Knižní bestsellery roku 2016

I když čas plyne vpřed mílovým tempem, neuškodí nám malé ohlédnutí se za uplynulým rokem 2016. Minulý rok nám přinesl rozmanitou řadu knižních novinek všech žánrů, knihy dlouho očekávané i zcela nové, překvapivé. Každý nadšený čtenář si jistě našel své favority, kteří se mu dostaly pod kůži. Představme si knihy, které oslovily nejvíce čtenářů. Pojďme se podívat na největší knižní bestsellery roku 2016.

Detektivky a thrillery

Ve službách zla

Slyšeli jste již někdy jméno Cormoran Strike? Jestliže vám jméno tohoto soukromého detektiva nic neříká, měli by jste to rychle napravit. Cormoran Strike je knižní hrdina z pera J. K. Rowlingové, která dokazuje, že umí psát nejen čarodějnické pohádky. V románu Ve službách zla se vrhá na svůj již třetí případ s další rafinovanou zápletkou. Cormoran Strike spolu se svou asistentkou Robin má před sebou další profesní výzvu. Jen si představte, že jednoho dne obdržíte balíček s useknutou ženskou nohou. Obsah balíčku samozřejmě detektiva nenechá chladným a ten se pouští do vyšetřování. Tentokrát se však ocitne v nebezpečí i on sám. Navíc je jasné, že vrah se neštítí žádného násilí…

Playground 

Playground je nejnovější knihou Larse Keplera, zavedeného autora, zběhlého v umění napsat napínavý thriller. Tentokrát čtenářům překládá otázku – co se stane, když vám na chvíli přestane bít srdce?

Nenechte se zmást, tohle není žádná esoterika, ale thriller jak se patří. Vše se točí kolem Jasmin Andersonové, která má hodnost poručíka švédské armády. Během jedné mise se její jednotka ocitne v boji a Jasmin je těžce zraněna. Na minutu a čtyřicet vteřin se jí zastaví srdce, načež je znovu přivedena k životu. Po probuzení mluví o své zkušenosti z klinické smrti: byla převezena do tajemného přístavního města, které představuje přechod mezi životem a smrtí, panuje v něm krutý systém a všude číhá nebezpečí…

KOUKNI SE  Vánoční pohlazení po duši

 

Dívka v ledu

Nejčerstvější horká novinka od Roberta Bryndzy. Nebo spíše nejčerstvější zmrzlá novinka.  Máme tu totiž ledové kulisy. Pod vrstvou ledu bylo nalezeno tělo mladé ženy. Na místo přijíždí detektiv Erika Fosterová, aby odhalila tajemství, jaké dívka v ledu skrývá. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Při hlubším pátrání ale vyjde najevo souvislost mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Podaří se vraha zastavit, než udeří znovu?

 

Romance

Grey

Vzpomínáte si na Anastasii a Christiana Greye? Znáte sérii Padesát odstínů šedi o jejich velké lásce, postelových hrátkách a o úspěšné převýchově miliardáře posedlého kontrolou na romantika? Pokud této dvojici fandíte, čtěte dál. Série Padesát odstínů šedi totiž pokračuje a letos se dočkala dalšího dílu, tentokrát psaného z pohledu Christiana. Nová kniha Grey popisuje jejich seznámení,  od chvíle, kdy do Christianovi kanceláře vpadne neohrabaná Anastasia Steeleová. Po jejím odchodu se na ni Christian snaží zapomenout, ale místo toho se zmítá v bouři emocí, kterým nerozumí ani jim nedokáže odolat…

 

Život po tobě
Jojo Moyesové se zkrátka daří. Nejprve ohromila a dojala své čtenářky románem Než jsem tě poznala a teď útočí na naše emoce znovu. Život po tobě je totiž pokračováním již zmíněného románu Než jsem tě poznala. Nová kniha je o ztrátě velké lásky. Hlavní hrdinka Louisa právě ztratila svého milovaného Willa a nemůže se s tím vyrovnat. Jako kdyby byla znovu na začátku cesty. Jediný, kdo ji může z jejího smutku je snad záchranář Sam. Povede se mu ji vrátit do života?

KOUKNI SE  Knižní nej: Nejlepší detektivní série s neotřelými vyšetřovateli

 

Fantasy

Harry Potter a prokleté dítě

Osmý díl Harryho Pottera je tady! Zpráva, která v srpnu minulého roku přivedla k šílenství všechny fanoušky brýlatého čaroděje. I když se ve skutečnosti nejedná o další díl Potterovské ságy, ale jen o přepracované vydání scénáře divadelní hry, byla tato kniha jednou z nejočekávanějších. Spousta z nás se totiž ráda vrátila do Bradavic i když nyní už jen prostřednictvím Harryho syna Albuse, který se musí potýkat s rodinnou minulostí.

 

 

Cizinka

V minulém roce jsme se dočkali nového vydání veleúspěšného románu Cizinka od Diany Gabaldon, která zkrátka umí. Mistrně zkombinovala pár fantasy prvků s romantikou a historickým románem. Ne nadarmo je kniha předlohou neméně úspěšného seriálu. Hlavní hrdinka Claire Randallová se  náhodou propadne do minulosti a náhle se octne ve Skotku v 18.století. Přijde tak o svého manžela a naopak je vystavena spoustě nebezpečí, která na ni v této době číhají. Navíc se brzy bude muset rozhodovat mezi dvěma muži a čekají ji tu intriky, šarvátky a divoká skotská vysočina

 

Česká beletrie

Bábovky

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Bábovky jsou jednou z nejúspěšnějších knih české beletrie. Emotivní příběhy od Evy Třeštíkové, líčí zajímavé osudy žen a končí někdy šťastně a jindy tak, jak je umí napsat jen sám život.

KOUKNI SE  Bestseller: Robert Glover: Přestaň být hodným klukem

 

 

Možná vám tento přehled bestsellerů přinesl inspiraci ke čtení. Pokud ne, nezoufejte. Letošní rok bude také plný nových zajímavých titulů, jistě se máme na co těšit.

Sabina Poláková

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

6 + 14 =