z Harryho Pottera se nachází hned naproti. Nepůsobilo totiž z venku tak dobře.

9. Černé jezero, Loch Shiel, Lochaber

Související obrázekNení to nádhera? Tohle jezero, které se nachází ve Skotsku, můžete vidět rovnou v několika dílech. Konal se zde například druhý úkol z kouzelnického turnaje.

8. Škola v Bradavicích, Christ Church College, Oxford

Související obrázek

Scény z velké jídelní síně se natáčely v prostorech koleje Christ Church. Jedná se o jednu z největších kolejí na Oxfordské univerzitě. Dále se v této části nalézá teologická fakulta, kde byl Harry hospitalizován. Ke vzniku Bradavické knihovny poskytla své interiéry místní knihovna Bodleian Library.

7. Alnwick hrad, hrabství Northumberland, Alnwick

Související obrázekBývalé sídlo vévody z Northumberlandu posloužilo k většině exteriérových scének Bradavické školy. Točily se zde hradby, věže a padající mosty. Byly rovněž využity prostory okolo hradu – na vnějším nádvoří se odehrávaly famfrpálové zápasy, lekce lítání na koštěti a mimo jiné zde například Harry s Ronem ve druhém díle havarovali s létajícím autem.

KOUKNI SE  Report z KVIFF – Půlnoční běsi ve Varech #1: Artušovská legenda o zbabělci a monstru

6. Fingal’s Cave, Vnitřní Hebridy, Skotsko

Výsledek obrázku pro Jeskyně Fingal´s CaveJeskyně Fingal’s Cave se nachází na neobydleném ostrově Staffa, které je částí souostroví Vnitřní Hebridy. V díle Princ dvojí krve sem zavítal Harry s Brumbálem, když šli po stopách viteálu.

5. Millennium Bridge, Londýn

Související obrázekNa tento moderní most, který vede přes řeku Temži, zaútočili v šestém díle smrtijedi. Pokud jste v Londýně, tak tento most musíte určitě vidět. Je zde krásný výhled na katedrálu svatého Pavla a nedaleko se nachází galerie Tate Modern.

4. Piccadilly Circus, Londýn

Související obrázekNa rušném náměstí plné reklam málem autobus přejel Harryho, Rona i Hermionu. V Relikviích smrti se sem trojice přemístila po útoku smrtijedů na svatbě Billa Weasleyho a Fleur Delacour.

3. Steall Falls, Glen Nevis, Skotsko

Související obrázekDruhé nejvyšší vodopády Británie posloužily jako pozadí pro famfrpálové zápasy a ve čtvrtém díle se zde Harry utkal s maďarským trnoocasým drakem.

2. Gloucesterská katedrála, Gloucester, Anglie

Související obrázekProstory této románsko-gotické katedrály byly využity jako Bradavické ložnice pro studenty. Zároveň filmaři okopírovali jihozápadní portál a ve zmenšené podobě ho použili pro vchod do nebelvírské koleje.

1. Black Park, Buckinghamshirské hrabství, Anglie

Související obrázekJako přírodní kulisa k Hagridově chýši byl využit právě tento park.

 

Aneta Pfeiferová

 

Zdroje:
https://www.seat61.com/stations/london-st-pancras.htm
https://www.myhighlands.de/glenfinnan-viadukt-die-harry-potter-brucke/
Dining Hall at Oxford

Alnwick castle (UK) , where some scenes from The Philosephers Stone were shot!!


https://www.novinky.cz/cestovani/365678-giganticky-chodnik-a-jeskyne-maji-byt-dilem-obru.html
https://techxplore.com/news/2018-10-specifics-swaying-millennium-bridge.html
https://www.visitlondon.com/things-to-do/place/77552-piccadilly-circus
https://www.natureflip.com/places/steall-falls
Gloucester Cathedral exterior
https://cz.pinterest.com/pin/115827021643411781/
https://geektyrant.com/news/new-featurette-for-fantastic-beasts-the-crimes-of-grindelwald-focuses-on-returning-to-hogwarts

Předchozí článekSexy nohy Ana Geislerová
Následující článekSexy nohy Kate Beckinsale

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

four × one =