Největší filmoví géniové – které celebrity mají vyšší IQ než Einstein?

Když dojde na celebrity, většina z nás si vybaví muzikanty, herce, herečky a režiséry, kteří ovládají své řemeslo, možná i vystudovali nějakou školu, ale v hlavě jim to moc nepálí. Nyní je na čase zbořit tyto stereotypy. Tito největší filmoví géniové jsou totiž daleko chytřejší než my. Abychom měli s čím srovnávat, uvedeme si pár faktů. Průměrné IQ obyčejného člověka kráčejícího po zeměkouli se pohybuje okolo 85 – 115 bodů. Jen 5 procent veškeré světové populace má IQ větší než 125. Dále se odhaduje, že Einsteinovo IQ bylo zhruba 160 bodů.

10. Nicole Kidman –  IQ 132

Nicole Kidman se narodila na Havaji, většinu svého života prožila v Austrálii a v současné době žije ve Spojených státech. Díky tomu má také dvojí občanství – australské i americké. Oscarovou herečku můžete znát z filmů jako Hodiny, Moulin Rouge, Návrat do Cold Mountain nebo nejnovějšího snímku Lion nominovaném na Oscara za nejlepší film. Je známá také díky bývalému manželství s Tomem Cruisem. Ve své hlavě ale má tato herečka více, než si mnozí lidé myslí. S vysoce nadprůměrnou hodnotou IQ se řadí mezi největší génie současného filmového průmyslu.

 

9. Arnold Schwarzenegger – IQ 135

O chytrosti svalovce Arnolda svědčí i jeho finanční vychytralost. Řadí se totiž mezi nejlépe placené herce v historii Hollywoodu. Například za roli ve filmu Total Recall z roku 1990 požadoval 11 miliónů dolarů, což je v přepočtu slušných 275 miliónů korun. A to ještě pořád není největší pálka, kterou požadoval. Za roli v třetím pokračování Terminátora si přišel na rovných třicet miliónů dolarů, což je v přepočtu něco přes 750 miliónů korun. A jako guvernér Kalifornie taky zřejmě netrpěl hladem. Každopádně i tak by málokdo z nás tipoval, že pod obrovskou svalovou hmotou je Arnold génius s vysoce nadprůměrným IQ.

KOUKNI SE  Kteří hollywoodští herci si letos vydělali nejvíce peněz?

 

8. Natalie Portman IQ – 140

Natalie Portman se poprvé proslavila dětskou rolí ve filmu Leon z roku 1994. Tam si zahrála Matyldu, mladou dívku, která nachází útočiště u nájemného zabijáka poté, co je její rodina vyvražděna. Od té doby už Natalie stihla získat Oscara, dva Zlaté glóby a prestižní britskou cenu BAFTA. Naposledy jste ji mohli vidět v životopisném dramatu Jackie. Za tuto roli byla Natalie Portman nominovaná na Oscara i na Zlatý glób, ale její jméno letos nikdo z obálky nepřečetl. A po zkušenostech z letošních Oscarů je to možná i dobře, aby Natalie nepotkalo podobné zklamání jako tvůrce muzikálu La La Land.

I tato mladá kráska má ale propracovanější mozkové závity, než by se na první pohled mohlo zdát. Řadí se totiž do kategorie géniů podle žebříčku organizace Mensa.

 

7. Steve Martin – IQ 142

I tento britský komik se řadí mezi celebrity s výjimečně vysokým IQ. Ale ještě než se Steve Martin stal uznávaným britským komikem, kterého známe z filmů jako Růžový panter nebo Mrtví muži nenosí skotskou sukni, navštěvoval Kalifornskou státní univerzitu. Tamější semináře si natolik zamiloval, že dokonce uvažoval o profesi profesora. Toto zaujetí bylo ale pouze krátkodobé. Brzy totiž Martin přešel k divadlu a poté k filmu a stal se geniálním komikem, který dokáže vykouzlit úsměv na tváři každému milovníkovi komedií.

 

6. Sharon Stone – IQ 154

Tuto herečku můžete znát z filmů jako Casino, Základní instinkt nebo Total Recall. Její role ve filmu Základní instinkt byla mimojiné inspirací pro Rosamund Pike v thrilleru Zmizelá od režiséra Davida Finchera. Sharon Stone je také známá pro svůj půvabný vzhled. I ve svých téměř 60 letech je stále nejrůznějšími magazíny označována za nejvíce sexy ženu současnosti. Ale nenechte se její pěknou tvářičkou zmást – i Sharon Stone patří mezi největší génie filmového průmyslu s IQ dosahujícím hodnoty 154 bodů.

KOUKNI SE  5 nejsympatičtějších seriálových záporáků

 

5. Lisa Kudrow – IQ 154

Lisu Kudrow pravděpodobně znáte ze seriálu Přátelé, kde si zahrála jednu z hlavních rolí – Phoebe Buffay. Vystudovala přírodní vědy na univerzitě ve Vassaru a poté pracovala se svým otcem na výzkumu bolestí hlavy způsobujících leváctví. Přesně tak, Lisa Kudrow spolu se svým otcem strávila osm let výzkumem leváků a jejich bolestí hlavy. Díky této vědecké spolupráci se dá usuzovat vysoké IQ, které u Lisy dosahuje geniálních hodnot podle žebříčku organizace Mensa.

 

4. Ashton Kutcher – IQ 160

Ještě jako bývalého studenta biologie našel Ashtona Kutchera v jedné uličce hledač talentů. Od té doby natočila tato vycházející mladá hvězda celou řadu filmů jako například životopisné drama Jobs, romantické sci-fi Osudový dotek nebo akční drama Záchranáři, kde si Kutcher zahrál po boku Kevina Costnera. Kdysi také nahradil Charlieho Sheena v seriálu Dva a půl chlapa, v této roli se ale divákům nikdy nezavděčil, protože ti odmítali přijmout Charlieho odchod ze seriálu.

Jeho IQ dosahuje přibližně stejné hodnoty jako IQ Alberta Einsteina či Stephena Hawkinga. Studoval biologii a biochemii na univerzitě v Iowě. Poté se rozhodl najít lék na jisté srdeční onemocnění, kterým trpí jeho dvojče Michael Kutcher. To se mu zatím nepodařilo, ale nepodceňujme Kutcherovo extrémně nadprůměrné IQ a znalosti v oboru chemie a biologie.

 

3. Quentin Tarantino – IQ 160

Stejné IQ bylo naděleno geniálnímu scénáristovi, režisérovi a „králi minirolí“ Quentinu Tarantinovi. Tarantino, podobně jako mnoho současných tvůrců, nikdy nestudoval filmovou školu. Vše, co zná, se naučil pozorným studováním filmových scén. Spolu se svým přítelem si sedl k televizi a neustále si přehrával dokola některé scény a zkoumal, jak funguje střih, kamera, jak správně zabírat detaily a podobně. Poté se rozhodl vše si zkusit sám a nyní má na svém kontě snímky jako Pulp fiction, Kill Bill, Hanebný pancharti, Nespoutaný Django nebo Osm hrozných. Tarantino také nedávno oznámil konec své kariéry, ještě předtím ale slíbil natočit alespoň dva další snímky. Poté by se Tarantino měl uchýlit hlavně k psaní knih. Svůj pozdější návrat k filmům ale nepopřel.

KOUKNI SE  5 nejsympatičtějších filmových a komiksových záporáků

 

2. Matt Damon – IQ 160

Ačkoli se nyní může IQ 160 zdát jako mainstream záležitost, ujišťujeme vás, že to v žádném případě není běžné. Přesto by kdysi mohli Matt Damon spolu se svým přítelem Benem Affleckem napsat film Dobrý Will Hunting jako Damonovu biografii. Matt Damon, stejně jako Will Hunting, je geniální matematik a hravě zvládne vyřešit kdejaký logický úkon, a proto mu bylo naměřeno tak vysoké IQ. A prvotní verzi Oscarového scénáře pro film Dobrý Will Hunting napsal Matt Damon s Benem Affleckem jako domácí úkol do hodiny angličtiny na Harvardu. Tedy ještě než je oba vyhodili.

 

1. James Woods – IQ 184

A na závěr génius všech géniů, který by do kapsy hravě strčil Einsteina, Hawkinga a většinu současných předních vědců. Předtím, než se stal hercem, James Woods navštěvoval velmi prestižní univerzitu MIT a chtěl se stát očním chirurgem. Toho všeho se ale vzdal, aby mohl následovat svůj sen stát se filmovým hercem. A to se mu splnilo. James Woods je hvězdou westernu od Sergia Leoneho Tenkrát v Americe, válečného thrilleru Salvador nebo mysteriózního dramatu Smrt panen, který režírovala Sofia Copola, dcera Francise Forda Copoly a sestra Nicolase Cage.

 

Pavel Melotík

 

Zdroje: http://www.hollywood.com/celebrities/celebrities-with-surprisingly-high-iqs-60471366/#/ms-22545/16

http://www.therichest.com/rich-list/most-shocking/10-famous-people-with-surprisingly-high-iqs/

Předchozí článekMžitky – Polský umělec k nám má blíž, než si myslíme
Následující článekChocolate Hill – čokoládový kopec odhodlání a důvěry

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

eight + 7 =