Nejočekávanější sci-fi a fantasy filmy roku 2020

Také fantastické a vědecko-fantastické světy, plné nejrůznějších kouzelných bytostí a stvoření, otevřou své brány divákům v příštím roce. A rozhodně je se na co těšit.

2. Pinocchio

Příští rok se také chystá hrané zpracování další staré známé, dnes již kultovně klasické pohádky. Nemalou pozornost si zaslouží hlavně tím, že v této hrané verzi nemá prsty Disney. Což je v poslední době vzácný úkaz. Díky tomu můžeme ještě v té neamerické tvorbě chvíli pokračovat. Řeč je o hrané adaptaci oživlé dřevěné loutky chlapce se zvláštním nosem.

Podle stejnojmenné knižní předlohy Carla Collodiho napsal scénář a zrežíroval tuto hranou verzi Matteo Garrone (Balzamovač, Reality Show, Pohádka pohádek, Dogman). Řezbáře Geppetta si zahrál i pro nás známý italský herec Roberto Benigni. Známý z filmů jako Světlo ženy, Luna, Noc na Zemi, Asterix a Obelix, Pinocchio (2002) či do Říma s láskou. Postavičce Pinocchia propůjčil hlas Federico Ielapi (Quo vado?).

Dobrodružný fantasy příběh o Pinocchiovi pro celou rodinu v koprodukci Itálie, Velké Británie a Francie se objeví v našich kinech od 23. dubna 2020.

Předchozí článekNaprosto nejlepší hry, které vyšly během posledních deseti let
Následující článekNejočekávanější filmy podle komiksů roku 2020

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

20 + 5 =