Největší chyby, které děláme ve vztazích podle znamení zvěrokruhu

Někdy jsme sami sobě největšími nepřáteli.
Buďme upřímní: Nikdo z nás není dokonalý, ale určitě si rádi myslíme, že jsme (dívám se na tebe, Panno). Všichni děláme ve vztazích chyby a někdy nám tyto chyby dokonce dávají cenné životní lekce. Někdy se však dostaneme do toxických vztahových vzorců, kterých si ani nevšimneme. Jediný způsob, jak se z těchto vzorců vymanit, je podívat se pravdě do očí, abyste z nich mohli jednou provždy vyrůst. Zde je největší vztahová chyba každého znamení zvěrokruhu. Připravte se prověrku.

BERAN: Považovuje partnera za samozřejmost

Jste silné osobnosti, Berani, a nedělá vám problém existovat samostatně. Tato samostatnost však může být někdy vaší Achillovou patou. Daří se vám jako vůdci, což je skvělé… ale někdy se ve vztahu nakonec chováte ke svému partnerovi jako k vašemu následovníkovi. Pamatujte, že zdravý vztah není o tom, že jedna osoba dominuje konverzaci a očekává, že váš partner bude vždy vaším největším fanouškem. Když se k partnerovi budete chovat jako k Siri, která je vždy připravena odpovědět na každou vaši potřebu, skončí to tak, že ho od sebe odstrčíte. Neberte je jako samozřejmost. Snažte se je povznést způsobem, jakým chtějí i oni.

BÝK: Všechno v sobě dusíte

Každý už slyšel, že Býci jsou tvrdohlaví. Lidé si však ne vždy uvědomují, že váš odpor ke změnám se vztahuje i na vaše emoce. Býci jsou stálí. Touží po klidu a harmonii. Drama vás jen stresuje!!! Ale když se nestavíte čelem ke svým autentickým myšlenkám a pocitům, váš partner může skončit zaslepený. Vaše pocity a myšlenky plníte do lahví do takové míry, že vybuchnou a vy propadnete záchvatu vzteku. I když si možná zpočátku myslíte, že se jen uzemňujete a soustředíte, když ignorujete problémy ve vztahu, není tomu tak – ve skutečnosti se jen vyhýbáte těžké, ale nezbytné konverzaci. Tím, že budete vše držet v sobě, si nakonec partnera znepřátelíte a váš vztah se rozpadne. Proto se otevřete! Můžete to udělat.

BlÍŽENCI: Vzdáváte se svého vztahu dříve, než je konec

Už jste někdy slyšeli, že Blíženec raději uteče, než aby se postavil svým citům? Nikdy! (To byl naprostý sarkasmus, pokud jste to nepoznali.) Ve skutečnosti jsou Blíženci proslulí tím, že přesně tohle dělají opakovaně, ale ani na vteřinu se neohlédnou, aby si toho všimli. I když máte rádi vztahy, když jsou samá zábava a hra – a jistě, hodíte do nich trochu dramatu – jakmile narazíte na nějaké „bolesti růstu“, nakonec prostě hodíte ručník do ringu. Ne že byste byli líní milenci nebo se báli závazků (s tou správnou osobou), ale máte tendenci pohlížet na neshody jako na konec vztahu, a ne jako na příležitost ke kompromisu a růstu. Neutíkejte, Blíženci. Některé z nejplodnějších vztahů vyžadují tvrdou práci.

KOUKNI SE  Jak si užít sex ve sprše

RAK: Ztrácíte svou individualitu

Rak otevírající své srdce je krásná věc – zejména proto, že se musíte dostat přes jeho velmi tvrdou skořápku, abyste si nejprve získali jeho důvěru. Ale když se k tomuto bodu dostanete, Raku, neotevřete se jen trochu – uvolníte stavidla! Na jednu stranu to pro vás i vašeho miláčka může být katarzní zážitek. Na druhou stranu to ale znamená, že se možná začnete ptát, kde končíte vy a kde začíná on. Tato úroveň spoluzávislosti a uvolnění osobních hranic může být nebezpečná, protože kvůli identitě vztahu ztrácíte svou vlastní identitu. Už nejde o to, co máte rádi, jaké máte přátele, jaké máte cíle, nebo dokonce jaká jídla máte nejraději. Nakonec jde jen o to, co má rád váš partner. Pokud vám přátelé říkají, že se chováte úplně jinak v závislosti na tom, s kým chodíte, no, to je to, o čem mluví. Zachovejte si svou individualitu, Raku. To je to, co vás v první řadě učinilo výjimečnými.


LEV: Vylévání si svých pocitů na partnerovi

Lve, miláčku, hoříš jako Slunce (a máš to rád!). Když se vám daří, jste skvělí. Když je život jen v pohodě, držíte si bradu nahoře, protože nemáte rádi, když vás někdo vidí na dně. Ale když je život… těžký, jsi chaotický. A nakonec všechny své rozjitřené pocity vybuchnou směrem k vašemu partnerovi. Je jasné, že to, co cítíš, nikdy nedokážeš plně udržet v sobě, protože ses narodil pro jeviště! Ale tvůj partner není houba. Má určitý práh toho, co snese a co ne – i když tě miluje k zbláznění. Mají také spoustu dalších problémů, povinností a emocí, se kterými žonglují 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, i když je nevytahují (protože s vámi nesoutěží o pozornost, když jste v náladě). Přestaňte se ke svému miláčkovi chovat jako ke skládce emocí. Co takhle naučit se vyměňovat si příběhy a dát si navzájem prostor pro fňukání, pláč nebo oslavu světa?

PANNA: Snaží se změnit lidi

Jste opraváři zvěrokruhu. A samozřejmě to nejste vy, kdo potřebuje veškerou pomoc a pozornost. Vaším heslem je „Já je dokážu napravit!“. Když s někým začnete chodit, líbí se vám, jaký je… časem si začnete všímat drobných vzorců/zlozvyků/frází/chování, které vás, z nedostatku lepších slov, rozčilují. Když dáváte rady (čti: konstruktivní kritiku), vycházejí skutečně z laskavého místa – chcete prostě zlepšit život svého partnera! Ale upřímně řečeno, někdy si prostě chtějí myčku naplnit po svém. Co takhle přijmout svého milého takového, jaký je – nechat ho růst, jak jde – a nepředstavovat si, kým by mohl být?

KOUKNI SE  Jak voní vagina?

VÁHY: Umíte být trochu pasivně agresivní

Váhy, máte ten nejkrásnější (falešný) úsměv ve zvěrokruhu. Není to proto, že byste byli neautentičtí, ale proto, že byste raději nerozhoupali loď, i když s něčím nesouhlasíte. To je v pohodě, dokud není váš práh daleko, daleko překročen. Znáte ten okamžik, kdy vám začne cukat falešný úsměv, pak vám začne cukat oko a jste připraveni se během 2,5 sekundy změnit z anděla na démona? Jo, tenhle. Najednou se snažíte hrát mile, ale ve skutečnosti házíte pasivně-agresivní dýky na každém kroku. A dokud váš partner skutečně nezmění to, co vám leze na nervy (nebo se přímo nevyjádříte), budete se neustále rozčilovat nad každou maličkostí, která vás štve. Takže rozbij tu klec a komunikuj.

ŠKORPION: Vytváříte drama, místo abyste pracovali jako tým

Všechno, nebo nic, ano, nebo ne, nahoru, nebo dolů, mír, nebo válka: Jsi tvor extrémů, Štíre. Tuto intenzitu sice dokážete nasměrovat ke svým cílům, ale existuje značná pravděpodobnost, že když jste nespokojení, no, s čímkoli, vrhnete se na svět kolem sebe. Vaše špatná nálada skončí spálením věcí na prach. Pokud váš protějšek vysloví svůj názor nebo se vám snaží pomoci, uklidnit vás – cokoli – vaše srdečné oči se rychle změní v nože. Tato ohnivá bouře vás přivede k házení bomb, jako byste nebyli ve vztahu, dokonce ani nejste tým – ve skutečnosti je to váš nepřítel. Tato mentalita od nuly do sta je jen obranný mechanismus – a v 99 % případů není potřeba. Zhluboka se nadechněte a nasměrujte tento blesk do něčeho konstruktivního.

STŘELEC: Nejste upřímní ohledně svých pocitů

Život je pro tebe zábava a hra, Střelče, a pokud ne, tak jsi jen na dalším odletu! Nicméně své obavy, pocity, sny – většinou se o ně nepodělíte, pokud si z nich neděláte legraci. Když mezi vámi a partnerem dojde k nějakému napětí, pravděpodobně to necháte být a nebudete o tom mluvit… ale pak se o všechny intimní detaily přehnaně podělíte se svými kamarády. Neodoláte s přáteli pomlouvat své partnery a stěžovat si na problémy ve vztahu. A to je teprve první hřebíček do rakve, protože jakmile to ventilujete všem ostatním, začnou vám v hlavě plavat názory všech těch ostatních a vy už jste ve vztahu jednou nohou uvnitř a druhou venku. Mezitím vaše drahá polovička nemá ani tušení. Jediný způsob, jak to můžete napravit, je být přímý, ale citlivý a vyříkat si to.

KOUKNI SE  Jak může oboustranná masturbace zlepšit vás sexuální život

KOZOROH: Očekáváte, že vám nakonec každý ublíží

Daří se vám jako součásti mocenského páru, Kozorohu. Nedělá vám problém vynaložit úsilí na vybudování společného života. Tedy až do chvíle, kdy se začne vkrádat váš vnitřní pesimista. Než se nadějete, začnete si stěžovat na život, pak na ostatní lidi a nakonec i na svého partnera. Upřímně řečeno, není to proto, že byste byli temný člověk. Ve skutečnosti jste radostní, když jste na šťastném místě. Vaše pesimistická stránka je jen obranný mechanismus, protože se můžete jen trochu bát, že něco nakonec nevyjde. Odstraňte tuto náladu. Neodhánějte od sebe lidi. Pamatujte, že jste hodni lásky a ne každý vztah končí zlomeným srdcem.

VODNÁŘ: Vždycky musíte vyhrát

Vodnáři, na dvě vteřiny se vykašli na své myšlenky, zlato! Ano, jste super chytří, ale vztahy nejsou o mistrovském plánu. Nemůžeš mít věci – nebo lidi – pod kontrolou jen proto, že se bojíš změn. Nejhorší na přílišném přemýšlení však je, že se může začít jevit jako situace „oni versus ty“. Namísto snahy o kompromis a spolupráci se každá drobná neshoda změní v bitvu o to, kdo má pravdu. I když to v danou chvíli může působit nesmírně povzbudivě – rádi si dokazujete svou pravdu a zbožňujete projevování své intelektuální převahy – ve skutečnosti to vede k tomu, že se váš partner cítí poražený. V lásce nejde o to, kdo vyhrává, Vodnáři. Jde o to, abyste otevřeli své srdce a sdíleli ho bez ohledu na to, kdo v debatě zvítězí.

RYBY: Obětování části sebe sama pro vztah

Pokud jde o romantiku, chcete být princeznou v pohádce, Ryby. To vás někdy může vést k tomu, že ve vztazích pohodlně přehlížíte červené vlajky. Nerad to říkám, ale někdy dokonce obětujete části svého života, jen abyste udrželi vztah. Jistě, všichni můžeme mít svérázy nebo neřesti, ale když se začnete vzdávat některých svých oblíbených koníčků, přátel nebo snů, není to vztah. Jste předurčeni k tomu, abyste zářili a žili živě. Pamatujte na to.

Charlie Brown

Předchozí článekPrvní sexuální scéna z epizody Hry o trůny – Rod draka. Co nám naznačuje?
Další článek3 nejprodávanější knihy měsíce září

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

18 + one =