5 nejzajímavějších momentů z předávání Oscarů 2017

Během předávání Oscarů 2017 se odehrála celá řada dojemných, vtipných a překvapivých chvil. Některé které byly předem připravené, některé byly improvizované, a některé dokonce nechtěné. Zrekapitulujme si společně ty nejzajímavější momenty z Oscarů.

5. Jimmy Kimmel tweetuje Trumpovi v živém vysílání

Moderace letošního vyhlášení Oscarů se ujal Jimmy Kimmel, moderátor úspěšné show Jimmy Kimmel Live. Ačkoli není nijak známý tím, že by se vyjadřoval politicky, přesto si během Oscarové noci neodpustil pár fórů na účet nově zvoleného prezidenta Trumpa. Toto téma už Kimmel mírně naťuknul během své úvodní řeči, když řekl, že na tuto show se dívají miliony Američanů a dalších 225 zemí, které teď USA nenávidí. V průběhu celého večera narážel na nejrůznější Trumpovy výroky a vtipně je zveličoval. Vyvrcholilo to ovšem několika tweety, které Kimmel poslal přímo v živém vysílání. Celý tento moment moderátor začal nechápavým údivem nad tím, proč ještě Trump nenapsal na Twitter nic o Oscarech. Proto se Jimmy rozhodl chopit se iniciativy a napsat Trumpovi na zeď pár vtipných vzkazů jako například „Jsi vzhůru?“ nebo „Meryl tě pozdravuje.“

4. Potlesk vestoje pro Meryl Streep

Jimmy Kimmel měl velmi vtipnou a působivou úvodní řeč, ve které padlo několik vtipů o politice, současných filmech, Mattu Damonovi nebo Melu Gibsonovi. Kromě toho ale apeloval na jednotu Spojených států, která by se podle něj měla obnovit. Ve své řeči kladl důraz na to, aby Američané začali sami u sebe a každý z nich se usmířil s někým, koho nenávidí. Samozřejmě, že toto byla narážka na několik proslovů Donalda Trumpa. Poté Kimmel sarkasticky parodoval Trumpovo prohlášení o tom, že Meryl Streep je přeceňovaná a neumí hrát. Najednou celý sál propukl v smích a nadšení a vzdali hold jedné z nejvýraznějších hereček současnosti. Meryl Streep poté vstala a snažila se dav skromně uklidnit, ale tím ještě posílila celé nadšení v dojemný potlesk vestoje.

KOUKNI SE  Trailer: Anna Geislerová se v červnu v kinech představí jako Prezidentka

 

 

3. Autobus náhodných turistů

Kimmel se rozhodl přesvědčit Akademii, aby investovala desítky tisíc dolarů do vyhlídkového autobusu, do kterého by potají zaměstnala své pracovníky. Cílem této akce bylo překvapit náhodné turisty v tomto autobuse a dovézt je přímo do hlavního sálu během samotného předávání cen. Šokovaní a dojatí turisté díky této povedené příležitosti dostali možnost nejen se setkat se svými oblíbenými celebritami, ale také sáhnout si na jejich ocenění či dostat od nich malý suvenýr na památku. Denzel Washington dokonce prohlásil pár snoubenců za manžely.

 

2. Souboj Matt Damon vs Jimmy Kimmel

Pro ty z vás, kteří neměli tu čest vidět show Jimmyho Kimmela, vysvětlím jeden z nejdéle trvajících a nejlépe hodnocených vtipů v americké televizi. Jimmy Kimmel před spoustou let vymyslel vtip, který poté po několik let opakoval každý díl své show. Pokaždé se omluvil Mattu Damonovi za to, že na něj nezbyl čas a slíbil mu, že ho do show vezme příště. Takto vzniklo hrané nepřátelství mezi těmito dvěma muži, které baví celý internet více než dekádu. Na motivy tohoto nepřátelství se produkují nejrůznější vtipná videa obsahující slavné filmové celebrity. Do tohoto nepřátelství byl také zapleten Ben Affleck, blízký přítel Matta Damona, který je v tomto nepřátelství neutrální, a tudíž se nikdy neví, co se od něj dá čekat. Vzhledem k oblíbenosti tohoto fóru se dalo předpokládat, že toto nepřátelství se promítne i na vyhlášení výsledků cen Akademie.

KOUKNI SE  Tvůrce seriálu Squid Game prozradil alternativní konec první a koncept druhé sezóny

Vše začalo už v úvodní řeči, kdy si Jimmy Kimmel nebral servítky vůči filmu, ve kterém Matt Damon hraje hlavní roli – Velká čínská zeď. Tento snímek prodělal několik milionů dolarů a stal se celosvětovým propadákem. V průběhu show nás obě celebrity bavily narážkami na sebe samotné, ale vše vyvrcholilo dalším videem od Jimmyho Kimmela, ve kterém sarkasticky vzdává hold hereckým schopnostem Matta Damona ve filmu Koupili jsme zoo. Poté na pódium přišel Ben Affleck spolu s Mattem Damonem. Jenže se zdá, že orchestr jaksi nechce, aby šlo Matta Damona slyšet.

 

1. Omyl při vyhlášení výherce za nejlepší film

Většina z vás jistě slyšela o Stevu Harveym, o kterém internet dlouho mluvil poté, co udělal chybu při vyhlášení Miss Universe. Málokdo ale čekal, že podobná věc se přihodí i během Oscarové noci.

Celý večer se chýlil k závěru a na pódium vstoupili Faye Dunaway a Warren Beatty. Otevřeli obálku a vyhlásili „vítěze“ Oscara za nejlepší film roku – La La Land. Jenže nakonec se ukázalo, že šlo o špatnou obálku. Po dvou děkovacích řečích se vše zastavilo, když do mikrofonu zazněl hlas, který prohlásil, že nejlepším snímkem roku se stává Moonlight a ne La La Land. Takto šokující konec galavečera snad nikdo nečekal.

 

Pavel Melotík

Předchozí článekTrailer: Bright – Nové fantasy s Willem Smithem od režiséra Suicide Squad
Následující článekRecenze: I dva jsou rodina – komedie, při které tuhne úsměv

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

nineteen + eleven =